Sayfa 690/930 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Sayın Hakem geçen sene yanlış hatırlamıyorsam isyat 0.55,60 kuruş karı görmüştü gelirse oralara bende yüklü alıp temettü emeklisi olmak istiyorum inşallah

MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by habala Yazıyı Oku
    Sayın Hakem geçen sene yanlış hatırlamıyorsam isyat 0.55,60 kuruş karı görmüştü gelirse oralara bende yüklü alıp temettü emeklisi olmak istiyorum inşallah

Sn habala bazen bu foruma öyle şeyler yazılıyor ki dehşete düşüyorum.Borsada dengesini doğasını bilmediğin yeterince incelemediğin bilgi sahibi olmadığın sektöre de kağıda da para yatırılmaz.Misal emlak balonu patladı emlak gyo yerlerde sürünüyor tavanı 3 lerdeydi şimdi 1.13 falan,migros keza öyle parekende sektörü göçünce döviz borcu da olan migros cirolarını çok artıramadı karlılık düştü sonuç dünya kadar üç aylık zararı geldi kağıt yerlerde,bizim işyata gelince işyat bir fondur.Borsa değeri fonun değeri ile direk koreledir.Geçen yıl 0.55 dediğiniz değer 18.7 temettü çıkarılmış 0.72 0.73 değeri.O değer ağustosta görüldü.Nedeni de basit mart da temettü sonrası bizim hıyar fon yöneticileri tutmuş dolara karşı pozisyon almışlar dolar düşer diye kumar oynamışlar,o zamanlar sağolsun serkan kardeşimiz baya aydınlatmıştı beni.Martda değeri 230 milyon olan fon ağustosda 212 milyona kadar düştü fon değeri artmak şöyle dursun her gün düşüyordu ,e düşen fon değeri ile temettü için alınan bu fon nasıl temettü dağıtacak diye düşünen herkes kağıdı çaktı kağıt da her gün düştü.Ağustostan sonra fon değeri artışa geçti doğal olarak millet tekrar alıma geçti yıl başına kadar çok muhteşem bir 6 ay geçirdi,karlılık arttı ,sonuçta tekrar 18.7 temettü verebildi.Bu yıl ne oldu ,ilk 4 ayda geçen yılın tümü kadar kar etti, kağıdın doğasını bilenler mart ila yaz ayları arasında hareketsiz kalacağını düşünüp kağıda girmemeyi değilde mayısta girmeyi tercih etti kağıt yükselişine erken başladı.Sonra geç kalacağını düşünen diğer tecrübeli işyatçılarda kağıda döndüler kağıt olması gereken yere geldi.Bu yıl işyat için geçen yıldan çok farklı dediğiniz değerler fon böyle artarsa imkansız.Size tavsiyem kağıdı bilmiyorsanız hiç almayın,yoksa borsa sizin için uygun bir yer olmayabilir.Bizim işyat böyle işte arkadaşlar)))))))Ha fikirlerime değer veren genç arkadaşlar varsa aylık düzenli alımlarla emekli olurum düşüncesine en uygun kağıt budur.Kağıtda yamuk bir durum olursa zaten her gün takibimde elimden geldiğince ben de uyarırım,benden bilgili arkadaşlar var onlar da yazar.Özellikle serkan kardeşimizin her girdisini takib edin bence.

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Misal yanlış hatırlamıyorsam sn atmega ile de zamanında işyat konusunda tartışılmıştı ,o borsada daha fazla getirisi olan fonlar var demişti.Sanırım azimut fon muydu neydi.Bileşiminde daha çok hisse olduğundan 2 yıl önce borsa çıkışında baya iyi getirisi olmuştu.Sonra işyatın getirisinin her yıl olumlu anlamda çok sürpriz yapmasa da olumsuz anlamda da sürpriz yapmadığı yazılmıştı.İşyatın düzenli gelir getirmesi şeffaf olması ,arada yönetimin hıyarlıklar yapmasına rağmen genelde başarılı fon yönetimi,iskontosu gibi özellikleri belirtilmişti.Gördüğümüz üzere atmega arkadaş da işyata olumlu bakıyor artık.Eğer hafızam beni yanılttıysa o tartışmaların yapıldığı arkadaş sn atmega değilse beni affetsin))))))Bu arada ya bu kağıda beni ısındıran kıdemli arkadaşların çoğu kayıp ,kalvin de sattı ,neyse serkan kardeşimiz ,tradeshark falan var forumda gene de forumda az değiliz.İnvestıng de kağıdın müdavimi daha çok bizim forum geride kaldı valla))))))Yeni ilgilenmeye başlayan ,bir kağıdı az az alırım ilerde temettüleri ile ikinci emeklilik olur bana diyenler varsa borsada tek adres işyatdır arkadaşlar,borsa dahil hemen hemen her yatırım enstrumanında yeterince kazık yemiş bir abiniz olarak kesinlikle tavsiye ederim.(yaş 54, ben akranlar, benden büyükler için diyeceğim yok tabi onlar en az benim kadar kağıda vakıftır,onlar bu girdiyi dikkate almasınlar arkadaşlar)
    Benim bir kısım mal kredi ile alınmıştı. Şimdi kredi faizini kurtardı. Daha fazla riske girmeden kredili kısımları verebilirim, hazır parayla aldıklarımı tutarım. Belki de biraz daha beklerim. Bu sene her türlü kazandırdı ve kazandırmaya devam edecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim için buralar pahalı gelirse istediğim fiyata alırım.

5.  Alıntı Originally Posted by habala Yazıyı Oku

Görmedi, 73 dibi olmalı, o zaman portföy değeri 1,35tl idi.

O dip deger şu anki 81 kuruşa tekabül eder. Yani çok beklersin.
    Son düzenleme : atmega48pa; 07-06-2019 saat: 10:35.

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Misal yanlış hatırlamıyorsam sn atmega ile de zamanında işyat konusunda tartışılmıştı ,o borsada daha fazla getirisi olan fonlar var demişti.Sanırım azimut fon muydu neydi.Bileşiminde daha çok hisse olduğundan 2 yıl önce borsa çıkışında baya iyi getirisi olmuştu.Sonra işyatın getirisinin her yıl olumlu anlamda çok sürpriz yapmasa da olumsuz anlamda da sürpriz yapmadığı yazılmıştı.İşyatın düzenli gelir getirmesi şeffaf olması ,arada yönetimin hıyarlıklar yapmasına rağmen genelde başarılı fon yönetimi,iskontosu gibi özellikleri belirtilmişti.Gördüğümüz üzere atmega arkadaş da işyata olumlu bakıyor artık.Eğer hafızam beni yanılttıysa o tartışmaların yapıldığı arkadaş sn atmega değilse beni affetsin))))))Bu arada ya bu kağıda beni ısındıran kıdemli arkadaşların çoğu kayıp ,kalvin de sattı ,neyse serkan kardeşimiz ,tradeshark falan var forumda gene de forumda az değiliz.İnvestıng de kağıdın müdavimi daha çok bizim forum geride kaldı valla))))))Yeni ilgilenmeye başlayan ,bir kağıdı az az alırım ilerde temettüleri ile ikinci emeklilik olur bana diyenler varsa borsada tek adres işyatdır arkadaşlar,borsa dahil hemen hemen her yatırım enstrumanında yeterince kazık yemiş bir abiniz olarak kesinlikle tavsiye ederim.(yaş 54, ben akranlar, benden büyükler için diyeceğim yok tabi onlar en az benim kadar kağıda vakıftır,onlar bu girdiyi dikkate almasınlar arkadaşlar)
    Evet Sn Hakem, doğru hatırlıyorsunuz, portföy yönetim başarısı olarak hala aynı düşünüyorum. Azimut portföy ün fonları ile karşılaştırmıştık o zaman.

Neden isyattayız, çünkü iskonto sayesinde portföyü vasat yönetilse bile hisse getirisi yüksek gerçekleşiyor.

Şimdi olan durum geçen seneki 0,75–1 hareketine benziyor, geçen sene, iyi yükseldi artık satıp alttan alırım dedikçe döküldü ky. Dün esramarka döküldü bugün başkaları..

7. Stress yaoptığım yok esramarka, Gelişmekte olan ülkeler içinde en ucuz borsa bist, sen bist pahalı diyorsan neye göre dediğini de açıklanamn gerekir.

8. Bu yil 1tl yi erken geçecek galiba

Sayfa 690/930 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •