Sayfa 581/930 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    dün 18,09'da 100bin civarı bir alım geldi ve alış 0,95, satış 0,96 kapattı. ama belli ki sabah 09,55 öncesi satış geldi. bugün 0,96 yakıp kalıcı olabilecek mi bakalım.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    aynı şeyi 97 ye değdiğindede yaptı,bunun anlamı bana göre toplama yapılarak oldugu kademede yada bir aşağı kademede vaziyet alıp hızlı bir çıkıs yapabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by snowdrop Yazıyı Oku
    Çok iyi gidiyorlar. Aman nazar değmesin. Temettüleri dörde bölerek dağıtsalar birçok yaraya merhem olur ama bilemiyorum. Daha önce hiç uygulanmış bir yöntem değil. Yatırımcı nasıl yaklaşır onu da bilmiyorum.
    yurtdışı hisse senetlerinin yılda 4 temettü vermesi sıradan bir durum. Biz de alışkanlık yok. Aslında 3 ayda bir temettü verse stopaj açısından da avantaj sağlar, daha istikrarlı fiyat artışı olur.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    yurtdışı hisse senetlerinin yılda 4 temettü vermesi sıradan bir durum. Biz de alışkanlık yok. Aslında 3 ayda bir temettü verse stopaj açısından da avantaj sağlar, daha istikrarlı fiyat artışı olur.
    Sıradan bir durum? Ben Almanyada yaşıyorum... Ne Amerikada ne Asyada ne de Avrupada temettüsünü yılda 4 e bölen bir şirket tanıyorum.....Görmedim, duymadım..... En fazla 2 ye bölen gördüm duydum....

4. arkadaşlar günlük portföy değerine spk sitesinde nasıl bakıyorsunuz ?

Alıntı Originally Posted by ParkAvenue Yazıyı Oku
    Sıradan bir durum? Ben Almanyada yaşıyorum... Ne Amerikada ne Asyada ne de Avrupada temettüsünü yılda 4 e bölen bir şirket tanıyorum.....Görmedim, duymadım..... En fazla 2 ye bölen gördüm duydum....
    https://www.investopedia.com/investi...vidend-stocks/
    Listede aylık veren hisselerle ilgili bir yazı bulabilirsiniz. Avrupa da aylık pek görülmemekle birlikte, her çeyrek temettü veren pek çok şirket var. Örneğin size komşu Hollanda da bu iş Almanya dan daha yaygın. Detayına girmeyeyim ancak Alman muhasebe sistemi şirketlerin gardını yüksek tutmaya zorlayan bir sistem.
    Bizde de bu işler yılda bir tören/seremoni/angarya edasıyla yapılır. Muhasebe/finans departmanları Için tıpkı sene sonu stok sayımı gibi "kıl-tüy" katagorisindedir. Bu işi her çeyrek yapalım denirse yönetim kurulu toplantısında isyan çıkartirlar. Oysa en başta gayrimenkul sektörü için (düzenli ve planlı kira gelirleri) Neredeyse olmazsa olmaz denilecek kadar önemli bir marketing aracıdir,temettü.
    (Mobilden yazdım, devrik cümleler için özür)
    Selamlar

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Muhasebe işlemlerini çok bilmiyorum ama böyle bir adım atılırsa bir sonraki yılın karlılığında önemli bir iyileşme sağlayacağını (40 üzeri olabilir), aynı zamanda (bedelsiz ama) bedelli gibi bir etkisinin de olacağını ve hisseye çok olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Bize (yatırımcılara) bu sene için olumsuz yansır ama hissenin rasyoları düzelir.

7. portföy değeri

Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    arkadaşlar günlük portföy değerine spk sitesinde nasıl bakıyorsunuz ?
    Arkadaşlar cevap verebilecek yok mu

8.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar cevap verebilecek yok mu
    http://www.spk.gov.tr/SiteApps/Portf...akliklari/MKYO

Sayfa 581/930 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz