Sayfa 761/930 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,081 - 6,088 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kağıt hakkındaki olumlu düşüncelerim hepinizin malumu.Ama kağıtdan baya bir çıkış yaptım.Bu çıkışımın 2 nedeni var ,borsada her şeyini bildiğim ve aralarında değişim yaptığım 3 kağıdım vardır.Aksa, güneş sigorta ve işyat.Bu kağıtlardan güneşin bedellisi vardı para lazım oldu birinci ve asıl neden bu.İkinci neden bu değerlerin bu tarih için artık benim için bile yüksek olması.FED in faiz indirimi ile son bir atak daha olabilir ama sonrası için yükseliş ivmesi çok hızlı olmaz bence.Güneş sigortada bedelli çok iyi bir fırsat olarak gözüktü.Bir miktar daha işyat var, onlar temettüye kadar kalır artık.Görüldüğü üzere işyatda zarar yok çıkan da allah bin bereket versin deyip çıkar.Emeklilik için biriktirenlere bence hala borsada en uygun kağıt işyat ,ben zaten emekli olduğumdan bakış açım daha farklı oluyor arkadaşlar )))))))Neyse herkese sevgiler saygılar bol kazançlar.
    Bu da kağıtdan büyük oranda çıkış yaptığım zaman yaptığım yorum.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hah tam benim düşündüğüm noktayı yazmışsınız.Şu anki fiyat halen ucuz ,aslında bugünlerde 0.90 lı rakamlarda olmalıydı.Herkesin aklında geçen yılki temettü sonrası fon yönetiminin yaptığı ,salakça ,dolara karşı alınan pozisyonların getirdiği fon düşüşüne bağlı gelen 0.73 rakamı benzeri olur mu düşüncesi olduğundan bu yıl bir kısım müdavim hala temettü parasını işyata sokmadı ,onlar bizim işyat zamanı geldi dediğinde buralar şenlenir.Bu yıl fon büyüklüğüne bakılnca aslında geçen yıl 210 milyona kadar düşmüş fon,hem de yaz aylarında gördük o rakamları ,yılın ikinci yarısında acacip güzel bir atak yaptı,ve bence bu atak hala devam ediyor.Böyle giderse bu yıl işyatda inanılmaz rakamlar olabilir.Eurobondlar da üçkağıt konusunu çözemedim,ben günlük olarak spk ya değerini ve bileşimini bildiren ,her şeyini gördüğümüz bir fonda hele ki eurobond gibi bir enstrumanda nasıl oynanır anlamadım.Geçen yıl ki anlamsız tüpraşı alıp zararına elden çıkarma gibi bir şey olsa tamam şaibe düşünelim.Neyse bu yıl fon yönetimi iyi gidiyor ,tersini yazarsam nankörlük olur.Hadi beklentimi de yazayım ben 35 kuruş üstü temettü nerdeyse garanti diyorum )))))))))))))
    Bu da 3 mayısta beklediğim temettü rakamını yazdığım girdi.

işyatdan çıkma nedenim borsadaki çok sevdiğim diğer kağıt olan güneş sigorta bedellisine katılmaktı.Görüldüğü üzere işyatın yüksek temettü vereceğini ilk tahmin edenlerdendim.Biraz erken çıkmışım.Güneş cuma günü 1.92 kapadı ben 1.65 1.70 ortalama ile güneşi de sattım şu ara gümüş alıyorum))))))) Tabi olay böyle gelişmeyebilirdi.İşyatdan çok erken çıkıp başka kağıtda zarar da edebilirdim.Borsa böyle bir yer.Sn boschish in yorumunda katıldığım tek nokta var paranın içinde olmadığı bir kağıtda fazla bilgi paylaşımı yapmam en azından benim açımdan çok yararlı değil))))) Ama işyat o kadar çok emek verdiğim o kadar çok kafa patlattığım bir kağıt ki dayanamadım.Umarım herkes daha fazla para kazanır ..Ha gene de yaz diyen arkadaşlar olursa yazarım düşüncelerimi,uygun fiyat gelirse alırım da ,gelmezse de burada bu kadar değerli arkadaş var onlar kazanmış olurlar ben gene sevinirim.

4.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Burda kağıt pahalı diyen arkadaşları çok iyi anlıyorum..kağıdın geçmişine bakarak %30 iskontonun dışına çıktığı 125 fiyattan itibaren kağıt pahalı dediler ve düşmesini beklediler..
    Şimdide iskonto oranini bırak ,portföy değerine geldi artık hiç alınmaz demeye başladılar..
    İSYAT buradaki eski oyuncuları bı şablona alistirmis ve gayet güzelde bu şablon doğrultusunda para kazanmislar..
    Ben 5 6 aydır isyat la ilgileniyorum..
    Benim mantığında şu şekilde çalışıyor..
    Geçen sene verdiği temettunun 5 misli fiyata ulasmis ve bu senede ulaşmasını bekliyorum .buda 175 200 arası bı fiyat..
    Ayrıca geçen sene bu zamanlardan temettuye kadar %20 prim yapmış..
    Yani eskilerin nasıl bı şablonu varsa benimde böyle bı şablonum var..
    İsyat için artık bu kağıt alınmaz çok pahalı dediğinizde dramatik düşüşler yapması lazım...164 165 görmesine rağmen 3 5 krs luk düşüşler yaşadı bu da çok normal..
    Ben kağıt uçacak kaçacak demiyorum şu anki fiyatına %20 lik bı marj koyuyorum..
    Bı sürü YO bilanço ve temettu verimlerine göre isyat a göre çok yüksek fiyatlarda..
    Madem şablon değişti yukarıya doğru her fiyatta olabilir..bunu da göz ardı etmeyin...
    160 fiyatı olup ta 40 krs temettü verecek kağıt yok borsada.
    Tabiki kağıdı elinde tutanlar olarak, elinde kağıt olmadan pahalı diyenlere bir iki laf edecez. Alinmasinlar...çünkü ben elinde olmayan bı kağıt için yazmayı uygun görmüyorum.. hele pahalı diye yazmak biraz itici oluyor...
    Sizin bu kağıt ile ilgili bütün deneyiminiz 6 ay mı?

Borsa konusundaki deneyiminiz ne kadar?

Bir insan aldığı hisseyi sattığını neden yazar ki..

6. Şu sebepten soruyorum.
    Benim BORSA deneyimim çok değil.
    Hatta bir çok kavramı buradaki tartışmalar esnasında öğreniyorum.
    Toplam deneyimim uygulamada en fazla 1-2 yıl
    ama özellikle son 6 ay
    Tüm hayattan öğrendiğim ise bir işten para kazandığında bekle
    Biraz daha artarsa yine bekle
    Daha artarsa yine bekle
    Ama karlılık inanılmaza geliyorsa ve artmamasının arkasında makul gerekçeler oluyorsa, artık vedalaşma zamanı gelmiştir mantığındayım.
    Son 6 ayda bu kağıttan %100 kazanmış olduğumdan çıkmayı uygun gördüm.
    Belki hatalıyım.
    Bir süre bekleyip tekrar düşünebilirim tabi.

7.  Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Bir insan aldığı hisseyi sattığını neden yazar ki..
    benim düşüncem aldığını da yazdığını da belirtmesi.
    burası az kişinin fikir alışveriş yaptığı yer.
    hemen hemen hep aynı kişiler yazıyor.
    ben alanları ve satanları merak ediyorum. takip etmek istiyorum.

8. 60K lot aldım. 1.572 ortalama. Temettüye doğru 2 yapar şahsi görüşüm.

Sayfa 761/930 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •