Sayfa 752/930 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,009 - 6,016 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

İskonto olayını takmayan bı sürü yüksek fiyatlı YO var...ne doğru dürüst temettuleri var ne de karları ..
    İsyat bu karliligi ve yüksek temettü oranıyla her türlü fiyatı hak ediyor da bizler muhafazakar davraniyoruz ,bakmayın...
    İs grubunun hastalığı, illa kağıtlarını düşük fiyatlıyacak..
    Ama her hastayı iyileştirecek bı doktor bulunur diyelim herkese bol şanslar dileyelim...

2. Isyat

Arkadaşlar bu hissenin portfoyu gırtlak eurbond tahvil repo, faizler düşeceğı kadar düsmedi mi _?
    Açıkçası faizler artarsa yeni bir turbalansta bu gunluk deger cıddı zarar yazabılır.
    Bence kagıt her zamanki iskontosunda iken pek para baglanacak bir durumu yok ayrica vergisi durumu var bu kagıdın.
    Gidin tuprs petkim alın bence ...

3. Bence sizin gidip petkim tupras topiklerine yazmanız daha mantıklı.

Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu hissenin portfoyu gırtlak eurbond tahvil repo, faizler düşeceğı kadar düsmedi mi _?
    Açıkçası faizler artarsa yeni bir turbalansta bu gunluk deger cıddı zarar yazabılır.
    Bence kagıt her zamanki iskontosunda iken pek para baglanacak bir durumu yok ayrica vergisi durumu var bu kagıdın.
    Gidin tuprs petkim alın bence ...
    Ben petkm de battıkça battım, hangi mantıkla onu öneriyorsun..

Petkim kesinlikle iyi şirket ancak 7 den alan için değil, keza Tupras da 140 dan alan için aynı şekilde.

İşyatta şu ana kadar ise durum farklı çünkü işyat bir fon, önemli olan yatırım süresi. Bence başarılı çünkü herzaman portföy değerini ykseltmiş yani piyasa ve ekonomiyi iyi okumuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

6. Merhaba ortaklar oyle boyle derken geldik 2019 sonuna. atlattiklarimiza bakarsak ne yilmis ama.. benim bu piyasadan anladigim her meydana gelen ekonomik kriz bi takim sabitlerde buyuk krilimlara sebep oluyor. Yani eski normaller gidiyor yeni normaller ip uçlari ile geliyor gorebilen okuyabilen sezebilen yatirimciyada dogru pozisyon alip beklemekten baska bisey kalmiyor. Anlaşilan zurnanin zirt dedigi yerdeyiz.. eski normalleremi donecegiz yoksa yeni normale dogrumu ilerleyecegiz. tahminim o ki kriz donemini kucumsenmeyecek bi basari ile atlatan portfoy yeni normalini bulup o iskonto orani ile yola devam edecek. Belkide iskontosu bile olmayacak. Geçmisine bakarak bunu beklemek hayal olabilir ama olasi twmwttu beklenti hareketi ve hissenin durusu birseylerin degistiginin ip uclari olabilir.. gorelim bakalim neler olacak. Gelecekte bir gunMaliyetiniZ kadar temettu almaniz dileğiyle bol kazançlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Gelin bir beyin fırtınası yapalım;

Ortalaması benim gibi düşük yatırımcılar sizce şubat sonu açıklanacak olan temettü miktarından sonra eğer tatmin olmayıp satışa geçerse hissede yıkım olur mu ?
    Şu yüzden soruyorum eskilerin kârı temettü miktarından fazla. Yani beklemeyip kâr cebe yapan yatırımcı ne kadar olur ve bu durum fiyatı ne kadar oynatır ? Böyle bir durumda değer kaybı olur mu ?

Fikirlerini paylaşacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Lütfen detaylı ve nedenlere bağlı sebepler gösterelim.

İyi forumlar

8. Bence olmaz çünkü maliyeti düşük olan yatırımcı bu vereceği temettü ile sıfıra yaklaştığını görmek isteyecektir bir yatırımcı için en güzel olan bu değil mi?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 752/930 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •