Sayfa 770/930 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    E o zaman bu kadar yatırımcısı var, açığa satış falan deyip milleti sinir etmiyelim sn kalantor.
    Tamam hocam. Nasıl münasipse

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bırakalım da zaman göstersin, İşyatın ne yapacağını..Hareketleriyle yatırımcısına da zurnacı sına da gereken cevabı verecektir.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

3. Pastacı Apollo Bey yok mu 😁

Borsada acemilerin kazançları tesadüfidir.Acemiler kaybetmeye mahkumdur.

5. Anayasanın firizby olduğu zamnlarda borsa çok düşmüştü. 0,62 cent civarına kadar. Teknik olarak tabanda olduğu için bir inip bir çıkıyordu. Herhalde o aralar 0,6x den bir miktar Atlas YO aldım ve iki hafta içinde 0,9x den sattım. Sattığıma da pişman etti. Çünkü temettü zamanı 4 TL temettü verdi. Hisse fiyatı 6 TL nin üstlerine kadar çıktı. Sebebi, endeks yanılmıyorsam önce 2 $ a kadar yükselmiş ve daha da yukarı gitmişti. YO lar ne olur belli olmaz. Zaten YO ların teknik analizini yapan tanınmış teknikçide yok.

Ben 1995 den beri borsayı gözlemlerim. Oynamak istendiğinde de en büyük kumarlardan biri olduğunu düşünürüm. Borsayı da çok sevdim, ve kumara kaçmadan bu işi nasıl yaparım diye düşünerek, temettü hisselerine yatırımın en garantili yol olduğunu hem ben gördüm, hem de bütün uzmanların ortak fikri. Şöyle ki, paranız yetmediği için bir ev alıp ta kira geliri elde edemiyor iken, evin bir kapısı, bir odası vs. kadar miktarlarla hisse alıyorsunuz ve o oranda da kira geliri yani temettü alıyorsunuz. Kanaatkar bir insan olduğum için bu olay beni mutlu ediyor. Yavaş yavaş biriktirerek kendimin ve çocuğumun iyi bir yıllık gelire sahip olacak olması beni umutlandırıyor.

İŞ YO arkadaşlarımla hep konuşurum. Örneğim şöyle olur: 400.000 TL ye ev aldınız, bunun yıllık kira geliri ne olur? Aynı para ile İŞ YO alın, 12,5 kuruş temettü verdiği varsayımı ile İŞ YO nun yıllı temettü verimi evin yıllık kira gelirinden en az 2 kat fazla olmuştur. Şuna cevap veremiyorum: Ana paranın değeri ne olur? Ev fiyatları hep artıyor, ana param değerleniyor. İŞ YO da artar mı? 2019 hariç son 10 yıldır hiç artmadı diyebilirim.

SONUÇ: İşYO rant kağıdı değildir. Biriktirme kağıdıdır. Bu yılı farklı şekilde geçiriyor, bu nedenle al-satçıların da üşüşmesine sebep oldu. Ama telaşlanmıyorum, çünkü başka hiçbir hisse yok ki, ana paranızı 5-8 yılda temettüleri ile size geri ödesin. Ayrıca bizim bankalarımızın, yani İŞ Bank da dahi sermaye yeterliliği zayıf. Hepsinin paraya ihtiyacı var. Yani İŞ YO temettü vermeden duramaz, çünkü en çok İŞ Bankın paraya ihtiyacı var.

Öngörü: Bu yıl bedelsiz yapacak gibi.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Borsada acemilerin kazançları tesadüfidir.Acemiler kaybetmeye mahkumdur.
    Ne kaybetmesi yahu..parayı koyacak yer bulamıyoruz, sen derdine yan..kağıt 84 den 165 i gördü..3 5 krs düştü diye sevinç çığlıkları atmayın..
    Buyrun açığa bekliyoruz sizleri...

Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Ne kaybetmesi yahu..parayı koyacak yer bulamıyoruz, sen derdine yan..kağıt 84 den 165 i gördü..3 5 krs düştü diye sevinç çığlıkları atmayın..
    Buyrun açığa bekliyoruz sizleri...
    Hala bir fikir yazmıyorsunuz.Yazdığınız 1.5 yılda 50 kuruş vergisiz kar argumanının saçmalığını anlamışsınızdır umarım.Neyse bu kağıt net aktif değerinin üstüne çıktığı anda gene kağıda girerim,hangi yönde gireceğimi yazdım zaten.

Neyse zaman gösterecek kim haklı kim haksız,borsada herkes aklının ekmeğini yer.Bu kağıt 1.69 üstüne çıkarsa ben gene dünyanın parasını kazanırım diye düşünüyorum.Sanırım kağıtda spek ve yancıları var,yoksa bu forumda fikri argumanlara fikri argumanlarla cevap verilirdi ,pek düşünceye saygısızlık yapılmazdı.Sanırım spek var kağıtda.

Sayfa 770/930 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •