Sayfa 689/930 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739789 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,505 - 5,512 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Kalvin reis buralara takılmaz oldu acep geri döner mi ?
    Dönmez çakmış işyatları.Para lazım olmuş.

Arkadaşlar 0,60 Lara geri gelir mi

MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by habala Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 0,60 Lara geri gelir mi

MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ahaha, 60 kuruşu ne zaman gördü ki dönsün.

Esramarka ya falan bakarak sakın işlem yapmayın, tecrübesi ne ki ona bakacaksınız. Düşerken söylenir, çıkarken de böyle satıverir.

Portföyde yükselen hisseyi satmak acemi işidir, son bir yıldır hisse portföyünüzde muhtemelen en yüksek getiri isyat'tadır, böyle hisseyi satmak yerine yükselişlere tepki vermeyen hisseyi satarım ben olsam.

Aşağıdaki grafikte net aktif değeri görülüyor, bu aralar biraz patinaj yaptı, asıl toparlanma net aktif değerindeki toparlanmadan sonra gelir.

4.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku

Esramarka ya falan bakarak sakın işlem yapmayın, tecrübesi ne ki ona bakacaksınız. Düşerken söylenir, çıkarken de böyle satıverir.

Portföyde yükselen hisseyi satmak acemi işidir, son bir yıldır hisse portföyünüzde muhtemelen en yüksek getiri isyat'tadır, böyle hisseyi satmak yerine yükselişlere tepki vermeyen hisseyi satarım ben olsam.

Aşağıdaki grafikte net aktif değeri görülüyor, bu aralar biraz patinaj yaptı, asıl toparlanma net aktif değerindeki toparlanmadan sonra gelir.

Yok tabiki yatırım yapılırken kimsenin ağzına bakılmaz sadece fikirler paylaşılsın diye böyle platformlar var zaten. Biz acil bir durum olmazsa inşallah kalıcıyız burada temettü emeklisi olmaya geldik istontolu olsun olmasın her daim buralardayız

5. Eylülde piyasalar çöktüğünde hisse değeri net aktif değerin %56 sı idi. (Pddd de diyebiliriz)

Şimdi 0,93/1,51 %61,5 yani fiyatlama olarak kriz zamanından sadece %10 iyiyiz, bu mu yükselmiş halimiz?

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku

Kimseye bana bakarak yatırım yapın demiyorum zaten imzamda bu açık seçik yazılı. Siz neden bu kadar stres yaptınız açıkçası anlayamadım. Düşüncemizi paylaşıyoruz burada. Ben kararlarımı verirken yatırımımı arttırma yolunu seçiyorum, dokuz günlük bayram tatilini hissede geçirmenin bana göre manası yok, size göre olabilir. Siz BIST'i bedava görüyor olabilirsiniz ama bence pahalı. Siz madem çok tecrübelisiniz ve bizi acemi görüyorsunuz paylaşın fikirlerinizi de biz de faydalanalım. Amacınız sadece ortamı provoke etmekse onu bilemem tabi.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Ben portföyü tamamen boşalttım. Kalanlara bol şans. Gidip de 18.7 kuruş Temettü verirse beklemeye değmez bu saatten sonra. Herkese hayırlı ve bol kazançlar olsun.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    Esra hanım bayramda hissede olmak istemiyorum o yüzden borsadan komple çıktım demek başka işyat 18.7 kuruş temettü verir beklemek manasız demek başka.Eğer bu yıl 18.7 kuruş temettü verir diyorsanız borsayı bilip bilmediğinize bir şey diyemem ama işyatı bilmediğiniz kesin.İşyat pahalı derken bu sözün altını matematiksel olarak doldurmak lazım.Şimdi tekrar etmek istemiyorum gerek ben gerek kağıdı bilen arkadaşlar yıl sonu beklentilerini yazdı.Bu kağıdı bilen arkadaşların bir kaç sayfa önceki girdilerinde o tartışmaları okuyabilirsiniz belki farklı argumanlarınız olabilir onları gereken donelerle yazarsanız tartışırız.Yoksa artık işyat bence pahalı derseniz hem mantıksız olur hem boş bir laf olur.Bu kağıt borsanın en güvenilir kağıdıdır,siz dahil zarar eden görmedim,şu anda mantıklı değerinde ,gelecek yıl temettüye kadar 1.10 üstü rakamlar bekliyorum bu da aylık yüzde 2 üstünde getiri demek,eh fena değil bence.Misal kalvin de sattı ama satarken para lazım oldu çıktım , işyat en sağlam kağıtdır kimseyi üzmez dedi, işyata gereken saygıyı gösterdi )))))))

Misal yanlış hatırlamıyorsam sn atmega ile de zamanında işyat konusunda tartışılmıştı ,o borsada daha fazla getirisi olan fonlar var demişti.Sanırım azimut fon muydu neydi.Bileşiminde daha çok hisse olduğundan 2 yıl önce borsa çıkışında baya iyi getirisi olmuştu.Sonra işyatın getirisinin her yıl olumlu anlamda çok sürpriz yapmasa da olumsuz anlamda da sürpriz yapmadığı yazılmıştı.İşyatın düzenli gelir getirmesi şeffaf olması ,arada yönetimin hıyarlıklar yapmasına rağmen genelde başarılı fon yönetimi,iskontosu gibi özellikleri belirtilmişti.Gördüğümüz üzere atmega arkadaş da işyata olumlu bakıyor artık.Eğer hafızam beni yanılttıysa o tartışmaların yapıldığı arkadaş sn atmega değilse beni affetsin))))))Bu arada ya bu kağıda beni ısındıran kıdemli arkadaşların çoğu kayıp ,kalvin de sattı ,neyse serkan kardeşimiz ,tradeshark falan var forumda gene de forumda az değiliz.İnvestıng de kağıdın müdavimi daha çok bizim forum geride kaldı valla))))))Yeni ilgilenmeye başlayan ,bir kağıdı az az alırım ilerde temettüleri ile ikinci emeklilik olur bana diyenler varsa borsada tek adres işyatdır arkadaşlar,borsa dahil hemen hemen her yatırım enstrumanında yeterince kazık yemiş bir abiniz olarak kesinlikle tavsiye ederim.(yaş 54, ben akranlar, benden büyükler için diyeceğim yok tabi onlar en az benim kadar kağıda vakıftır,onlar bu girdiyi dikkate almasınlar arkadaşlar)

Sayfa 689/930 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •