Sayfa 285/930 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hesap yanlış bence .Artı temettü demişsiniz o fiyatın içinde temettü var zaten.O tarihte kağıt 0.34 değildi,fiyat temettü düşülmüş fiyat.
    Valla sen de haklısın sn HAKEM üstadım. Ağzına, klavyene sağlık. İşte ky nın nasıl bir bilgisizlik içinde olduğu görülüyor son 2 örnekle. Onları da suçlamıyorum, matematikleri zayıf ne yaparsın.

2. Sn.Hakem özelden bir mesaj attım.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Cevap yazdım sayın bosch.Bu kağıdın yatırımcısı olmayı düşünen arkadaşlara bu forumun eski gönderilerinde her şey var.Para bağlayacaksanız bence baştan itibaren okuyun tüm soruların cevapları eski gönderilerde var.Şahsi düşüncem bu günler kağıda girmek için en biçimsiz günlerdi.Giren varsa biraz bekleyecek demektir.Uzun vadede zarar olmaz kağıtda ama bu günler kağıda girmek için en yanlış zamanlar.Neyse herkese bol kazançlar.

4. 1.20 bekleyenler vardı. Beklentide kaldı tabii. Olacak şey değildi, olmadı.

Klasik hareketini yaptı yine bu senede.

1,05 kapadı. Pazartesi 0,86 açar. O hafta en fazla 0,88-89 belki görür. Sonra Eylül’e kadar aşağı süzülür 0,79-0,82 aralığında bir yerde bir dip yapar.

Bu senede iyi kazanç yapar iyi temettü verirse 1,03-1,07 aralığında tepe yapar.

Bu kağıt böyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Sn.Hakem teşekkür ederim.ek bir sorum daha var.onuda yazdım.
    Acilen görüşüne ihtiyacım var.
    Cevaplarsaniz memnun olurum.

6.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Sn.Hakem teşekkür ederim.ek bir sorum daha var.onuda yazdım.
    Acilen görüşüne ihtiyacım var.
    Cevaplarsaniz memnun olurum.

Tekrar teşekkür ederim.
    Sn.Hakem düşüncelerimiz örtüşüyor.

7. Bildiğim kadarıyla 1 sene elde tutulmazsa kardan %10 kesinti uygulanıyor(gv den bağımsız) Bu kesinti hisseyi bozdurunca stopaj gibi direk kaynağından mı kesiliyor yoksa beyanname mi veriliyor.

ASUS_Z012D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ben cevabımı geçmiş sayfalarda buldum. Teşekkürler bilgilendirme için...
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Hayır.. Net olarak alacaksınız..

YO'ların temettüleri net'tir.

Ama 1'yıldan az tuttuğunuz senetler için sattığınız tarihteki (varsa) kazancınız üzerinden otomatik olarak aracı kurumunuz tarafından vergi kesilir.

Satış halinde de FIFO ( First in First out) ilk giren ilk çıkar prensibine göre vergilendirilir..

Yani 100K lot malınızın 50K'sı bir yıldan eski ise ve kazançlı ise 50K lot satarsanız vergi yok..100 K lot satarsanız, 1 yılını doldurmamış olan 50K'nın kazanç (kar) kısmından vergi ödersiniz.. Bu vergi de stopaj olarak aracı kurumunuz tarafından satıştan gelecek meblağdan anında tahsil edilir

ASUS_Z012D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 285/930 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •