Sayfa 773/930 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823873 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,177 - 6,184 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Mrasen sayfayı kirletiyorsun. Senin boş mesajlarını okumak istemiyorum.

Alıntı Originally Posted by Temettü Gezgini Yazıyı Oku
    Mrasen sayfayı kirletiyorsun. Senin boş mesajlarını okumak istemiyorum.
    merhaba sayın Temettü Gezgini.
    tam olarak hangi analiz ve değerlendirme kısmı sizin sayfanızı kirletti?
    Lütfen mantıklı bir açıklama yapabilir misiniz?
    Gerçekten merak ediyorum.

Ya da sizin aydınlatan karakterxin hangi yorumu beğeniyi hak etmeyi sağladı.
    "Kağıt 40 kuruş temettü veriyor bu sebeple 5 katı değeri olması gerekir" dediği kısım mı?

Ben 12 yıldır bu forumda yer alıyorum
    Son 4-5 yıldır da ISYAT da yatırımcıyım.
    6 aydır değilim burada.

Bu sizi dolduranlar 6 ay sonra olmayacak belki siz de olmayacaksınız.
    Ama bizler burada olmaya devam edeceğiz.

Bu kağıdın ne seviyeye ulaşacağını kimse bilemez.
    10 lirayı da görebilir.
    Ama fişeklemeler ile olur bunlar.
    Realitesi HKM nin de ifade ettiği (ve benim defalarca analitik olarak sunduğum) üzere bu kağıt gelecek sene parlak olmayacak..
    746. sayfada detaylıca anlattım.

Neyse kalın sağlıcakla

3. Ucuzdan tekrar hisseye girebilmek için olumsuz şeyler yazıyorsun. Yapma bunu ve uzatma.

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    sen ne mikrobik bir adamsın

benim çetelemi mi tutuyorsun?
    git belanı başka yerde ara
    eğer bundan sonra benim karşıma herhangi bir sebep ile çıkarsan seni sabah akşam burada rezil ederim.

şimdixxx ol git
    Kafayı usutmussun git tedavi ol...

5.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Bu sizi dolduranlar 6 ay sonra olmayacak belki siz de olmayacaksınız.
    Ama bizler burada olmaya devam edeceğiz.
    Böyle iddialı sözler sarfetmemek gerekir diye düşünüyorum. 1995 den beri borsadayım, 2013 den beri ISYAT yatırımcısıyım. Yani meydan boş değil. Benden de tecrübeli ve eskiler olabilir.

Yani demek istediğim, kavgacı veya tartışmaya çanak tutacak sözler yerine, arkadaşlara yardımcı olacak analiz ve fikirleri paylaşmak daha uygun olur düşüncesindeyim.

Örneğin "mhk" piyasa değeri üzerinden max. fiyat ve temettü analizleri yapıyor. Bu kısmı olumlu ve aydınlatıcı. Dediğinin üstüne çıkarsa açığa satış yaparım gibi sözlerle ne amaçlanıyor? İnsan haliyle düşünüyor, amaç ne, ne yapmak istiyor gibi. Halbuki "ben açığa satarım" yerine "Böyle durumda açığa bile satış yapacak insanlar çıkacak ve hisse fiyatını bastıracaklardır" şeklinde açıklama yapmak hem daha düşündürücü, hem de tepki almayan bir analiz görünümü yaratırdı. Kavga şeklinde tartışmalar kime ne fayda sağlıyor bilemiyorum. saygılar...

6. Merhabalar ortaklar malum hepimiZ uzun vadeli hatta upuzun vadeli yatirimcilar veya adayları değilmiyiz? Ee ozaman okadar bekledikte bir kaç ay gibi bi surede ne olacağı içinmi birbirimizi yiyoruz.. bekleyelim görelim kar realiZe eden hayrini görsün. Bekleyeninde vardir kendine gore bi hesabı. Para onun risk onun kime ne. Ayna gibi net fon payı oyle uc ayda bir supriz bilancolarda yok. Gunluk portfoy takibi haftalik kap ıda mevcut daha ne olsun.
    Bana gelirsek ben bu paydan maliyetim kadar temettü alana kadar burdayım. (tek begenilmeyecek durumuda gecmiste yedeklerden dagittigi twmettuler yerine bu sene oraya aktarim yapmasi olarak goruyorum oda kisa vade olumsuz algilanir sonrasi icin yine olumlu oir gibime geliyor.) Sonrasinda bedelsiz mi bölunur, dusuk temettu dagitirda portfoy tutari yukarda kalarakmi degerlenir orasini bilemem bilinen degiskenler dogrultusunda burdayiz haa ilerde cok farkli bi beklenti olur pozitif veya negatif onu o zman dusunuruz. Simdi hele bu faiz dususu surecinde cok bi olumsuZluk beklemiyorum. Olursada nasip degilmis der geceriz napalim hadi kalin sağlicakla.. herkesin parasida streside kendisine..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Hep derim eskiden burası çok seviyeli bir topikti. Herkes saygılıydı biribirine karşı. Şimdi hitaplar hiç hoş değil. Herkes fikrini tabiki söyleyecek fakat aşağılayıcı ve alaycı sözlerinizi okumak istemiyorum. Varsa fikriniz doğru dürüst belirtin yoksa zırvalık yapmayın rica ediyorum.

Yönetici arkadaşlar da galiba izindeler şu yazılanları galiba bir biz okuyoruz hayret.

Değerli arkadaşlar tartışma düzey ve adabı açısından farklı yazılar oluyor.Ben kendi adıma artık bu topiğe yazmak istemiyorum.Oyun planımı bu kağıt için yazdım.Eski nickim HAKEM eski sayfalarda hemen herşey tartışıldı pek çok düzeyli analiz yapıldı,çok bilgili arkadaşlar bilgi alışverişinde bulundu sorularınızın çoğunun cevabı o sayfalarda var zaten.Benim net aktif değeri üstüne açığa satış yaparım lafımı itici bulan arkadaş olmuş,o fikir değil plandı.Buraya yazmadan da yapabilirdim ve bence para kazanırdım o hareketimden,buraya oyun planımı yazmam aslında diğer oyuncular olan sizler açısından çok olumlu bir şey.Benim gibi açığa satış yapacak pek çok oyuncu da olacaktır,bunda alınacak yön ben cidden göremiyorum,bu bir tehdit değil ki, bu bir oyun planı.Borsa da birilerinin paraları hep birilerinin cebine akar,aynı masada poker oynuyorsunuz,ya siz kazanırsınız ya karşı oyuncular,borsa böyle bir yer arkadaşlar,çoğu zaman acımasızdır bu oyun.Bakmayın bu ara borsalar yukarda tutuluyor genelde tüm kağıtlarda kazançlar sözkonusu hava bir değişsin borsaya bakışınız tamamen değişir.Tabi bunlar buraya yazan bazı acemi arkadaşlar için sözkonusu olan uyarılar,tecrübeli arkadaşlar dikkate almasın.Bazı öyle acemice yazılmış yorumlar var ki dehşete düştüm ,alınmayacağını bilsem çok uyarıda bulunacağım da tartışma ortamı tatsız o yüzden boşverin.Ben 20 yıldır borsadayım 3 tane büyük kriz gördüm birine yakalandım.Hala oyuncuysam borsada batmadıysam demek ki yatırım planlarım çok da başarısız değil.Bu aralar yatırım yaparken çok dikkatli olun arkadaşlar.

Sayfa 773/930 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •