Sayfa 836/930 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Ben bu devir işinin isyat icin ne olumlu tarafı var anlamış değilim. Devir olunca kar mi artacak?
    Bilen biri anlatırsa sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    spekülasyon anlamında. fiyat hareketliliği arttı.
    şirkete herhangi bir etkisi olmaz bence.
    Devr olmaması tarafındayım
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    spekülasyon anlamında. fiyat hareketliliği arttı.
    şirkete herhangi bir etkisi olmaz bence.
    Devr olmaması tarafındayım
    Bence devir olumsuz olur. Ben mi anlamıyorum diyorum. Devir olacak diye fiyat çıkıyor. Ne günlere kaldık?

3. Bu faiz ortamında bu hissede, temettü sonrasında dahi, 1 tl ler beklemek ne kadar mantıklı bilmiyorum arkadaşlar..

Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aslında işyattaki bu fiyat hareketleri bizim borsanın halini özetliyor.Yahu sen borsanın en şeffaf kağıdısın,aslında borsa kağıdı bile değilsin bir fonsun,çoğunluk lotun türkiyenin en güvenilir kurumlarından işbankın yönetiminde,birileri nasıl gelip kağıtda operasyon çekebiliyor,nasıl müsade ediyorsun değil mi.Ama burası türkiye,işlem yaptığımız mecrada bist her şey mümkün.
    Aselsana operasyon cekilmis isyata cekilmis cok gormeyin kimbilir belkide ederi budur

5. Yani faizler düşüyor.% 7-8 cıvarında temeddü oranları var.(en fazla)dolar almış basını gıdıyor.ne olacağı belli değil.bu şartlarda % 13 net temeddü olan ısyatırımın fiyatının daha nekadar düşmesi gerekir.tamamen spekılasyon.uzun vadeci iseniz alıp yatın .degilseniz ozaman başka
    görüşlerimdir.yatırım tavsiyesi değil dir

6.  Alıntı Originally Posted by TUĞÇE Yazıyı Oku
    Yani faizler düşüyor.% 7-8 cıvarında temeddü oranları var.(en fazla)dolar almış basını gıdıyor.ne olacağı belli değil.bu şartlarda % 13 net temeddü olan ısyatırımın fiyatının daha nekadar düşmesi gerekir.tamamen spekılasyon.uzun vadeci iseniz alıp yatın .degilseniz ozaman başka
    görüşlerimdir.yatırım tavsiyesi değil dir
    %13 nereden çıktı? 2021 Ne kadar temettu verecek ki?

Alıntı Originally Posted by deepdark7913 Yazıyı Oku
    Aselsana operasyon cekilmis isyata cekilmis cok gormeyin kimbilir belkide ederi budur
    Sn deepdark aselsanın bir üretimi var.Şirketin iştigal ettiği bir sektör var.Sektörün geleceği parlak şu bu falan diye bir hikayeyi millete satabilirsin.Bu bir fon.Şimdi baktım SPK dan benim fiyatım 1.75 diyor.Yıl başından bu yana beş milyon kar etmiş.Yıl başında ederi 1.72 imiş şimdi 1.75.2 ayda ettiği kar yüzde 2.Bu mal 3 liraya gitti.Hala da 2.40 falan.Yani ortada bir portföy var bileşimi 100 lira ben sana 130 dan bırakırım diyor adam herkes de alıyor.Ama tekraren söylüyorum,burası borsa benim aklım doğru olsaydı 1.75 i geçememesi lazımdı.Bu benim yanlış düşündüğümü ispatlıyor.Neticede tabela her zaman haklıdır ,ben haksızım,o yüzden benim laflarım dinlenmeye değmez arkadaşlar.Bu kağıda operasyon çekenler kaç derlerse fiyat o olur.Yarın 3 de olur 1.5 da artık hesap kitap anlamsız.

Beni uyaran arkadaşlar haklıymış,burası bist,işyatda bile gereğinde operasyon çekilebiliyormuş,20 yıl sonra bunu da öğrendim,benim tecrübem de bu işte bu oldu.

Sayfa 836/930 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •