Sayfa 488/930 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    zaten dolar yükseldikçe varlıkların %65-70'i eurobond oldu. teminatlar eridiği için bir miktar eurobond satmak zorunda kaldılar geçen hafta 3milyon dolar eurobond bozdular.
    Alın işte başka işlerde göçmüşler gene bizim eurobondlara sulanmışlar.Bu hıyarların yatacak yeri yok

Bunlarda hedef ya da prim sistemi falan yok mu? Portföy yöneticisi diye kafaya göre hareket etmiyorlar umarım.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Bunlarda hedef ya da prim sistemi falan yok mu? Portföy yöneticisi diye kafaya göre hareket etmiyorlar umarım.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.

Bence yok, her ay 100bin tl yi portfoy degerine bakmadan afiyetle harciyorlar. Kolay mi is kule kirasi, ulasim, ismen e yonetim ucreti maaslar faturalar v.s v.s

Bu arada isyat'in zararina sattigi tupras dondu dolasti, 127 oldu,

Bu ky aklimla tupras in dolar varlik oldugunu dusunup 90lara dusunce stop-loss falan diyip onlar gibi zararina satmadim. isyat yoneticileri, zararda bekliyoruz isyatlarimizla, ucuz hisseler falan alip biseyler yapin portfoyu toplayin artik

4.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bazı yıllar değil bir defa 2011 yılında zarar ettiğinde 2012 mart ayında 21 mil. temettü verdi. 2013 yılında 4 milyon kar etmiş ve 2014 mart 30 milyon temettü vermişti.
    Aslında yanlış ifade etmişim; hem zarar etmeyi hemde temettü dağıttığı kadar kar etmediği yılları kastetmiştim. Sizinde örnek verdiğiniz gibi; 4 milyon kar edip 30 milyon dağıtmış olması gibi.

Bu sene sonunda da 10 milyon kar civarında olursa ve 25 milyon civarında temettü dağıtma kararı verirse portföy iyice erimiş olacak.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

5. bugün bir miktar sattım ve %21 den faize yatırıcam.bu kadar faiz oranı varken allah aşkına bu adamların eline mi bakılır.bu saaten sonra temettü gelse kaç kuruş gelicek..hadi onuda geç eski fiyatlarına ne zaman dönücek..hadi onuda geç geçen sene ellerinde olan 22..küsür milyonu dolara yada euroya cevirip bekleselermiş bakın bugün ne kadar paramız vardı vede nakit.şimdi sat dolarını euronu gir tabandaki hisselere bide ordan vur..ha bunları niye yazıyorum biz bu yönetime her ay 100 bin para veriyoruz sizce hakediyorlar mı..3 senedir burdayım yerimizde sayıyoruz başka bişi yok.

6.  Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    şimdilerde alanların yüzü ekimden sonra gülmeye başlar..
    daha yüzümüz gülmedi sn ozn, yapmayın

maliyetiniz güncel fiyatın altındaysa bir miktar satmak mantıklı olabilir tabii..

şu an tek pişmanlığım portföyüme soda ve hektaşı eklememiş olmak.. soda 4,80-5,40 aralığında 1 yılı aşkın bir süre dolandı durdu. hektaş ise 6,90-7,40 aralığında 6 ay. şimdi geldikleri yer ortada. gel de topla buralardan.

sizin için hayırlısı olsun.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

7.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    Aslında yanlış ifade etmişim; hem zarar etmeyi hemde temettü dağıttığı kadar kar etmediği yılları kastetmiştim. Sizinde örnek verdiğiniz gibi; 4 milyon kar edip 30 milyon dağıtmış olması gibi.

Bu sene sonunda da 10 milyon kar civarında olursa ve 25 milyon civarında temettü dağıtma kararı verirse portföy iyice erimiş olacak.
    sn gskodal isyat kardan daha yüksek temmetü dağıtımında yedek akçeleri kullanır. Türk ticaret kanununun 519. maddesine göre bir zorunluluk olan yedek akçe portföye dahil değildir. ödenmiş sermayenin %20si tutulur (32 milyon kadar). Portföyün erimemesi için fon yöneticilerinin mantıklı yatırımlar yapmaları gerekir. saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    bugün bir miktar sattım ve %21 den faize yatırıcam.bu kadar faiz oranı varken allah aşkına bu adamların eline mi bakılır.bu saaten sonra temettü gelse kaç kuruş gelicek..hadi onuda geç eski fiyatlarına ne zaman dönücek..hadi onuda geç geçen sene ellerinde olan 22..küsür milyonu dolara yada euroya cevirip bekleselermiş bakın bugün ne kadar paramız vardı vede nakit.şimdi sat dolarını euronu gir tabandaki hisselere bide ordan vur..ha bunları niye yazıyorum biz bu yönetime her ay 100 bin para veriyoruz sizce hakediyorlar mı..3 senedir burdayım yerimizde sayıyoruz başka bişi yok.
    bence ters zamanlama, portföy toparlanıyor,

Bu arada yukarıda genel yönetim giderini 100bin lira yazmışım ama 6 aylıkta yazan genel yönetim gideri -1.449.537

Sayfa 488/930 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •