Sayfa 758/930 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Birkaç yıldır taşıdığım, temettülerini aldığım, temettülerle tekrar hisse aldığım ISYAT hisselerimle bugün 1,62'den vedalaştım. Kısmet olursa tekrar buluşuruz.

Eskileri teker teker yolcu ediyorlar, Demekki hisse toplamak için fiyatın yükseltilmesi gerekiyordu.. Borsadan şunu anladım kar eden ve düzenli bir şekilde temettü dünü dağıtan kağıtlarda küçük yatırımcı kalmaz..Ne yapar ne ederler onları dökerler.

Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Eskileri teker teker yolcu ediyorlar, Demekki hisse toplamak için fiyatın yükseltilmesi gerekiyordu.. Borsadan şunu anladım kar eden ve düzenli bir şekilde temettü dünü dağıtan kağıtlarda küçük yatırımcı kalmaz..Ne yapar ne ederler onları dökerler.
    o kadar umutsuzluğa kapılmayın
    borsa bu
    birkaç yatırımcı satmış olabilir
    bu bir tercih meselesi
    bu arada yeni alanlar da var
    eminim tamamına yakını küçük yatırımcı
    İşlem hacmi 2-3 milyon adet arasında oluyor genelde
    benim yıllardır şahit olduğum bir nokta var
    o da İş bankası grubuna ait kağıtlarda Kasım-Aralık ayının verimli geçtiği

Satanların beklentisi bitmiştir.
    Alanlar ise bir beklenti peşindedir.

Öte yandan 2 ana tip yatırımcı var: (1) Kısa vadeli alım-satım yapan (2) Uzun vadeli yatırımcı
    İnandıklarınız varsa peşinden koşun.

4. ISYAT'ı bıraktım sayılmaz, takibe devam. %40 iskonto olursa/olduğunda tekrar alırım.

Arkadaşlar bu kağıt bence artık pahalı.Nedeni de basit 1.60 da defter değeri eşitleniyor.Yani iskonto sıfırlanıyor.Oransal olarak 1.60 üstünde içindeki enstrümanları kendiniz alsanız daha avantajlı olursunuz.Basitçe anlatayım misal içinde çoğunlukla eurobond var diyelim ,bu eurobondlara neden kendi değerinden fazla para vereyim ki gider bankadan direk alırım,hisse ve faiz içinde aynı şey geçerli 1 .60 üstü balondur mantıksızdır.Ha burası borsa birileri gelir 2 de yapar 3 de yapar 5 de .Ama bizim bildiğimiz işyat bu değildir.Zaten işyatı bilenler kağıtdan çıkıyor.İhsanokur kağıdın ciğerini bilir,2 yıl önce onun işyatdan nasıl para kazanılacağına dair yaptığı analizi yazdığı entrysini belki elli kere okumuş ve düşünmüşümdür.Neyse artık kağıt pahalı.

Yani işyat için PD/DD rasyosu 1 i geçmemeli.Şu anda 1.58 kapanışı düşünülürse rasyo 0.96 oluyor ,fon işletme gideri, alım ,satım komisyonları vergi işleri falan düşünülürse kabaca mantıklı tavan 1.60 falan ,daha üstü bence anlamsız.Piyasa değeri özsermayesinin yani cuma günkü 265 milyonun üstüne çıkmamalı.Bu değerin üstü balondur küçük yatırımcıya mal kitlemektir.Bu yazı tamamen bigi amaçlı ve iyi niyetle yazılmıştır.O yüzden bilgi içeren her türlü eleştiriye açığım,karşı düşüncede olanlar argumanları ile düşüncelerini yazarlarsa tartışabiliriz konuyu.

Kağıt pahaliysa almazsınız, burası kağıt pahalı aman almayın diye ihtar etme yeri değil ki...
    Bu terane taa kağıt 1.25 iken de bu işi çok iyi bildiğini iddaa eden bazı kişiler tarafından dillendiriliyordu..
    Kağıt 165 i gördü..
    160 fiyat 40 krs temettü...buna göre fiyatlaniyor artık YO lar...
    Vereceği temettunun 5 misli fiyata ulaşması gayet normal..
    Belki daha başka fiyatlarada gidebilir..
    Ayrıca piyasa değeri portföy değerini geçemez diye bişey yok..
    Bı sürü YO nun fiyatı portföy değerlerinin üzerinde bazilarininda altında..
    İsyat YO lar içinde en güvenilir ve karının hemen hemen hepsini temettü olarak dağıtan tek YO..
    Tabiki farklı fiyatlanacak...
    Şimdiye kadar çok ucuz kalmış...
    Pahalı pahalı dediğiniz kağıt ciddi talep görüyor ve yükselmeye devam ediyor..
    Ayrıca borsada bı sürü ıvır zıvır kağıt temettü verimleri olmadan çok yüksek fiyatlara ulasmisken İSYAT gibi yüksek temettü verimi olan bı kağıda fiyatı daha henüz 158 iken pahalı denemez...

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu kağıt bence artık pahalı.Nedeni de basit 1.60 da defter değeri eşitleniyor.Yani iskonto sıfırlanıyor.Oransal olarak 1.60 üstünde içindeki enstrümanları kendiniz alsanız daha avantajlı olursunuz.Basitçe anlatayım misal içinde çoğunlukla eurobond var diyelim ,bu eurobondlara neden kendi değerinden fazla para vereyim ki gider bankadan direk alırım,hisse ve faiz içinde aynı şey geçerli 1 .60 üstü balondur mantıksızdır.Ha burası borsa birileri gelir 2 de yapar 3 de yapar 5 de .Ama bizim bildiğimiz işyat bu değildir.Zaten işyatı bilenler kağıtdan çıkıyor.İhsanokur kağıdın ciğerini bilir,2 yıl önce onun işyatdan nasıl para kazanılacağına dair yaptığı analizi yazdığı entrysini belki elli kere okumuş ve düşünmüşümdür.Neyse artık kağıt pahalı.
    Kar cebe yakışır.
    ISYAT için kötü şeyler düşünmüyorum. Kağıttan çıkmak benim fikrim. Bu noktadan alış yapanlar da kar yapabilir. Lütfen alış satış kararlarınızı kendi düşüncenize ve analizinize göre veriniz.

Sayfa 758/930 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •