Sayfa 57/930 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 449 - 456 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Şimdi isyat ile faiz karşılaştırılıyor ve isyat 5 sene önce alanın temettu verimi günümüzde yüzde 12 degil atıyorum yüzde 40 deniyor maliyet düştü denilerek.
    Bu eskiden Türkiye'de dusuk faiz varken mantıklı idi. Ama su an yüzde 14 faiz varken isyat yüzde 15 bile verse mantıklı degil. E temettu verince maliyet düşüyor hisse yerine geliyor deniyor. Ama oyle degil. Su an 50000 tl faize koysaniz seneye 57000 etse Obur sene 64 yerine 67 falan edecek. Paranız bu yıl 57 ettiğinde maliyetim 43 bine düştü demek gibi birşey bu. Bide faiz garanti iş. İsyat temettu verecek fiyat düşecek talep gelecek de eski yerine gelecek ya gelmezse? Gelse bile yüzde 15 verse bile ancak mevduat kadar oluyor. Su an hisse fiyatının yükselmemesiinn nedeni bence zaten bu. Ne zamanki isyat karını artırıp bu sene yüzde 25 temettu veriyorum derse ancak mevduata fark atar Obur türlü mevduat yüksekken zor artar. Sn. Hısımın diğer başlıklardaki yazılarına katılırım ama isyattaki bu düşüncesine katılmıyorum. Kendi görüşümdür yatırım tavsiyesi değildir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by oftalmolog Yazıyı Oku
    Şimdi isyat ile faiz karşılaştırılıyor ve isyat 5 sene önce alanın temettu verimi günümüzde yüzde 12 degil atıyorum yüzde 40 deniyor maliyet düştü denilerek.
    Bu eskiden Türkiye'de dusuk faiz varken mantıklı idi. Ama su an yüzde 14 faiz varken isyat yüzde 15 bile verse mantıklı degil. E temettu verince maliyet düşüyor hisse yerine geliyor deniyor. Ama oyle degil. Su an 50000 tl faize koysaniz seneye 57000 etse Obur sene 64 yerine 67 falan edecek. Paranız bu yıl 57 ettiğinde maliyetim 43 bine düştü demek gibi birşey bu. Bide faiz garanti iş. İsyat temettu verecek fiyat düşecek talep gelecek de eski yerine gelecek ya gelmezse? Gelse bile yüzde 15 verse bile ancak mevduat kadar oluyor. Su an hisse fiyatının yükselmemesiinn nedeni bence zaten bu. Ne zamanki isyat karını artırıp bu sene yüzde 25 temettu veriyorum derse ancak mevduata fark atar Obur türlü mevduat yüksekken zor artar. Sn. Hısımın diğer başlıklardaki yazılarına katılırım ama isyattaki bu düşüncesine katılmıyorum. Kendi görüşümdür yatırım tavsiyesi değildir.
    Yillik %15 gibi brut kazanci 4 yil baglayabilseniz katilirim.

Ancak o banka su banka,yok o 32 gun bu 35 gun dolas dur.

Isyat bir fondur.

Portfoyun belki %90'i sabit getirili kagitlar, benim yerime onlar degerlendiriyor diye dusunuyorum.

Saglamlik acisindan son 10 yillik getirisine bakiyorum.

Elimde 30.000 lot var, yil sonuna 50.000 lotu hedefledim.

Diger hisselerden ne temettu alirsam onunla ISYAT aliyorum.

Su donemde kazanmaktan cok kaybetmemek dusunulmeli diyorum.

Bu yil bu hisse 1.20 yi gorurse, 0.72 maaliyetle ne yaparim henuz bilmiyorum.

Hisse 1.20 yi gorurmu ?

Neden gormesin, sabit getirili kagitlarin cogu eurobond, dolar, yil sonunda 4.10 olursa, neden olmasin.

3. Bu kagit temettu tarihine 4 -5 ay kala hareketini yapar yillardir ortalama olarak boyle...haa bu gunden buraya park edersen parayi bosta birakmis olursun

4.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Yillik %15 gibi brut kazanci 4 yil baglayabilseniz katilirim.

Ancak o banka su banka,yok o 32 gun bu 35 gun dolas dur.

Isyat bir fondur.

Portfoyun belki %90'i sabit getirili kagitlar, benim yerime onlar degerlendiriyor diye dusunuyorum.

Saglamlik acisindan son 10 yillik getirisine bakiyorum.

Elimde 30.000 lot var, yil sonuna 50.000 lotu hedefledim.

Diger hisselerden ne temettu alirsam onunla ISYAT aliyorum.

Su donemde kazanmaktan cok kaybetmemek dusunulmeli diyorum.

Bu yil bu hisse 1.20 yi gorurse, 0.72 maaliyetle ne yaparim henuz bilmiyorum.

Hisse 1.20 yi gorurmu ?

Neden gormesin, sabit getirili kagitlarin cogu eurobond, dolar, yil sonunda 4.10 olursa, neden olmasin.
    Sizin maliyet temettü aldıktan sonra mı 0.72
    Eğer öyleyse maliyetiniz 0.72+aldığınız temettü olmaz mı?

5. Bu tartışmalar bitmez ben özet geçeyim saglamcisiniz ve %13-16 kazanayım diyen için güzel ama yok ben heyrcan arıyorum insin ciksin dersen uygun değil gibi

dual
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

6.  Alıntı Originally Posted by demir35 Yazıyı Oku
    Sizin maliyet temettü aldıktan sonra mı 0.72
    Eğer öyleyse maliyetiniz 0.72+aldığınız temettü olmaz mı?
    Temettu aldiktan sonra 0.67 idi, sonra 10.000 lot ilave edince 0.72 oldu Demir.

7.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Bu tartışmalar bitmez ben özet geçeyim saglamcisiniz ve %13-16 kazanayım diyen için güzel ama yok ben heyrcan arıyorum insin ciksin dersen uygun değil gibi
    Biz onun icin yazdik zaman zaman.

Porfoy dengesi diye bir sey var.

5 hisse her birinden %20 olsun yeter arti nakit rezerv.(USD.)

Portfoyun buyume yaratan hisseleri de olmali, defansive hisseleri de, al/sat hisseleri de.

Kisi kazandiginda saglamdir diye altin alir dolar alir, ben ise ISYAT alirim.

Bircok kere anlattik.

8.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Temettu aldiktan sonra 0.67 idi, sonra 10.000 lot ilave edince 0.72 oldu Demir.
    Cevaba bak ey gidi eski forum.Seviye yerlerde."Demir"
    Bende bu hissede 5. Temettümü aldım.Yani yine maliyetin 0.72 yapmaz.Sana bir matematikçi lazım."HISIM"
    Kabahat bizde..Her yazanı adam bildik diye..neyse ben burayı okuyanlardan özür dilerim.

Sayfa 57/930 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •