Sayfa 93/930 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 737 - 744 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Size bir soru. Özellikle kendisinde 700 bin lottan fazla İşyat oldugunu söyleyen Tuğrul beye,

Bu kadar İşyat alana kadar Hektaş, Toaso, Tuprs vs alsaydı toplam portföyü 7-8 yılda 6-7 kat artmış olacakken İşyat alarak 2-3 kat arttı. İnanılmaz oranda kardan zarar var.

Şimdi Tuğrul bey başarılı bir yatırımcı mı sayılır yoksa az olsun ama batma riski neredeyse sıfır olsun, benim olsun diyen aşırı temkinli yatırımcı mı?
    Bu mantik, bizim Teknik Analizcilerin calismalarina benziyor.

Sonuc boyle de olmayabilirdi.

Ya da gecmis 8 yil icinde en iyi performans gostermis ( past tense ) olanlari ornek almissiniz.

ISYAT'ta ise, ortaklar son 15 senedir, ne kadar hissenin ne kadar getirecegini bilerek hareket ettiler.

Diger taraftan, ilk iki seneden sonra, ISYAT cok ciddi bir kazanc getiriyor.

HEKTS ise o fiyatta duruyor, siz satarsaniz ancak kari realize edersiniz, yani tek bir defa.

Hic kimse, menfaat dagitilirken icinde olmadigi bir projeye, 100.000 lot, 500.000 lot para koymaz.

Ama ISYAT'a koyar.

Eger hisse senedi yatirimi sonucta, emeklilik gibi bir kazanc ise, ISYAT buna hizmet eder.

Ornek vermek gerekirse, 100.000 lot seneden 15.000 TL. getirir.

Bu bugun ki fiyatla 92.000 TL yatirim demek..TUPRS'tan ise bu parayla 786 lot hisse alabilir.

Hangisi bir ek kazanc, ikinci emeklilik konusuna hizmet eder ?

O nedenle bu ikisini mukayese etmek bence hic dogru degil.

2. Işyat portföy büyüklüğü 234.452. 684TL paybaşı değer 1,46TL. İyi gidiyor, nazar değmesin 🐞

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Işyat portföy büyüklüğü 234.452. 684TL paybaşı değer 1,46TL. İyi gidiyor, nazar değmesin ��

oldukça iyi gidiyor. Yıl sonu 240 milyon olması şaşırtıcı olmaz. Pay Başına Net Aktif Değer 1.50 olur. Normal şartlarda .98 fiyat oluşması gerekir. temettü ne kadar verir bilemiyorum ama politika gereği en az 12kr verir.

Ana Sözleşmenin 33. maddesi gereğince, Şirketin net dağıtılabilir dönem kârının en az % 20'sinin birinci temettü olarak nakden dağıtılması zorunludur. - Bir önceki yıl sonu itibariyle oluşan net aktif değerin % 5'i veya ilgili yıla ait net dağıtılabilir kârın % 30'undan hangisi yüksek ise asgari söz konusu tutarın nakit olarak dağıtılmasının Genel Kurula teklif edilmesi kâr dağıtım politikası olarak benimsenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Işyat portföy büyüklüğü 234.452. 684TL paybaşı değer 1,46TL. İyi gidiyor, nazar değmesin ��

Gecen yilin son haftasi Paybasi deger 1.48 di, oradan kar payi verdi.

Yani 236 Milyon uzerinden.

Bu yil henuz Eylul ayinda 234 Milyonu yakalamis durumdayiz.

2017 yili basinda, kar payi verdikten sonraki deger 214 Milyondu.

Su an brut 20 Milyon kar gorunuyor.

Yatirim yapilan degerlerin getirileri yil sonuna dogru yogunlasir.

Ben sahsen 26 Milyonu gececegimizi umuyorum.

5. Portföydeki artışı artı veya eksi yönde etkileyebilecek en önemli değerler eurobondlar ve short pozisyonlar.
    Bir arkadaşımız bunlar hedge'li demişti bir ara ama detayı kaçırdım sanırım.

6.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Portföydeki artışı artı veya eksi yönde etkileyebilecek en önemli değerler eurobondlar ve short pozisyonlar.
    Bir arkadaşımız bunlar hedge'li demişti bir ara ama detayı kaçırdım sanırım.
    Merhaba sayin Ctugrul,
    Gecenlerde ben de bu konuda bahsetmistim birseyler, su an eurobond ve VOB shortlari icin ceyreklik bilancolari kullanarak birseyler hazirladim. Eksikleri olabilir, onlari da yorumlar tamamlariz.
    Saygilar / Ozan

isyat2.jpg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
     Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bu mantik, bizim Teknik Analizcilerin calismalarina benziyor.

Sonuc boyle de olmayabilirdi.

Ya da gecmis 8 yil icinde en iyi performans gostermis ( past tense ) olanlari ornek almissiniz.

ISYAT'ta ise, ortaklar son 15 senedir, ne kadar hissenin ne kadar getirecegini bilerek hareket ettiler.

Diger taraftan, ilk iki seneden sonra, ISYAT cok ciddi bir kazanc getiriyor.

HEKTS ise o fiyatta duruyor, siz satarsaniz ancak kari realize edersiniz, yani tek bir defa.

Hic kimse, menfaat dagitilirken icinde olmadigi bir projeye, 100.000 lot, 500.000 lot para koymaz.

Ama ISYAT'a koyar.

Eger hisse senedi yatirimi sonucta, emeklilik gibi bir kazanc ise, ISYAT buna hizmet eder.

Ornek vermek gerekirse, 100.000 lot seneden 15.000 TL. getirir.

Bu bugun ki fiyatla 92.000 TL yatirim demek..TUPRS'tan ise bu parayla 786 lot hisse alabilir.

Hangisi bir ek kazanc, ikinci emeklilik konusuna hizmet eder ?

O nedenle bu ikisini mukayese etmek bence hic dogru degil.
    Sozun ozu:
    Isyat'i olanin anasi aglamaz.
    Eger temettuden enflasyon kadarini ayirip tekrar isyat alirsa hic aglamaz.
    Syg
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sozun ozu:
    Isyat'i olanin anasi aglamaz.
    Eger temettuden enflasyon kadarini ayirip tekrar isyat alirsa hic aglamaz.
    Syg
    60 yasindan sonra hata yapmamak lazim Hocam.

Zaten 60'a kadar yeteri kadar anamiz agladi..

Sayfa 93/930 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •