Sayfa 307/930 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407807 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,449 - 2,456 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Acaba isyatın fon yöneticileri bizim duymadığımız bilmediğimiz şeyleri mi duyup fiyatlıyorlar.Borsa payının o seviyelere düşmesi altın payı da arttıysa kıyamet günlerine uygun bir portföy hazırlamak istemişler gibi bir izlenim aldım.
    Bence yöneticileri abartmayın. 42,5 tl maliyetle Park mavera sertifikası tutuyorlar

Şimdi örnek vereceğim beni anlayacaksınız. Zamanında hisse oranı yüksek ve içinde bir sürü de hisse vardı. O zaman Isyat'a bakış açım farklıydı. Çünkü içinde Asels, Alkim, Tupras v.s bir sürü hisse vardı.

Sonra ne mi oldu, o hisselerin kötülerini mükemmel zamanlamayla sattılar. Geriye Isgsy gibi mükemmel! yatırımlar kaldı.

O zamanlardan kalan Isgsy alış maliyeti şimdiki Bilançodaki gibi 1,49 değil, küsüratını tam hatırlamasam da 2 lira üstüdür. Şimdi raporlarda 1,49 görünmesinin sebebi fiyatların yıl sonu bilançoasuna göre yazılmasıdır.

Bu 2,5 milyonluk Isgsyyi taşımanın zararını hesaplamak isteyen hesaplar. 2012 ye kadar hesaplamaya gerek yok, son 3 yıllık değer kaybı bile %25ten fazladır. Zaman maliyetiyle Son 3 yıllık kaybı %50den fazladır.

Şirketin cezbedici tarafı yönetim başarısı değil, yönetim aksine başarısızdır, geçen yılki kazanç %10 civarıdır ki bu büyüklükte bir sürü fon var yıllık %20-25'ten fazla kar eden.

Yatırım yapmamın tek sebebi şirketin cezbeden tarafı NAD'a göre iskontolu işlem görmesi.Öyle olunca o NADa göre %10, bizim alış fiyatımıza göre oluyor %17-18, bu oran da fena sayılmaz.

Cidden park mavera mı var.Hey allahım bir insan nasıl bir mongol olmalı ,o kağıdı alıp beklemek için))))))))

3. Şirketin elindeki paraya göre ne kar ettiği önemli elbette ama siz bununla birlikte ve aslında daha çok aldığınız fiyata göre ne temettü aldığınıza bakın.

Şirketin kar oranı ile sizinki birebir örtüşmez.

Umarım biriside çıkıp “Ama şirket kar etmeden nasıl temettü dağıtacak sayın Ctugrul” filan demez.

Şirketin kar hedefi %13,7 filan. Yıla 240milyonla başladığımızı varsayarsak demek ki 32.89 milyon kar hedefliyor. Her zamanki gibi hepsini dağıtırsa 0,20TL denektir hisse başı.

Siz 0,85 maliyetli iseniz sizin karınız %24.1 filan olur. Buda epeyce iyi bir oran.

Önemli olan nereden girdiğiniz, ortalamanız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Ziraat yatirimda temettü sonrası maliyetim hala neden düşmedi acaba ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Şirketin elindeki paraya göre ne kar ettiği önemli elbette ama siz bununla birlikte ve aslında daha çok aldığınız fiyata göre ne temettü aldığınıza bakın.

Umarım biriside çıkıp “Ama şirket kar etmeden nasıl temettü dağıtacak sayın Ctugrul†filan demez.

Şirketin kar hedefi %13,7 filan. Yıla 240milyonla başladığımızı varsayarsak demek ki 32.89 milyon kar hedefliyor. Her zamanki gibi hepsini dağıtırsa 0,20TL denektir hisse başı.

Siz 0,85 maliyetli iseniz sizin karınız %24.1 filan olur. Buda epeyce iyi bir oran.

240 temettü öncesi oran değil mi.Sayın ctuğrul temettüyü verdikten sonra düşmüş olmalı başlangıç noktamız. yanlış mı düşünüyorum acaba.

6. ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    240 temettü öncesi oran değil mi.Sayın ctuğrul temettüyü verdikten sonra düşmüş olmalı başlangıç noktamız. yanlış mı düşünüyorum acaba.

Sayın Hakem,
    Bilanço dönemleri 1.1.20XX - 31.12.XX arasını kapsar ve yıllık kar/zarar dolayısı ile İşYat için bir sonraki yıla başlangıç portföy büyüklüğü 31.12.20XX’de açıklanan rakamlardır. Bu rakamlar ilgili sene içinde dağıtılmış olan temettüleride kapsar.

Şirketin kar dağıtım politikasında da “Bir önceki yıl sonu itibariyle oluşan net aktif değerin %YY’sinin” dağıtılması ifadesi yer alıyor zaten.

7.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Şirketin elindeki paraya göre ne kar ettiği önemli elbette ama siz bununla birlikte ve aslında daha çok aldığınız fiyata göre ne temettü aldığınıza bakın.

Umarım biriside çıkıp “Ama şirket kar etmeden nasıl temettü dağıtacak sayın Ctugrul†filan demez.

sayın ctugrul, durum hiç dediğiniz gibi gözükmüyor.
    1 Ocak 2018 varlık değeri 240.156bin TL
    26 mart 2018 varlık değeri 245.258bin.
    toplam getiri %2.12 3 ayda 5 mil getiri sağlamış 240mil'ken. şimdi temettü verdi sermaye kaldı 215 mil. aynı performansı gösterse 9 ayda 13.5 ~14 mil daha gelir gelir toplam 19 mil kar yıllık bu da % 8 gibi bir oran yapıyor. %40 iskontolu olduğunu düşünsek %13.5 getiri sağlamış olur. bu da çok düşük bir orandır. geçen yıl bu oran %20 civarındaydı ve .82'den fiyat oluşmuştu.
    eğer bu performans böyle giderse çok düşük rakamları görebiliriz. ya da yükselmeye geçmesi uzun zaman alabilir. kasım aylarını bulabilir.
    Alım için fırsat kolluyorum ama hiç acelem yok. Bu yıl geçen yıla hiç benzemeyecek.

8.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Bence yöneticileri abartmayın. 42,5 tl maliyetle Park mavera sertifikası tutuyorlar

Şimdi örnek vereceğim beni anlayacaksınız. Zamanında hisse oranı yüksek ve içinde bir sürü de hisse vardı. O zaman Isyat'a bakış açım farklıydı. Çünkü içinde Asels, Alkim, Tupras v.s bir sürü hisse vardı.

Sonra ne mi oldu, o hisselerin kötülerini mükemmel zamanlamayla sattılar. Geriye Isgsy gibi mükemmel! yatırımlar kaldı.

O zamanlardan kalan Isgsy alış maliyeti şimdiki Bilançodaki gibi 1,49 değil, küsüratını tam hatırlamasam da 2 lira üstüdür. Şimdi raporlarda 1,49 görünmesinin sebebi fiyatların yıl sonu bilançoasuna göre yazılmasıdır.

Bu 2,5 milyonluk Isgsyyi taşımanın zararını hesaplamak isteyen hesaplar. 2012 ye kadar hesaplamaya gerek yok, son 3 yıllık değer kaybı bile %25ten fazladır. Zaman maliyetiyle Son 3 yıllık kaybı %50den fazladır.

Şirketin cezbedici tarafı yönetim başarısı değil, yönetim aksine başarısızdır, geçen yılki kazanç %10 civarıdır ki bu büyüklükte bir sürü fon var yıllık %20-25'ten fazla kar eden.

Yatırım yapmamın tek sebebi şirketin cezbeden tarafı NAD'a göre iskontolu işlem görmesi.Öyle olunca o NADa göre %10, bizim alış fiyatımıza göre oluyor %17-18, bu oran da fena sayılmaz.
    kesinlikle katılıyorum. Şu anda benzer bir durum var. portföyün %30'u işbankasının fonları oluşturuyor. Bir yatırım fonu neden altın almak yerine altın fonu alır? ya da mevduat yapmak yerine içeriği mevduat olan fon alır?
    3 ayda %2.12 getiri nedir? likit fon bile daha fazla getiriyor. performans çok kötü.

Sayfa 307/930 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •