Sayfa 635/930 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Sn Trade Shark selamlar . Size sormak istediğim bir kaç soru var . Yanlışım var ise düzeltin , bankacıydınız ve işyat sayesinde işinizi bıraktığını hatırlıyorum . Bu iş bırakmak ve temettü emekliliği için doğru bulduğunuz veya minimum şu kadar olmalı diye düşündüğünüz bi lot miktarı var mı ? Eğer paylaşmanız mümkünse siz ne kadar lota ulaştığınızda işi bıraktınız ? Çok teşekkürler .
    selamlar,
    evet doğru. şartlar kontrolüm dahilinde gelişince acil durumda işyat yardımıma yetişti.
    Lot sayısını vermek doğru olmaz. Fakat yıllık yaklaşık bir plaza çalışanı kadar vermeli (40-60K civarı) Tabi bu zamanla olur. Maliyet önemli. 5 yılda sağlanabilir bu sistem.Şuan bu getiri için en az 290-300 bin lot gerekir.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. Syn trade shark bey verdiğiniz cevap için teşekkür ederim bende aynı şekli uyguladım ama olmadı bir şeyi yanlışmı yapıyorum acaba

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Üç gün üst üste ayni rakamların gelmesi “acaba hata yok ve gerçekten bir günde 9milyon portföy artmış olabilir mi” sorusunu ciddi ciddi düşündüm. Bu tip ani bir portföy büyümesine ne sebep olabilir?
    1- batak bir hisse senedi vardı, batmadığı anlaşıldı ve değeri eklendi - hayır böyle bir durum yok
    2- batak bir bono/eurobond vardı tahsilat geldi - portföy tablosunda böyle bir şey de gözükmüyor.
    3- dededen miras kaldı - sanmıyorum.

Son seçenek portföyde gözüken 18 Mart vadeli ters repo pozisyonları. Son raporda 40mil kadar değer gösteriliyor. Tarih tutuyor portföy zıplaması 19 Mart tarihinde oldu yani tam vade dolduğu tarih. Acaba bu ters repolar vadesi dolunca neması ile birlikte 49mil. Nakit etmiş olabilir mi?
    Yine de emin değilim. Pazartesi rapor gelsin bir bakalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Üzüm gelsin de, üzümünü yiyelim bağını sormayalım

4. 265,936,964.94 // 1.655904 bugün eksideyiz

sevgili ISYAT yatırımcısı olan arkadaşlar
    SPK'nın sayfasında yazılı olan rakam DOĞRU
    yani 10 milyon TL'lik artış doğru

Hesaplamalarınızda ve getiri rakamlarınızda bunu dikkate alın.
    Sadece bu sebepten dolayı 5 kuruş bir kar elde ettiğinizi... 1,04'ten 99 kuruşa inmesi sebebi ile de 10 kuruşluk bir fırsat doğduğunu gözönünde bulundurun.

YTD ama sadece bu sebepten dolayı elimdeki miktar kadar daha ALIŞ yaptım...

iş yatırım ortaklığının portföy büyüklüğü 266 milyon TL ve yılbaşına göre artış rakamı 24 milyon TL
    31.3.2019 (I. çeyrek) raporu açıklandığında 20 milyon TL üzeri bir KAR açıklanacak ki..
    temettü sonrası hissenin 1 TL den 81 kuruşa inmesi halini ve geçen sene 1.çeyrekte 5 milyon TL kazanan şirketin karını %400 artırdığını
    Valla kelime bulamıyorum
    YTD

7.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    sevgili ISYAT yatırımcısı olan arkadaşlar
    SPK'nın sayfasında yazılı olan rakam DOĞRU
    yani 10 milyon TL'lik artış doğru

Hesaplamalarınızda ve getiri rakamlarınızda bunu dikkate alın.
    Sadece bu sebepten dolayı 5 kuruş bir kar elde ettiğinizi... 1,04'ten 99 kuruşa inmesi sebebi ile de 10 kuruşluk bir fırsat doğduğunu gözönünde bulundurun.

YTD ama sadece bu sebepten dolayı elimdeki miktar kadar daha ALIŞ yaptım...
    Kaynağınız nedir? Öğrenebilir miyiz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir bankanın Yatırımcı ilişkileri bölümünde çalışan arkadaşa sordum
    dolaylı yoldan öğrenmiş oldum

Sayfa 635/930 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz