Sayfa 634/930 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Syn kalvin bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

2.  Alıntı Originally Posted by ParkAvenue Yazıyı Oku
    80 kuruş maliyet , ben 1.01 den sattım gitti.....parayı vadeye yatırdım ... 6 ay falan sonra bunu inşallah gene alırım 75 kuruşa ....planladım
    75 kuruş gördüğünde portföy değeri, ülkedeki çalkantı yüzünden1,3 tl ye kadar düşmüştü.

Şimdi temettüyü çıkınca defter değeri 1,41 le martta başlıyoruz, 6 aya bu en az 1,55i geçer.

Yani 0,5 pddd nin bile altına isyat alacağınızı düşünüyorsunuz. Bekleyelim görelim.

3. Biz yazdıkça basıyorlar, anlamadım gitti.

99 alışa gelmiş millet diyor eylülde 75 kuruşa alırım diyor sanırım, portföy değerine falan yok anladığım..

4.  Alıntı Originally Posted by ParkAvenue Yazıyı Oku
    80 kuruş maliyet , ben 1.01 den sattım gitti.....parayı vadeye yatırdım ... 6 ay falan sonra bunu inşallah gene alırım 75 kuruşa ....planladım
    Bu sene ezber bozuldu “temettü oncesi sat Mayıs-Haziran alttan al” o is bitti bu sene yemez.
    Ama neler olacak ben de merak ediyorum fiyat portföy değeriyle ters kolerasyonda. Bir noktada mecbur donecek bakalım ne zaman?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Syn calvin verdiğiniz linkden bilgileri görüntüleyemiyorum neyi yanlış yapıyom yardımcı olurmusunuz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Bankocu Yazıyı Oku
    Syn calvin verdiğiniz linkden bilgileri görüntüleyemiyorum neyi yanlış yapıyom yardımcı olurmusunuz
    Soldaki listeden ISYAT'ı seçip, aşağıda istediğiniz tarih aralığına göre Göster butonuna tıklayın.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Soldaki listeden ISYAT'ı seçip, aşağıda istediğiniz tarih aralığına göre Göster butonuna tıklayın.

Sn Trade Shark selamlar . Size sormak istediğim bir kaç soru var . Yanlışım var ise düzeltin , bankacıydınız ve işyat sayesinde işinizi bıraktığını hatırlıyorum . Bu iş bırakmak ve temettü emekliliği için doğru bulduğunuz veya minimum şu kadar olmalı diye düşündüğünüz bi lot miktarı var mı ? Eğer paylaşmanız mümkünse siz ne kadar lota ulaştığınızda işi bıraktınız ? Çok teşekkürler .

8. Üç gün üst üste ayni rakamların gelmesi “acaba hata yok ve gerçekten bir günde 9milyon portföy artmış olabilir mi” sorusunu ciddi ciddi düşündüm. Bu tip ani bir portföy büyümesine ne sebep olabilir?
    1- batak bir hisse senedi vardı, batmadığı anlaşıldı ve değeri eklendi - hayır böyle bir durum yok
    2- batak bir bono/eurobond vardı tahsilat geldi - portföy tablosunda böyle bir şey de gözükmüyor.
    3- dededen miras kaldı - sanmıyorum.

Son seçenek portföyde gözüken 18 Mart vadeli ters repo pozisyonları. Son raporda 40mil kadar değer gösteriliyor. Tarih tutuyor portföy zıplaması 19 Mart tarihinde oldu yani tam vade dolduğu tarih. Acaba bu ters repolar vadesi dolunca neması ile birlikte 49mil. Nakit etmiş olabilir mi?
    Yine de emin değilim. Pazartesi rapor gelsin bir bakalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 634/930 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •