Sayfa 784/930 İlkİlk ... 284684734774782783784785786794834884 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,265 - 6,272 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by apollo Yazıyı Oku
    halen analiz diyor burası türkiye ne analizi komedi dükkanı gibi şimdi ben sana hurgz 190 olur desem ne dersin grafik stocastik falan filan biz öyle öğrenmedik 1.90 olur diyosak Allahın izniyle olur kimle yazıştığını bilmeden fazla bilmişlik yapma bence bende 500 bin lot işyat var bakmıyorum zararda olsa karda olsa sen ne yaparsan yap kardeşim y.t.d
    Bugün baktım da hurgz 1.14 ,bu tartışma olduğu gün 1.60 dı ,demek ki 1.90 olmamış.Allahın izniyle borsacılık tabi bir yere kadar.Bu arkadaş 500 bin lot işyatı ne yaptı acaba.Neyse bu arkadaşın öngörüleri, tavsiyeleri ,borsacılığı ,kendi yazdıklarına inananların vardığı sonuçlar ortada.Diğer uçacak kaçacak diyen arkadaşlar da yakında fikir değiştirir.Borsa matematik ve istatistik bilenlerin yeridir.Diğer acemiler çok nadiren ya borsanın coşku zamanlarında ya da spek kağıtlarında kazanırlar.Acemiler sonuçta borsada kaybetmeye mahkumdur.Net aktif değerini bu kağıt geçemez demişiz.Geçmedi geçemez de.

Ha gene de borsadır zaman zaman aceminin teki gelip iki üç günlük anlamsız uçuşlar yaptırıyordu.Kafasına mal yiyip gidiyordu.Eskiler bilir kalvin baya para kazanmıştı o gün.Ben yakalayamadım o uçuşu tek seans öğleden sonra yaptı o hareketi.Gene gelip bir iki seanslık bir şeyler belki olur.Ama eminim kafasına mal yiyip dersini alır gider.

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    https://www.yatirimkredi.com/aciga-s...pilan-hisseler

İşyat da açığa satış var
    Bu linkte de miktarını görebilirsiniz.
    Net aktif değerini aşarsa zaten ben de kağıda dönerim.Daha önce yazdım.

Net aktif değerini daha şimdiden geçmiş bı sürü YO var...
    Üstelik temettü verimleride düşük.
    İsyat bunların arasında bı yıldız gibi parlıyor..düşük fiyatı ve yüksek temettü verimiyle..
    İsyat net aktif değerine çok yaklaştı, açığa verecekseniz bu aralar verin, belki 3 5 krs kazanırsınız..
    Net aktif değerini geçtikten sonra size yedirmezler pastayı..

Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Net aktif değerini daha şimdiden geçmiş bı sürü YO var...
    Üstelik temettü verimleride düşük.
    İsyat bunların arasında bı yıldız gibi parlıyor..düşük fiyatı ve yüksek temettü verimiyle..
    İsyat net aktif değerine çok yaklaştı, açığa verecekseniz bu aralar verin, belki 3 5 krs kazanırsınız..
    Net aktif değerini geçtikten sonra size yedirmezler pastayı..
    Sn boschisch ben oyun planımı hesabımı nedenlerini matematiksel argumanlara dayandırarak daha önce yazdım.Borsada yaptığınız her hareketin arkasına bir mantık bir hesap koymalısınız.Yoksa misal gördünüz hürgz grafiğini.Yanlış hesap yaparsanız paranız kurda kuşa yem olur.

Ha bu arada bu forumda işyatı zamanında en çok öven yorumcu da bendim,eski entrylere bakarsanız görebilirsiniz.Eski nickim HAKEM di.

Alıntı Originally Posted by digor2019 Yazıyı Oku
    Merhaba
    Hisse senedi ve finstan çok anladığım söylenemez düz matematik bilirim okadar buradaki anlatılanları dikkatlce okuyorum ve anlamaya çalışıyrum nitekim bilgilendirmelerin analizi ile isyattan iyi para kazanıp 1.62den çıktığımı daha önceden yazmışdım
    Son 2 haftadır forumda kağıttan çıkanlar ve sebepleri ile kalanların (daha düşse de sorun değil daha da alırım) atışmaları yaşanıyor.
    Dediğim gibi ben basit bakan birisiyim. Her zaman referansım mevduat faiz oranı yani üstündeysem sorun yok.
    Size sorum şu (tekrar alabilmek adına öğrenmek için soruyorum)
    Bu yıl 65 milyon kar açıklar ve bunu dağıtırsa portföy büyüklüğü (diğer sayfalardaki verilen bilgilerde yazıyor) 210 miluon oluyor. hisse fiyatı da temettü oncesi bugunku degerde olsun 158 yani temettr sonrası 158-40=118 krş
    210 milyon lira 25-30 milyon yapsa diyorsunuz. yüzde 12-13lük bir getiri.
    bu getiri oranı beni nedense çekmiyor. yani zten mevduat oranı yıllıkta bundan daha yüksek.
    mart temettüsüne kadar fiyat dahada yükselirse o zaman getiri daha da düşmez mi?
    yükselecek diyenler bunu biraz daha anlatabilir mi
    Bu arkadaşın yorumuna tamamen katılıyorum.

Arkadaşın mantığı da işyatın neden gitmeyeceğini çok güzel açıklıyor.

Sayfa 784/930 İlkİlk ... 284684734774782783784785786794834884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •