Sayfa 882/930 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 7,049 - 7,056 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Şirketimizin 19.08.2020 tarihi*itibarıyla net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 1.480634*TL dir. 19.08.2020 tarihi itibarıyla ortaklık payımızın BİAŞ'ta oluşan*ağırlıklı ortalama fiyatı, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşmıştır.

*Hergun gelen bu habere bir açıklık getirecek kimse yokmu. Benim anladığım hisse gerçek değerini yansıtmıyor. Doğrumu

2.  Alıntı Originally Posted by hakbern Yazıyı Oku
    Şirketimizin 19.08.2020 tarihi*itibarıyla net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 1.480634*TL dir. 19.08.2020 tarihi itibarıyla ortaklık payımızın BİAŞ'ta oluşan*ağırlıklı ortalama fiyatı, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşmıştır.

*Hergun gelen bu habere bir açıklık getirecek kimse yokmu. Benim anladığım hisse gerçek değerini yansıtmıyor. Doğrumu

Özet olarak şöyle okunabilir hocam:

Bir yatırım ortaklığı olan IŞYAT benzeri şirketlerin faaliyeti; hisse, fon benzeri yatırım araçları almak bunların paylarını müşterilerine satmaktır.
    Diyelim 10.000 TL lik hisse senedi benzeri bir portföyü mevcut olsun elinde. Hisse adedi de 1000 olsun.
    10.000/1000 = 10 TL hisse başı net aktif değeri hesaplanır şirketin.
    Yukarıda belirtildiği gibi Borsa İstanbul A.Ş. de bu şirketin payı net aktif değerinin 2 katını aşarsa.
    Yani örneğimizdeki şirketin hissesi 20 TL olursa(Veya bu örnekte olduğu gibi yaklaşık 3 TL ) KAP' a bildirimde bulunması gerekir.

Rutin bir uygulama... "Hisse değerinin teorik olarak pahalı olabileceği" uyarısıdır bir neviii...
    Ama piyasanın pek taktığı olmaz bu hissede de görüldüğü gibi.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

3. Hisseye gelince...

Kısa bir anlığına da olsa 3.21 direncini denedi.
    3.18 üzerinde kapanış yapabilmesi halinde;
    Gelecek haftadan itibaren 3.25, 3.36, 3.73 hedef ve direnç olabilir.
    Bugünkü hamle sonuç vermezse de aşağıda 2.86 ilk destek sayılabilir.
    Günlük 3.05, daha da iyisi 3.09 üzeri kapanış ehven-i şer, sayılabilir geri çekilirse.
    Bence...:

4. Verdiğiniz bilgilerden dolayi teşekkürler. Bu kağıdın beklentisi sadece temettümu. Isbankası iştirakleri çok güzel gidiyor. Bu uzun zamandır burada kaldı ve her çıkışında geri geliyor.gunlukçulere kazandırıyor sadece.

5.  Alıntı Originally Posted by hakbern Yazıyı Oku
    Verdiğiniz bilgilerden dolayi teşekkürler. Bu kağıdın beklentisi sadece temettümu. Isbankası iştirakleri çok güzel gidiyor. Bu uzun zamandır burada kaldı ve her çıkışında geri geliyor.gunlukçulere kazandırıyor sadece.

Daha ne olsun Bist' in en yüksek temettü oranı olan kağıdı.
    " Bu uzun zamandır burada kaldı ve her çıkışında geri geliyor." derken hangi periyodu kast ediyorsunuz anlamadım.
    29.07 de kanal alt bandını kırdığı görüntüsü ile fake(tuzak) atıp, 5 iş gününde %41 prim üretmiş.
    sonraki zaman diliminde de kırdığı kanal bandına dönerek ürettiği primin %62 sini geri almış.
    Gün içinde sert hareketler yapabildiği doğru. Ancak 2012 den bu yana istikrarlı bir şekilde yükselen bir senet.
    Ve dünkü kapanış ile de tekrar kanal bandı üzerine dönmüş oldu. Tutunabilirse ne âla.

6.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Daha ne olsun Bist' in en yüksek temettü oranı olan kağıdı.
    " Bu uzun zamandır burada kaldı ve her çıkışında geri geliyor." derken hangi periyodu kast ediyorsunuz anlamadım.
    29.07 de kanal alt bandını kırdığı görüntüsü ile fake(tuzak) atıp, 5 iş gününde %41 prim üretmiş.
    sonraki zaman diliminde de kırdığı kanal bandına dönerek ürettiği primin %62 sini geri almış.
    Gün içinde sert hareketler yapabildiği doğru. Ancak 2012 den bu yana istikrarlı bir şekilde yükselen bir senet.
    Ve dünkü kapanış ile de tekrar kanal bandı üzerine dönmüş oldu. Tutunabilirse ne âla.
    Ortak iyi kazançlar.
    Ben de uzun vade temettü yatırımı için aranıza katıldım.
    Yalnız kafama takılan konu var. O kadar araştırmama rağmen net bir açıklama bulamadım internette. Belki sizler burada anlamama yardımcı olabilirsiniz.
    ISYAT ile ISMEN'nin ayırt edici farkı nedir? Gördüğüm kadarıyla ISMEN ISYAT'ta pay sahibi. Uzun vade temettü için ikisine de mi yatırım yapmak gerekir yoksa ISYAT yeterli midir?

7.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Ortak iyi kazançlar.
    Yalnız kafama takılan konu var. O kadar araştırmama rağmen net bir açıklama bulamadım internette. Belki sizler burada anlamama yardımcı olabilirsiniz.
    ISYAT ile ISMEN'nin ayırt edici farkı nedir? Gördüğüm kadarıyla ISMEN ISYAT'ta pay sahibi. Uzun vade temettü için ikisine de mi yatırım yapmak gerekir yoksa ISYAT yeterli midir?
    Sizin de söylediğiniz gibi her ikisi de İş grubuna ait, sermaye piyasalarında hizmet vermek üzere kurulmuş organik ilişkisi olan şirketler.
    Yukarıdaki tabloya bakarsanız ISYAT daha yüksek temettü veriyor oransal olarak. Ancak ISMEN' de BIST sıralamasında tepelerde.
    Borsaya yeni katılan yüzbinlerce yeni yatırımcının üreteceği prim beklentisi ile ISMEN daha agresif bir grafik çizdi son dönem.
    Kısa vade grafiklere bakarsak da daha olgun bir görüntüsü var.
    Sorunuzun cevabı mı bilmem ama... ISYAT temettü ödediğinde, ortaklığı oranında ISMEN' de bü ödemeden yararlanıyor.
    Ancak bunları iyi temettü ödeyen, iyi prim yapan ayrı şirketler olarak değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum ben.

Bugüne dek ISYAT daha yüksek temettü ödedi, ancak son dönem ISMEN daha fazla prim yaptı.
    Hangisini sürdürülebilir buluyorsanız ona yatırım yapmanız yeterli. Riski dağıtayım derseniz ikisine de yatırım yapılabilir.
    Ancak madem uzun vade yatırım yapıyorsunuz, belirleyici olması gereken kriterlerden biri de şu:
    "Orta uzun vadede hangisi daha fazla prim üretir?"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Ortak iyi kazançlar.
    Kısaca ISYAT fondur. Temettü ödeyen bir sabit getirili borsa yatırım fonu olarak düşünebilirsiniz.
    ISMEN ile faaliyeti tamamen farklıdır ve ayrıdır. Genel kuruldaki yöneticilerden de doğrulamıştım bunu.
    Syg.

"
    İş Yatırım Ortaklığı A.Ş., 16 Ağustos 1995 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından 500.000 TL sermaye ile kurulmuş, faaliyet konusu, sermaye piyasası araçları ile kıymetli madenlerden oluşan portföyün işletilmesi olan bir menkul kıymet yatırım ortaklığıdır.
    Şirketin portföyü, Yönetim Kurulunca belirlenen performans karşılaştırma ölçütü / eşik değer ile yatırım stratejisi çerçevesinde, 01.01.2013 tarihinden itibaren İş Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından riskin dağıtılması ilkesi doğrultusunda profesyonel olarak yönetilmektedir.
    Sektördeki en büyük portföye sahip olan Şirketin 2019 sonu itibari ile Borsa İstanbulda işlem gören 9 adet menkul kıymet yatırım ortaklığının oluşturduğu sektör içindeki payı % 48,22 dir." https://www.isyatort.com.tr/hakkimizda.html
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 882/930 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •