Sayfa 729/930 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    isyat pay başı değer 1.601 tl iken TCMB 25 Temmuz’da faiz indirimi yaptı normal şartlarda aylık %2 gibi artan pay başı değer 1 ay sonra ne kadar arttı? 1.607 oldu yani %0.4 artış.
    Faiz indiriminin olumsuz yansıdığı aşikar. Olumsuzluk artarak devam edecek.
    Bu olumsuzluğun fiyata yansıması zaman alabilir.
    Her aşırı fiyat artışının altında bir sebep aramaya gerek yok. Bazen sebepsiz anlamsız fiyat oynaklıkları olabiliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    sözünü ettiğiniz kalemdeki getiri bağlamında olumsuz olabilir. olacaktır da. ama bu kalemdeki Viop Nakit Teminatı TL karşılığı da dikkatle incelenmeli. 26 Temmuz itibarıyla 21,8milyon tl olan Viop Nakit Teminatı 16 Ağustos tarihi itibarıyla 16,8milyon tl. TL karşılığı %7 olan bu bölümü düştüğümüzde %36-37 gibi bir miktar faizde diyebiliriz. diğer %55-56'lık kısımdaki Özel Sektör Borclanma Araçları ve Türk Eurobonlar ise dediğiniz gibi CDS ile ters orantılı. özellikle bayram sonrası düşen BIST [XU030 UZUN] ve yükselen CDS primleri bu kısmı olumsuz etkilemiş olabilir. bir de tam tersi bir durumda portföy performansını görmek lazım.

bunun yanında daha önce bu kalemdeki nakit TL karşılığının Viop Nakit Teminatındaki azalışa rağmen kayda değer bir oranda arttığını belirtmiştim. 19 Temmuz sonrası elden çıkarılan bir kısım Eurobond TL karşılığı burada değerlendiriliyor olabilir. belki de bu kalemdeki getiri istikrarı adına böyle bir strateji izlenmiş olabilir. tabii, benimki bir tahmin sadece.

öte yandan faiz indiriminin CDS primlerindeki düşüşü de beraberinde getirebileceğini ve bunun mevcut duruma olumlu yansıyabileceğini siz de bir çok defa belirtmiştiniz. ama bunun zaten fiyatladığını düşünüyorsak, orası ayrı tabi.

ha bir de FED ve ECB tarafında düşük faiz /resesyon endişleri de var ki orası da ayrı bir muamma.

saygılar.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : nostromo; 23-08-2019 saat: 20:25.
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

Alıntı Originally Posted by mrtakyol2 Yazıyı Oku
    Sn.kaucuk, beklentilerimiz örtüşüyor, iskonto tahminimiz birbirine çok yakın. Portföy büyüklüğü de hemen hemen aynı rakamlara cıkıyor.
    Eleştirdiğim kısım hissenin şu anki fiyatı. Bana göre aşırı pahalı, bu hızla yükselise devam etmemeli, ederse temettü acıklamadan önce alanları hırpalar gibi duruyor.
    Düşünsenize; 1.40 tan alıyorsunuz ancak 25 kuruş temettü veriyor, hayal kırıklığı.
    Özetle; tahminim 25-30 kuruş temettü, kârı ben de kestiremiyorum, gerek de yok. Bu temettü için de mayıs-haziran ayı alımları için 0.8x-0.9x rakamları idealdi. Aynı temettüye agustosta 1.2x-1.3x veremem.
    Başka arkadaşların aklında farklı temettü rakamları olabilir, mümkündür de. Belki yönetim bu yıl çizgisi dışına çıkar.
    Esen kalın.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    %30 35 oranında iskontolu hareket etmesi bı kanun mu..
    Belki bu sene böyle bişey olmayacak..
    Geçen sene verdiği temettunun 5 misli fiyata ulaşmıştı..
    bu sene en kotu 60 kar açıklasa, 60/160 =37.5
    37.5 ×5=1.875
    Olur olmaz bilemem...
    Ama her dakika bu fiyat pahalı yok şu fiyat olmalı diye yazmanın bı anlamı yok..
    Pahalı buluyorsan almazsin..
    Ben en kotu bilancoya kadar 1.50 olacağını düşünüyorum..
    35 krs temettü 125 fiyat...
    Daha ne olsun...

3.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    %30 35 oranında iskontolu hareket etmesi bı kanun mu..
    Belki bu sene böyle bişey olmayacak..
    Geçen sene verdiği temettunun 5 misli fiyata ulaşmıştı..
    bu sene en kotu 60 kar açıklasa, 60/160 =37.5
    37.5 ×5=1.875
    Olur olmaz bilemem...
    Ama her dakika bu fiyat pahalı yok şu fiyat olmalı diye yazmanın bı anlamı yok..
    Pahalı buluyorsan almazsin..
    Ben en kotu bilancoya kadar 1.50 olacağını düşünüyorum..
    35 krs temettü 125 fiyat...
    Daha ne olsun...
    Kadın kocasına demişki - Düşünsene? Kızımızın güzelliği bana, zekası sana çekse ne muhteşem olur? Adam da demiş ki - iyi de ya güzelliği bana zekası sana çekerse?
    Ya son yıllarda yaptığı gibi 18.7 temettü verirse ne olur? Bir de bu şekilde hesaplayalım.
    Benim temettu tahminim şöyle,
    %50 - 18.7
    %20 - 20
    %20 - 25
    %10 - 25üstü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nakit vermediği miktarı kağıt olarak verir...
    Sonuçta temettü temettü dur....
    Hem para alırız hemde kağıt...

5. Maalesef. Bedelsiz sermaye artırımında spk nın 2 lira kuralı var.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by mrtakyol2 Yazıyı Oku
    Maalesef. Bedelsiz sermaye artırımında spk nın 2 lira kuralı var.

hayır o kural normal şirketler için. Hatta Genel kurulda katılımcılarla hep bir ağızdan sermaye artırımı yapılsın diye sözlü ilettik
    GYO ve Y.O'larda aynı kural işlemiyor.
    ISGYO VE GRNYO örneğini verebilirim.
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=ISGYO

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=GRNYO
    Son düzenleme : Trade Shark; 24-08-2019 saat: 14:37.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Aramıza yeni katılanlar için gerekli bilgiler:

Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıkları :: Tanıtım Rehberi

http://www.spk.gov.tr/Sayfa/AltSayfa/377
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Teşekkürler Sn. Trade Shark, demek kuralın istisnası varmış.

Sayfa 729/930 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •