Sayfa 664/930 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    Fikrimi bir kenara bırakır iseniz hesapta yanlışlık var
    350 bin lira ile 0.78 kuruş ile 447.717 adet alım yapabilirsiniz
    1.yıl 447.717x 0.1870 temettü 83.723 tl % 0.78 den ortalam alım girildi temettü ile 107.337 adet alınır 555.000 ilk yıl senet sayımız bu.
    alımlarımızı ortalama 0.78 kuruşdan yapıyoruz ve ortalama 0.18.70kuruş temettü hesaplıyoruz ki bence artacak bu oran
    2. yıl 550.000 senet 133.000 bin daha alıyoruz oldumu 683.000 bin adet.
    3. yıl 683.000 senet 163.000 senet daha aldık temettü ile 846.000 eder.
    4. yıl 846.000 senet 202.000 senet daha alınıyor ortalama 0.1870 temettü ile eder 1048.000 yazı ile 1 milyon 48 bin adet senet eder.
    5. yılı hesaplamadım 5. yılda temettü zamanı 1 liradan ver al sana 1 milyon eder. Hayal gibi gözükebilir ama hesap ortada cesaret istiyor malesef biraz.
    başlangıç rakamı konusunda haklısın
    450 bin adet * (1 + %18,7) ^5 = 1060K adet olur
    1,060,000 adet * 0,78 = 827 bin TL de kapanır

Dilediğini yapmakta özgürsün.

2.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    başlangıç rakamı konusunda haklısın
    450 bin adet * (1 + %18,7) ^5 = 1060K adet olur
    1,060,000 adet * 0,78 = 827 bin TL de kapanır

Dilediğini yapmakta özgürsün.
    Satış rakamı konusundada 0.78 değil sene sonunu bekleyerek 1 den verir isek hesap 1 milyon üzeri oluyor.
    Ayrıca 2015 de alım yapsaydık ortalama 0.80 kuruş her yıl şu an 1 milyon 90 bin hissemiz vardı kaçırdık malesef.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Bak dostum, şimdi sana( acı konuşayım ) ki dikkatli hareket et . Zarar etme. Buna çok ihtiyacın var .
    (Acemice konuşuyorsun.) Bir süre hisseyi takip edip (galeyana gelmişsin,) (hayal kuruyorsun.) Yaptığın hesap iyi ihtimaller üzerinden hem varsayımlar hem de yukarı yuvarlayarak . Böyle olmaz .
    Hissenin son 5 yılının ortalamasını al hesapla. Verilen temettüye dolar bazlı altın bazlı bak . Sonra alternatif daha sağlam yatırımlara bak . Aradaki farkı ve risk payını hesapla .

Parayı farklı yatırım araçlarına bölmeyi düşün en azından. Isyat 'ı kötülemiyorum ama zamanın ne getireceği belli olmaz . Kaybetmektense, az kazan ama kazan .

Son durumda para senin , ne istersen onu yaparsın , buradaki arkadaşlar ve ben sadece yardımcı olmaya çalıştık, o kadar . Kimse yatırım tavsiyesi vermiyor ama unutma akıl akıldan üstündür herkesin bir bildiği vardır.
    Uslubün hoş değil ilk önce bunu düzelt neye göre acemiyim kime göre.Risk ne kadar büyükse getiriside büyüktür.
    Ayrıca galeyana falanda gelmedim her şey ortada 2015 yılından yapmış olsaydım hesap ortada.
    Altını doları bırak devülasyon oldu dolarda 3 yılda bir devülasyon mu oluyor dolarla kıyaslarsan yanılırsın.
    Ayrıca ben fikir istedim azarlanmak değil senin yaptığın bu fikir vermeden önce
    ( kendince ) haklı olduğun kısımlarda azarlıyorsun.

gerek yok siz yazmayın fikrinizi bu kadar fütursuzca yazdığınız kelimeler için bunu istemeye hakkım var sanırım.
    Ben hayal aleminde değilim İşyat gibi sağlam bir hissede bu kadar yatırım yapmış olsam ne olur diye beyin fırtınası yapıyorum ki ayrıca 5 yıl önce yapılsa dediğim gibi pozisyonum artıda olacaktı. Yukarıdaki gönderinde parantez içine aldığım kelimelerin hiç hoş değil. Ayrıca İşyat dan bahsediyoruz bir metro vanet ihlas değil.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Uslubün hoş değil ilk önce bunu düzelt neye göre acemiyim kime göre.Risk ne kadar büyükse getiriside büyüktür.
    Ayrıca galeyana falanda gelmedim her şey ortada 2015 yılından yapmış olsaydım hesap ortada.
    Altını doları bırak devülasyon oldu dolarda 3 yılda bir devülasyon mu oluyor dolarla kıyaslarsan yanılırsın.

gerek yok siz yazmayın fikrinizi bu kadar fütursuzca yazdığınız kelimeler için bunu istemeye hakkım var sanırım.
    Ben hayal aleminde değilim İşyat gibi sağlam bir hissede bu kadar yatırım yapmış olsam ne olur diye beyin fırtınası yapıyorum ki ayrıca 5 yıl önce yapılsa dediğim gibi pozisyonum artıda olacaktı. Yukarıdaki gönderinde parantez içine aldığım kelimelerin hiç hoş değil. Ayrıca İşyat dan bahsediyoruz bir metro vanet ihlas değil.
    Kalbinin götürdüğü yere git

5.  Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    Değerli dostlarım nacizane bir sorum olacak fikirleriniz çok önemli. Şu an oturduğum evimi 350 bine satma düşüncesindeyim 1500 tl kiraya çıkacağım. Elime geçen nakit 350 bin lirayı komple işyatırıma gömüp 5 sene kalmak istiyorum hesaplarıma göre bu temettü verimliliğinde devam eder ise gelen temettüler ilede işyat alırsam 5. Sene 1 milyon küsür nakitim oluyor sizce delilik mi yapmış olurum riski neler dir fikirlerinizi esirgemez iseniz minnettar kalırım.
    Bana kalırsa insanın oturduğu evi satıp yatırıp yapması hiç mantıklı değil. Neden derseniz oturduğunuz ev bir yatırım değil barınma ihtiyacıdır.
    İsyat için konuşmuyorum herhangi bir yatırım icin insan tek evini satmamalı hatta evi yoksa borca girip bir ev almalı.
    Ama soruyu şöyle sorsaydınız 350,000tl param var 5 yıl vadeli isyat alsam ne dersiniz? Deseydiniz çok iyi fikir derdim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bence alınganlık yapıyorsun.
    Kimsenn kimseye bir üslub bozukluğu yok.
    İfadede bulunan herkes sizin iyiliğiniz için konuşuyor.

Satış rakamı konusundada 0.78 değil sene sonunu bekleyerek 1 den verir isek hesap 1 milyon üzeri oluyor.
    Ayrıca 2015 de alım yapsaydık ortalama 0.80 kuruş her yıl şu an 1 milyon 90 bin hissemiz vardı kaçırdık malesef.
    o zaman 5 değil 6 yıldan bahsetmiş oluruz

8. Benimde bir ara ayni soru kafami kurcalamisti,
    Hos gelen parayi Isyat degilde dovize aktarayim dedim.

Sonra ugrastim ettim, evi elimden cikaramadim, boylece sorun da kalmadi.;-)

Sayfa 664/930 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •