Sayfa 892/930 İlkİlk ... 392792842882890891892893894902 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 7,129 - 7,136 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Moroder Yazıyı Oku
    Son tavan hareketini sermaye şirketlerinin kar payı dağıtımında yapılan düzenleme olduğunu düşünüyorum. Sanırım borsamızın en yüksek temettü ödeyen hisse senedinin bu düzenlemeden etkilendiğini düşünen yatırımcıların ani alıma geçmesi ile hisse tavana kilitlendi. Bu sadece benim tahminimdir, yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu yorumu 5 Mayıs 2020 tarihinde yapmışım.
    Ben bu hisseyi 6 Temmuz 2015 tarihinden (0,94 TL'den) beri taşırım. Ara sıra nakte ihtiyacım olduğunda bir kısmını satıp sonra yerine koymaya çalıştım. Bugün hala taşıyorum ve şükür maliyet ortalamam iyi.
    Bu hissenin özelliği en iyi temettü ödeyen hisse olmasıdır.
    Temettü verimliliği olarak yüzde 16'dan %22'lere kadar farklı yıllarda temettü aldım.
    Emekliliğimi bu hisse ile planlıyorum.
    Paylaştığım tabloda ödediği temettü tablosu var.
    Mart ayı temettü ayıdır. Unutmayın.
    Şu andaki ilginin bu yüzden olduğu inancındayım.

Temettüyü ödedikten sonra aylarca uykuya yatar. Hatta bir süre sonra da bir miktar realizasyon gelebilir.
    Ben temettümü alır, düşmüş olan fiyattan sermayeme biraz daha bu hisseden alırım.
    Hem temettü öder, hem yükselir. Sabırlı olan kazanır.
    Herkese saygılar ve bol kazançlar.
    Yatırım tavsiyesi vermiyorum, zaten haddim de değildir. Herkes kendi kararını kendisi vermelidir.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=ISYAT

2. Vay be arkadaş. Ne hareketti. %10 yukarıdan şelale düşüşü %-3 'e kadar verip yatay kapattı. Çok sert.

3. Aynısı bugün Alkim, Alka ve Karsan'da da oldu. Bu sadece ISYAT'a has bir şey değil.
    Bu olayı yorumlayacak bir bilge aranıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Aynısı bugün Alkim, Alka ve Karsan'da da oldu. Bu sadece ISYAT'a has bir şey değil.
    Bu olayı yorumlayacak bir bilge aranıyor.
    İki gün sonra takaslarda çıkar ortaya, belki o zaman sağlıklı bir cevap veren olur...

5. Gördüğü 4,57 TL zirvesinden an itibarıyla 1 gün içinde %15 geri geldi. Bu hareketi yapan vur kaç uzmanları yıllık temettüyü 1 günde cebe indirdi. Ne diyeyim? Aslında bu gibi adam çarpmaların hesabını soracak merciiler koltuklarında rahat oturuyorsa bana bir şey demek düşmez. Ben uzun vadeciyim. Oturur seyrederim. Temettü gününü beklerim. İsterlerse 1 TL'ya düşürsünler, daha çok alır, duacı olurum. Yatırım tavsiyesi verecek değilim, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    beklentim dahilinde
    karlar eriyor. Faizler arttıkça düşmeye devam.

ISYAT Borsa yatırım fonunun 2020 yılı 12 aylık bilançosu
    syg.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Onceki senelerdeki problem yine basimizda, viop’da kaybedilmis 21 milyon.
    Muthis portfoy yonetimi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    imza yok.

Sayfa 892/930 İlkİlk ... 392792842882890891892893894902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •