Sayfa 774/930 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

İşyat A grubu değil, açığa satış yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku

Hiç işyatda açığa satış yapmadığım için bilmiyordum.))))))Bilgi için teşekkür ederim sn kauçuk, demek ki benden ve benim gibi düşünenlerden kaygılanmaya da gerek yok .Neyse arkadaşlar emin olun herkes çok kazansın isterim.Üstelik çok para kazanmış olduğum işyat için olumsuz düşünmem de mümkün değil.Benim ki bilgiye dayalı analizlerim,siz başka türlü düşünüp elbet net aktif değeri üstünde de alım yapmayı düşünebilirsiniz.Bu ara ben genel olarak borsadan korkuyorum,diğer hisselerimden de çıkmaya başladım.Bu ara ortalık karışacak gibi.Neyse herkese sevgiler saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    ...
    Benim gibi açığa satış yapacak pek çok oyuncu da olacaktır,bunda alınacak yön ben cidden göremiyorum,bu bir tehdit değil ki, bu bir oyun planı.Borsa da birilerinin paraları hep birilerinin cebine akar,aynı masada poker oynuyorsunuz,ya siz kazanırsınız ya karşı oyuncular,borsa böyle bir yer arkadaşlar,çoğu zaman acımasızdır bu oyun
    ...
    Bence bu sözleriniz işyat için geçerli değil. Ben de 5 yıldır işyat biriktiriyorum.
    Diğer kağıtlarda zarar edenlerin parasını kar edenler yiyebilir ama işyat uzun vade bir kağıttır. İşyata giren yatırımcı genel olarak temettüsü için girer ve zarar kriz zamanları hariç yok gibidir. Hemen herkese kazandırır. Kimisi %50 kazanır kimisi %150 fark budur bence...

Alıntı Originally Posted by Temettü Gezgini Yazıyı Oku
    Ucuzdan tekrar hisseye girebilmek için olumsuz şeyler yazıyorsun. Yapma bunu ve uzatma.
    bu yazdığına kendin de inanıyor musun?
    Borsadaki 300 kağıttan sadece bir tanesi ISYAT
    Onceki 10 sayfayı incele
    ele aldığım ve yazdığım analizleri dikkatli oku
    HKM nin yazdıkları da destekleyici türden.
    Sosyal medyada yapılan bilinçli analizler de aynı yönde

2020 yılında ISYAT 2019'daki bu karı elde edemeyecek.
    Bu da düzeltme hareketi anlamına geliyor.

Zor değil ki.. aç spk nın sitesini hatta linki https://www.spk.gov.tr/SiteApps/Port...akliklari/MKYO
    Burada ISYAT'ı seç
    Pay değeri 1.6944 (dün akşam itibari ile)
    Dağıtılması muhtemel temettü de bunun içinde.
    Biraz matematik ya..

Ben son 1 yılda ISYAT'dan %100'den fazla kazandım.
    150 sayfa öncesine bakın. Bu kağıdın artacağını en fazla dile getirenlerden birisiyim.

Kağıdın bu hali ile bile (yani 1.56 da bile) temettü anlamında durumunun kötü olmadığını da söylüyorum.
    Uzun vadeli iseniz sabırlı olun, mutlaka enflasyon üzeri getiri sağlarsınız.
    Ama 1.69 üstü gibi hayaller kurmayın.
    Çünkü ISYAT önümüzdeki yıl hisse başı 15-20 kuruş temettü üretebilir.
    Aynı 2015-2016-2017-2018 de oldugu gibi.
    Yani her yıl 40 kuruş gibi bir dünya yok..

Ben yazdıklarımın hepsinde matematiksel bir alt yapı sunuyorum.

Sizi dolduranlara dikkat edin.
    Temettünün 5 katı gibi bir hisse değeri belirlemek nasıl bir mantık anlamıyorum.
    Eğer öyleyse.. o zaman 2020'de 20 kuruş temettü verecekse bu da zaten kağıdın 1 TL ye düşmesi demek değil mi?

Lütfen eleştirirken de mantıklı olun.

hisse önerisi istiyorsanız... kira getiri oranı yüksek ve borçlanmaları düşük olmayan GYO'lara fokus olun.

Ya da iş hacmi krizlerde düşmeyen, tekel niteliğinde iş yapan ama borçlanmaları olan sanayi şirketlerini de dikkate alabilirsiniz.

YTD

Bu yazdığım da son mesajım
    Eğer sorusu olan varsa yanıtlarım
    Onun dışında herhangi bir görüş belirtmeyeceğim.

Bu platformda bazı sıkıntılı kişiler olduğu müddetçe doğrudan bir rakam ve analiz de sunmayacağım.

Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku

https://www.yatirimkredi.com/aciga-s...pilan-hisseler

İşyat da açığa satış var
    Bu linkte de miktarını görebilirsiniz.

7. ne oluyor açığa satış olunca açığın ne olduğu bilmiyorsunuz yazıyorsunuz buralara ne olcak sen açık yapınca tahta mı düşüyor böylemi zannediyorsunuz açıkcı kim işyatı çökertmek kim güldürmeyin beni bi ara gelinde borsa dersi vereyim size öyle bilançoyla onla bunla uğraşmazsanız ))

Alıntı Originally Posted by apollo Yazıyı Oku
    ne oluyor açığa satış olunca açığın ne olduğu bilmiyorsunuz yazıyorsunuz buralara ne olcak sen açık yapınca tahta mı düşüyor böylemi zannediyorsunuz açıkcı kim işyatı çökertmek kim güldürmeyin beni bi ara gelinde borsa dersi vereyim size öyle bilançoyla onla bunla uğraşmazsanız ))
    bunu bana söylüyorsanız bence yanlış kişiye yönelik olmuş
    ben açığa satış söylemini hiç bir zaman dile getirmedim.
    Sadece HKM bey eğer defter değerini aşarsa açığa satış düşünülebilir dedi.

açığa satış ile hisse değeri düşmez tabi ki.
    ama açığa satış ile düşüş ihtimalinde para kazanılabilir.

Sayfa 774/930 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •