Sayfa 668/930 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

[QUOTE=ganid37;3419255]
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Ayrıca temettüden vergi kesiliyor ama bedelsizden vergi vb. yok.
    sanırım burda bir yanlışlık var. yatırım ortaklıklarının verdiği temettülerde vergi kesilmez diye biliyorum.
    Kesilir.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2. koca işyatırım ne hallere düştün, işlem hacmi yerlerde. en son toplam günlük işlem hacmi 773785.- TL

3. Sanırım biraz bilgi kirliliği oluşmuş, yapılan yorumlar için fikrimi altlarına yazıyorum. Yorumlarımda kişisel fikrim değil somut deliller ve örnekler üzerine görüş bildirdiğimi unutmayın.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    İsyat fazla kar etti diye fazla temettü dağıtmaz.
    Bu görüş kesinlikle yanlış. ISYAT kar dağıtım politikasını okuyun, dağıtılacak temettü miktarı elde edilen kar ve portföy büyüklüğü ile orantılıdır. fazla kar ederse fazla temettü dağıtacağını taahhüt etmiştir.

bu yıl karı yüksek olursa temettü + bedelsiz verse, temettü sonrası da defter değerine yaklaşsa daha iyi. 40 kuruş temettü yerine 20 kuruş + % 20-30 bedelsiz olsa şahane olur.
    bu görüş haklı olmakla birlikte çok da olası değildir. temettü vermeyip defter değerine yaklaşma olasılığı yoktur. bunun örneklerini düşük ve hiç temettü vermediği yıllarda görebilirsiniz. 2009 yılında temettü vermediğinde fiyatın nasıl 50kr seviyelerine gerilediğini görebilirsiniz.
    ISYAT tüm hikayesi temettü vermesidir. Temettü vermezse hiç bir hikayesi kalmaz ve fiyat anında erir gider. Bedelsiz vermesi hiç temettü vermemesinden daha iyi ama tatmin edici değildir. Neden derseniz bedelsiz vermek demek 1 TL temettü yerine 1 pay hisse vermek demektir. 1 pay hisseye tekabül eden varlık değeri şu an 1.50'dir. bedelsiz sonrası bu oran 1.20 olsa, 1 TL yerine .20 kr vermiş gibi değerlendirilebilir. eğer temettü ve bedelsiz sonrası fiyat .65 - .75 kr seviyelerine oturacak şekilde oranlanırsa temettünün üzerine kaymak gibi değerlendirilebilir. Tabi en güzeli nakit temettü ödemesidir. Yüksek oranlarda bedelsiz verirse varlık değeri daha da düşüp 1 TL seviyesine inerse hiç bir önemi kalmaz.
     Alıntı Originally Posted by Kral 35 Yazıyı Oku
    İşyat portföyünü enflasyon oranına göre iki kat büyütsün varsın aynı oranda temettü dağıtmasın. Portföyün büyümesi demek hisse fiyatının da artması demek. Bana enflasyon üstü temettümü versin yeter.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bu fikir de çok güzel ama olası değil. Enflasyon üstü temettü verip kalanını tutmak? zaten enflasyon kadar portföy büyümüyor ki? geçen yıl portföy %14 civarı büyüdü TÜFE %20 oldu. portföy büyümesinin tamamına yakını temettü olarak verildi. portföy enflasyon karşısında eridi. hiç temettü vermese gene eriyecekti.

Alıntı Originally Posted by ozanz Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Pek katılmıyorum, neden bedelsiz hissenin iyi olacağını düşünmüştünüz? merak ettim

Aynı portföy büyüklüğü için daha fazla hisse sahibi olmak neden iyi olsun, neyi değiştirecek ki , keşke hep hisse miktarı sabit kalsa hatta enflasyon üstü kar getirdiğinde farkı portföyde tutsa. Hatta süper kar getirdiğinde minik minik her yıl geri alım ya da sermaye azaltımı yapsa :-)
    enflasyon üstü kar beklemeyin arkadaşlar.
    [QUOTE=ganid37;3419255]
    Ayrıca temettüden vergi kesiliyor ama bedelsizden vergi vb. yok.
    sanırım burda bir yanlışlık var. yatırım ortaklıklarının verdiği temettülerde vergi kesilmez diye biliyorum.
    yatırım ortaklıkları vergiden muaftır. temettüden vergi kesilmez. alım satım geliri (bir yıldan kısa ise) %10 vergi kesilir.

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Kim nereye, ne para yatırırsa yatırsın, isterseniz böbreğinizi satıp yatırın. Ama yazdıklarınız diğer insanları etkiliyor, gelecek hakkında beklenti yazarken azcık geçmişine bakıp ondan sonra hesap yapın.
    Geçmişe baktık rahat ol zaten geçmişe baktığım için üzüldüm almadım diye.
    Bu konuda fikrinizi beyan etmezseniz sevinirim kimse etkilenmesin demişsin merak etme etkilenmez ben dostlardan fikir istedim o kadar ve aldım.
    Kapat bu konuyu artık uzatma lütfen.

Alıntı Originally Posted by ganid37 Yazıyı Oku

yatırım ortaklıkları vergiden muaftır. temettüden vergi kesilmez. alım satım geliri (bir yıldan kısa ise) %10 vergi kesilir.
    Bu yıl 80 k üzeri Temettü alırsanız vergi kesilmiyor mu bunu kastediyorum. Bedelsizde vergi yok ama Yatırım ortaklığı da olsa Temettüde vergi verirsiniz. Ha vergi yoksa söyleyin bilelim evi barkı satıp girelim ISYAT'a.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6. Oki anladım teşekkürler görüşleriniz için Sn. Esramarka.
    bedelsiz hisse konusu psikolojik olarak tekrar aynı yere geri döner beklentisindesiniz.

Portföy büyümesini isteme sebebim ise şu idi:
    Yıllık bazda enflasyona karşı değer kaybını azaltması.

Bol kazançlar

Bizimki yine coştu bilanço ile. Satıp da alttan almayı deneyecek cesareti olan var mı? Ben cesaret edemiyorum her zamanki gibi ama gider muhtemelen geldiği yerlere. Tipik ISYAT hareketleri bunlar.

8. Bugünkü fiyat hareketi için açıklaması olan var mı?

Sayfa 668/930 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678718768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •