Sayfa 483/930 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan3533 Yazıyı Oku
    Sayın armag

Sanırım martta satip eylül ekim gibi aldınız

Aradaki 5-6 ay dönemde paranizi vadeye mi koydunuz yoksa nakittemi kaldınız?
    evet valide... günlük vade böylece ansızın bi fiyat hareketinde nakitiniz hazır bulunur..yalnız bu sene erken davrandım . temettü açıklandığında o yukarı harekette sattım 82 kuruştan temettü düştükten sonra 98 kuruşa gitti ve geri döndüğüne 80 kuruştan aldım 3 ay vadelide bekledikten sonra.

2.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    peki her yıl mı bu yöntemi uyguladınız? yani her yıl temettü öncesi satıp, temettü sonrası mı aldınız?

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    evet... genelde temettü açıklandığı gün ve sonraki bi kaç gün yıllık tavanında gezinir.. oradan satılabilir kasıma kadar salınır süzülür... tabiki bunun bi garantisi yok ters köşede olabilir..

3.  Alıntı Originally Posted by armag Yazıyı Oku
    evet... genelde temettü açıklandığı gün ve sonraki bi kaç gün yıllık tavanında gezinir.. oradan satılabilir kasıma kadar salınır süzülür... tabiki bunun bi garantisi yok ters köşede olabilir..
    evet, 2014 yılı mesela. temettü sonrası aşağı yönlü hiç fırsat vermemiş.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    ISYAT'taki sıkıntı sermayenin erimesi yani yanlış yönetilmesi bunu hep söylüyoruz. Eğer doğru yönetilmiş olsa o daireyi belki 80-90 bin lota alıyor olurdunuz. Hiç hesapladınız mı gerçekten çeyrek altın alsaydınız ya da SISE, FROTO, THY alsaydınız şimdi ne olacaktı yatırımınız? Yanlış anlamayın lütfen bunu gerçekten tenkit maksadıyla söylemiyorum sadece merak ediyorum ben de yüklü miktarda ISYAT aldım ve on yıl vade belirlemiştim kendime ama şimdi keşke sanayi hissesi alsaymışım diyorum.

Bu arada tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Çünkü bu forumun böyle uzun vadeli tecrübelere ihtiyacı var.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    bizler bunları yüzde yüz tahmin edemeyiz thy 4 lira thy 20 lira aradaki fark spekülasyon.thy özelinde ne olduda 5 kat fark gerçekleşti.. psikolojik olarakta göze alamayız... onların yerine işyat gibi nispeten öngörülebilir şeffaf ederi belli temettü hisseleri kendime daha uygun..

5.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Valla ben ISYAT'tan umudu kestim de uzun vadeli FROTO TOASO MAVI ya da BIMAS'tan birine gireyim diyorum. Önerisi olan var mı?

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Demir celik sanayi enerji dolar fazlasi olan sirketler haricinde ki bence banka endeksi yukselmeden borsa cikmaz cikamaz sadece atak olarak kalır sahsi gorusumdur saglam banka hisseleri haric ki bu durumda bile en az 2 3 senet farkli sektorlerden alinacak sekilde sepet yapılmalı bende temettu yatirimciligi yapiyorum oyak cimento grubu vardi cimentodaki marjlar maliyetlerden dolayi 2. Ceyrek itibariyle basabas noktasina geldi yani bu sene en kotu gecen yil temettulerine yaklasabilir isyatta boyle giderse aynisi olacak lakin arkadaslar faizi unutmayin suan temettu almak belli olcude risk herkes burasi surasi dip diyor ama inanin bu is bataklik gibidir dibin de dibi vardir.. kendisini koruyun hedge edin tek yatirima baglanmayin mantik olarak uzun vade tabiki avantajli ama yarin ne olacagini kimse bilemez. Dovizdeki hareketler malesef pek kolay bitmez gibi geliyor bana eylulde kur geciskenligi olacak enflasyon rakamlarini dikkatle takip edin. Herseye zaman gelmeye basladi ama kontrolsuz... herkese bol kazanclar.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Bayramdan önce 21milyon TL değerinde hisse senedi girmiş portföye. ya batarız ya çıkarız hadi bakalım.

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Bayramdan önce 21milyon TL değerinde hisse senedi girmiş portföye. ya batarız ya çıkarız hadi bakalım.
    dolar kısa pozisyon da kapatılmış olabilir. buradan gelen para ile hisse senedi alınmış gibi gözüküyor. neler olduğunu bu akşam kap da yayınlanacak raporda görebileceğiz. inceleyip buradan yazarım.
    Önemli portföy değişikliği var hayırlısı olsun diyelim.

8. Portfoyde her alan eurobondlarin fiyatinda hafif toplanmalar var ayin 13une gore. Goreceli olarak ben iyi bir port. toplami bekliyorum.

Sent from my iPhone using hisse.net

Sayfa 483/930 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •