Sayfa 759/930 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,065 - 6,072 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Kağıt pahaliysa almazsınız, burası kağıt pahalı aman almayın diye ihtar etme yeri değil ki...
    Bu terane taa kağıt 1.25 iken de bu işi çok iyi bildiğini iddaa eden bazı kişiler tarafından dillendiriliyordu..
    Kağıt 165 i gördü..
    160 fiyat 40 krs temettü...buna göre fiyatlaniyor artık YO lar...
    Vereceği temettunun 5 misli fiyata ulaşması gayet normal..
    Belki daha başka fiyatlarada gidebilir..
    Ayrıca piyasa değeri portföy değerini geçemez diye bişey yok..
    Bı sürü YO nun fiyatı portföy değerlerinin üzerinde bazilarininda altında..
    İsyat YO lar içinde en güvenilir ve karının hemen hemen hepsini temettü olarak dağıtan tek YO..
    Tabiki farklı fiyatlanacak...
    Şimdiye kadar çok ucuz kalmış...
    Pahalı pahalı dediğiniz kağıt ciddi talep görüyor ve yükselmeye devam ediyor..
    Ayrıca borsada bı sürü ıvır zıvır kağıt temettü verimleri olmadan çok yüksek fiyatlara ulasmisken İSYAT gibi yüksek temettü verimi olan bı kağıda fiyatı daha henüz 158 iken pahalı denemez...
    Kağıt pahalı almıyorum zaten.Bura pahalı almayın diye ihtar etme yeri değil sözünüze katılmıyorum.Bura fikirlerin yazıldığı yer,, benim fikrim bir nedene dayanıyor,o nedeni de yazdım beğenen olur beğenmeyen olur o okuyanların görüşüdür.Kimse benim aklımla alıp satmasın, insan borsaya para koyuyorsa sadece hissenetteki tek bir argumana körü körüne bağlı kalmayacak kadar akıllı olmalı.İşyatı bu foruma yazan en bilgiliyim diyen ilk on insan arasına girecek kadar iyi bilirim, çok da ekmeğini yedim.Eski nickim hakem ,işyat için en olumlu yazıları yazanlardan biriyimdir isterseniz forumun eski sayfalarına bakabilirsiniz.Sizin alın ucuz kalmış argumanınızı da yatırımcı arkadaşlar okudu değerlendirdi.Benim şu anda işyatım yok, o nedenle en azından zarar görmemeniz adına sizin haklı çıkmanızı isterim.Ama maalesef hala düşüncem değişmedi,bence kağıt özsermayesi üstünde değerlendiği sürece pahalı.lIvır zıvır temettü verimi olmayan kağıtlar borsada çok yüksek fiyatlara ulaşabiliyor demişsiniz.İşte işyatın en önemli özelliği buydu asla ıvır zıvır kağıtlar gibi fiyatlaması ve hareketleri olmazdı . Borsadır deli ,gözükara bir spek gelir operasyon çeker o başka.Ama o zamanda işyatın en önemli özelliklerinden biri ortadan kalkar,işyat speklerin bulaşamadığı bir işbank kağıdı idi katakullisi olmazdı benim gözümde .Demek ki yanılmışım derim. işyata gelince uygun fiyata gelirse gene benim gözümde borsanın en saygın kağıtlarındandır,sadece son hareketlerini biraz kuşku çekici ve fiyatlamasını anlamsız buldum .Herkese saygılar sevgiler.
    a

Kağıt bu yıl temettü sonrası 0.80 lerde 0.90 larda çok ucuz alın diye yazdığım pek çok yazı vardı ,isteyen bakabilir,zaten kendim de 0.80 den dünyanın lotunu almıştım .O zaman alanlardan elbette minnettarlık beklemiyorum,şimdi de pahalı diye düşünüyorum, bu nedenle bence doğal olarak kendi düşüncemi yazmamdan dolayı da kimseden fikri argumanlara dayanmayan eleştiri de istemiyorum.Burası fikir alışverişi yapılan bir yer kimi şu nedenle alıyorum diyecek kimi de şu nedenle satıyorum,kimi kar edecek kimisi zarar,borsa böyle bir yer,yazılara düşüncelere kızmak anlamsız arkadaşlar.En azından ben böyle düşünüyorum.

Ha hukuki nedenlerle ekleyeyim tabi yazdıklarım kesinlikle alsat tavsiyesi değildir.Tamamen beni bağlayan şahsi düşüncelerimdir.İsteyen arkadaş alsın, belki kar eder belki zarar, borsadır tabi bilinmez ki))))))))))

4. Peki arkadaşlar 12 araliktan sonra banka mevduat faizleri 8-9 lara gelirse 35-40 krş temettü verme ihtimali olan isyat hangi fiyatlara gelir?

Önümüzdeki yıllar düşük mevduat yüksek enflasyon ile geçecek gibi.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Burda kağıt pahalı diyen arkadaşları çok iyi anlıyorum..kağıdın geçmişine bakarak %30 iskontonun dışına çıktığı 125 fiyattan itibaren kağıt pahalı dediler ve düşmesini beklediler..
    Şimdide iskonto oranini bırak ,portföy değerine geldi artık hiç alınmaz demeye başladılar..
    İSYAT buradaki eski oyuncuları bı şablona alistirmis ve gayet güzelde bu şablon doğrultusunda para kazanmislar..
    Ben 5 6 aydır isyat la ilgileniyorum..
    Benim mantığında şu şekilde çalışıyor..
    Geçen sene verdiği temettunun 5 misli fiyata ulasmis ve bu senede ulaşmasını bekliyorum .buda 175 200 arası bı fiyat..
    Ayrıca geçen sene bu zamanlardan temettuye kadar %20 prim yapmış..
    Yani eskilerin nasıl bı şablonu varsa benimde böyle bı şablonum var..
    İsyat için artık bu kağıt alınmaz çok pahalı dediğinizde dramatik düşüşler yapması lazım...164 165 görmesine rağmen 3 5 krs luk düşüşler yaşadı bu da çok normal..
    Ben kağıt uçacak kaçacak demiyorum şu anki fiyatına %20 lik bı marj koyuyorum..
    Bı sürü YO bilanço ve temettu verimlerine göre isyat a göre çok yüksek fiyatlarda..
    Madem şablon değişti yukarıya doğru her fiyatta olabilir..bunu da göz ardı etmeyin...
    160 fiyatı olup ta 40 krs temettü verecek kağıt yok borsada.
    Tabiki kağıdı elinde tutanlar olarak, elinde kağıt olmadan pahalı diyenlere bir iki laf edecez. Alinmasinlar...çünkü ben elinde olmayan bı kağıt için yazmayı uygun görmüyorum.. hele pahalı diye yazmak biraz itici oluyor...

6.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Burda kağıt pahalı diyen arkadaşları çok iyi anlıyorum..kağıdın geçmişine bakarak %30 iskontonun dışına çıktığı 125 fiyattan itibaren kağıt pahalı dediler ve düşmesini beklediler..
    Şimdide iskonto oranini bırak ,portföy değerine geldi artık hiç alınmaz demeye başladılar..
    İSYAT buradaki eski oyuncuları bı şablona alistirmis ve gayet güzelde bu şablon doğrultusunda para kazanmislar..
    Ben 5 6 aydır isyat la ilgileniyorum..
    Benim mantığında şu şekilde çalışıyor..
    Geçen sene verdiği temettunun 5 misli fiyata ulasmis ve bu senede ulaşmasını bekliyorum .buda 175 200 arası bı fiyat..
    Ayrıca geçen sene bu zamanlardan temettuye kadar %20 prim yapmış..
    Yani eskilerin nasıl bı şablonu varsa benimde böyle bı şablonum var..
    İsyat için artık bu kağıt alınmaz çok pahalı dediğinizde dramatik düşüşler yapması lazım...164 165 görmesine rağmen 3 5 krs luk düşüşler yaşadı bu da çok normal..
    Ben kağıt uçacak kaçacak demiyorum şu anki fiyatına %20 lik bı marj koyuyorum..
    Bı sürü YO bilanço ve temettu verimlerine göre isyat a göre çok yüksek fiyatlarda..
    Madem şablon değişti yukarıya doğru her fiyatta olabilir..bunu da göz ardı etmeyin...
    160 fiyatı olup ta 40 krs temettü verecek kağıt yok borsada.
    Tabiki kağıdı elinde tutanlar olarak, elinde kağıt olmadan pahalı diyenlere bir iki laf edecez. Alinmasinlar...çünkü ben elinde olmayan bı kağıt için yazmayı uygun görmüyorum.. hele pahalı diye yazmak biraz itici oluyor...
    Haberlerden uzak kaldım 40 kuruş ile ilgili bir açıklama göremedim beklentimi bu acaba?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by seth8 Yazıyı Oku
    Haberlerden uzak kaldım 40 kuruş ile ilgili bir açıklama göremedim beklentimi bu acaba?

35 le 40 krs arası temettü açıklaması lazım karına göre..ama hepsini mi verir bı seferde mi verir yoksa 2 3 bolup mu verir belli değil...12 aylık karı gelsin belli olur...

8.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    35 le 40 krs arası temettü açıklaması lazım karına göre..ama hepsini mi verir bı seferde mi verir yoksa 2 3 bolup mu verir belli değil...12 aylık karı gelsin belli olur...
    Teşekkürler 2 3 seferde verdiği hiç olmadı sanırım? Örnek varmı bunda veya başkasında bildiğiniz

Sayfa 759/930 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •