Sayfa 688/930 İlkİlk ... 188588638678686687688689690698738788 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,497 - 5,504 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Hissedarlar şimdiden hayırlı bayramlarınız olsun 94 ile bayrama giriş yaptık hem seviniyorum hem korkuyorum atağa çok erken kalktı çünkü. Sizin düşünceleriniz neler ? Biraz yeşillendirin şuraları )

2. 1 tl yi bu yil erkenmi geçecek ne dersiniz degerli işyat çılar.

Ben portföyü tamamen boşalttım. Kalanlara bol şans. Gidip de 18.7 kuruş Temettü verirse beklemeye değmez bu saatten sonra. Herkese hayırlı ve bol kazançlar olsun.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Ben portföyü tamamen boşalttım. Kalanlara bol şans. Gidip de 18.7 kuruş Temettü verirse beklemeye değmez bu saatten sonra. Herkese hayırlı ve bol kazançlar olsun.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com

Esra hanım tamamen satıp hangi yatırım aracına geçtiniz acaba ? Birde evi satıp işyat almayı planlıyordunuz o durumdan bu duruma sert dönüşün sebebi neler oldu ? Özel değilse bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Esra hanım tamamen satıp hangi yatırım aracına geçtiniz acaba ? Birde evi satıp işyat almayı planlıyordunuz o durumdan bu duruma sert dönüşün sebebi neler oldu ? Özel değilse bilgilendirirseniz çok memnun olurum
    Özel değil, ben herkesle bilgi paylaşıyorum, iki yıldır tuttuğum bütün hisseleri karlı bir şekilde sattım ve şu anda 1/2 vadeli, 1/4 USD ve 1/4 gram altında bekliyorum. BIST portföyümde %0. Bu arada dediğiniz gibi bir ev de sattım ve vadelide bekliyorum. ISYAT şu anda artık bana iskontolu gözükmüyor, BIST ise -kim ne derse desin, bence- ucuz değil ve yatırım yapmak benim için kısa ve orta vadede mantıklı gözükmüyor. Şu ortamda hisse taşımak hamallık gibi geliyor bana. Biraz bekleyeceğim. Acele edilecek zaman değil.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Özel değil, ben herkesle bilgi paylaşıyorum, iki yıldır tuttuğum bütün hisseleri karlı bir şekilde sattım ve şu anda 1/2 vadeli, 1/4 USD ve 1/4 gram altında bekliyorum. BIST portföyümde %0. Bu arada dediğiniz gibi bir ev de sattım ve vadelide bekliyorum. ISYAT şu anda artık bana iskontolu gözükmüyor, BIST ise -kim ne derse desin, bence- ucuz değil ve yatırım yapmak benim için kısa ve orta vadede mantıklı gözükmüyor. Şu ortamda hisse taşımak hamallık gibi geliyor bana. Biraz bekleyeceğim. Acele edilecek zaman değil.

Çoğu hissede gel gel yapiyorlar kanaatindeyim. Bence de borsanın şuan yeşil olması için bir sebep yok. Bir sürü belirsizlik mevcut. Ayrıca sitenizi okudum gayet başarılı. Yazılarınıza devam etmenizi diliyorum...

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku

Esra hanım yatırım kararları herkes için çok önemlidir ve herkes kendi aklına uygun davranarak kar ya da zarar eder.Burası borsa elbet her an her şey olabilir.Bize düşen geçmişte olanları gözlemleyerek geleceğe projeksiyon yapabilmek.Sizin aklınıza göre borsa çökebilir devaülasyon olabilir falan.Ben de 2 ay öncesine kadar paramın büyük kısmıyla gram altındaydım.Ama işyatı 0.79 0.80 görünce portföy değerine de bakınca hemen altınları bozup işyata gömdüm.Şimdi de hala pahalı görmüyorum. Gelecek marta kadar 1.15 1.20 falan olacak diyorum.Geçen yılki karını ilk 4 ayda yaptı şu anda 32 milyon karda geçen yıl 29 milyon dağıtdı 18.7 temettü verdi.Şu anda bile 20 kuruş temettü garanti gibi.Kalan 7 ayda bu 20 kuruş üstüne ne kadar kar gelir kaç kuruş temettü artışı olur göreceğiz.İşyat borsa kağıdı değildir,bence bir fondur.Bu yıl da fon muhteşem gidiyor,devaulasyon olursa elbet getirisi doların gerisinde kalır,ama olmazsa
    işyat şu anda en mantıklı yatırımlardan biridir.Kalvin para lazım diye işyatları satmış,benim hatırladığım 350 bin lot üstündeydi elindeki miktar,sizde satmışsınız son 2 günde ,bu kadar lotu biri almış ve kağıdı 0.94 e getirmiş koymuş.O arkadaş da bir hesap yaptı değil mi sizin lotları alırken)))))Neyse ben sizin 18.7 kuruş temettü verir lafınızın tamamen yanlış olduğunu vurguluyayım diye girdim foruma bir ton laf yazdım.Herkese iyi bayramlar.Saygılar sevgiler.

8. Kalvin reis buralara takılmaz oldu acep geri döner mi ?

Sayfa 688/930 İlkİlk ... 188588638678686687688689690698738788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •