Sayfa 929/930 İlkİlk ... 429829879919927928929930 SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 7,425 - 7,432 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by deti Yazıyı Oku
    Nakit temettü veren diğer şirketlerle karşılaştırın. Yatırdığınız anaparayı size kaç yılda geri ödüyor? ISYAT önceki yıllarda 1 TL altında işlem görürken anaparanızı 6 yıl civarında geri ödüyordu. Son yıllardaki fiyat artışları ile bu durum 11 yıl civarına çıktı. Daha kısa sürede anaparayı nakit temettüsü ile geri ödeyebilen başka bir şirket var mı? Bilmiyorum, araştıramadım ama sanmıyorum. Kiraya verdiğiniz evin kirası, kiraya verdiğiniz zamandaki evin bedelini artık en az 22 yıl üstü bir zamanda karşılıyor.

ISYAT, işte bu yüzden temettü hissesi. Fiyat hareketleri sizi tatmin etmez. Yani temettülerle yeni alımalar yapmazsanız anaparanız yıldan yıla artmaz, yerinde sayar diyebilirim. Ev, arsa veya başka hisselerde anaparanızın değeri büyüyebilir. Bu çoğunluğun tercih nedeni, tabii ki bende isterim. O nedenle para kazanacağım alanlarda yatırım yaparken, geleceğe yönelik olarak, gelecekte sorunsuz bir sabit gelir hedefi ile ISYAT'ta da ufak ufak yatırım yapıyorum.

Saygılar...
    Sıkıntı şu, şirket kârını arttıramıyor.

2 TL iken de 35 kuruş 5,50 TL iken de 35 kuruş temettü veriyor.

Faizin %30 olduğu dönemde 35 kuruş temettü için 5,50 TL'ye hisse alınır diyorsanız o sizin kararınız.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku

Faizin %30 olduğu dönemde 35 kuruş temettü için 5,50 TL'ye hisse alınır diyorsanız o sizin kararınız.
    Sayın esramarka,
    bir üst yorum bence yeterli bir cevap, şu haliyle bile temettü verimi ilk 10 içerisinde, bedelsiz verebilir kafadan 2-3 sene düşebiliriz hızlıca bu beklenti bile yeterli devam etmek için. almayabilirsiniz ama neden bu kadar kötülediğinizi anlayamadım, gerek yok bunu yapmanıza.
    Saygılarımla.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku

Mantık doğru. Ancak borsada bence iki türlü yatırımcı var:

1. tek amacı sermayesini sürekli büyütmeyi amaçlayanlar ve bunu da bir an önce yapmak isteyenler, yani trade amaçlı al-sat peşinde koşanlar. Bu kişilerin ISYAT ile işi olmamalı. Çünkü hızlı hareket ettiği zamanlar çok seyrektir, yatırımcıyı bıktırır.

2. Sermayesini büyütmek konusunu zamana yayan ve geleceğe yönelik olarak işin temettü kısmını da ihmal etmeyenler. bültenini sürekli takip ediyorum. Bir şirket ne zaman nakit temettü açıkladı, o zaman hemen fiyatıyla orantılıyorum ve ISYATtan daha kısa sürede anaparanızı geri döndürene rastlamadım. Örneğin TUPRS 40,87 lira gibi yüksek temettü verdi, ama ISYATın gerisinde. Diğer yatırım ortaklıklarına bakın, fiyatı ile ilişkilendirin, yine ISYAT en iyi. Yine söylüyorum, ISYAT sermayenizi büyütmekte acele etmez, uzun zamana yayar. 8-10 yıl gibi. Sabır gerekir.

ISYAT gibi hisselerin yanında mutlaka büyüme hisselerini de almak gerekir. Böylece sermayenizi yükseltme olanağını bulursunuz.

Ben teknik analiz yapmıyorum. Bunun için bir yatırım ve çokça çalışmak, araştırmak gerekir. Zamanım yok. O nedenle sadece tecrübelerime güveniyorum, aldığım fiyattan %10 dan çok düşmüşse maliyet düşürme amaçlı yeni alımlar yapıyorum. Daha da düşerse yine alıyorum. Yani tüm paramı baştan harcamıyorum. 1/4 kadarı ile başlıyorum. 25 yıllık bir küçük yatırımcı olarak tecrübelerim bana böyle söylüyor. Bu sürede öğrendiğim, borsa da düşüşlerde olur ama mutlaka iyi bir yükseliş gelir.

Saygılar...

Bay__Ballı Guest
    Allah yolunu açık etsin.
    Yatırımcısına bol kazançlar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. ISYAT
    - IS YAT. ORT.
    Alış
    4,290
    TL |
    Satış
    4,300
    TL |
    Saat
    11:10:36

AL

SAT

*TERA Yatırım, ISYAT-İş Yatırım Ortaklığı için hedef fiyatını 85,65 TL, tavsiyesini "endeks üstü getiri" olarak korudu.

Şaka mı bu ?!
    )

Duhul
    Aug 2020
    İkamet
    İSTANBUL-- BEYKOZLUYUZ
    Gönderi
    434
    İki gündür tavan yapıyor, pandemi zamanı da gruplar girdiğinde böyle hareketler yapmıştı yakında kokusu çıkar bekleyelim görelim..

7. Çüş ama ya
     Alıntı Originally Posted by emin Yazıyı Oku
    ISYAT
    - IS YAT. ORT.
    Alış
    4,290
    TL |
    Satış
    4,300
    TL |
    Saat
    11:10:36

AL

SAT

*TERA Yatırım, ISYAT-İş Yatırım Ortaklığı için hedef fiyatını 85,65 TL, tavsiyesini "endeks üstü getiri" olarak korudu.

Şaka mı bu ?!
    )

ELE-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Aug 2020
    İkamet
    İSTANBUL-- BEYKOZLUYUZ
    Gönderi
    434
    Yine grupların oyuncağı oldu güzelim hisse...

Sayfa 929/930 İlkİlk ... 429829879919927928929930 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •