Sayfa 835/930 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by bas_kan Yazıyı Oku
    şimdi bile girilse yani 2.5tlden alınan ISYAT'ın 34,3 temettü ile %13 civarı getirisi oluyor.
    böyle hasap olur mu? temettü ödediğinde zaten fiyatın içinden düşecek. varlık değeri de düşecek. fiyat aynı mı kalacak?

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    40-41 milyon kar pek olası değil. zaten üç ayda 9mil kar yapacak sonra temettü ödeyecek kasadaki para azalacak, faizler zaten düşük, muhtemelen kar rakamı 35 milyonu geçmez. o da .20kr kar demektir. iyi ihtimal .18kr temettü verir.
    Sn serkan boşverin o hesapları,işyat o hesapları umursamadan fiyatlanalı baya oluyor.Spek kağıdı oldu bence,birileri operasyon çekti,operasyon bitmeden hareketler anlaşılamaz.Bir bakmışın yarın 3.5 yapar bir hafta sonra 1.5 artık analiz falan manasız.İsyatın bizim bildiğimiz mantığı artık işlemiyor.Benim asıl aklıma takılan bu kağıda operasyon nasıl çekilebildi,işbank nasıl müsade etti,operasyonu çeken grup kağıdın çoğunu elinde tutan işyatı yöneten bizim portföy yöneticileri ile anlaşmalı değilse kafalarına mal yeme korkusu olmadan nasıl kağıdı 3 e çekebildiler,bizimkilerle anlaşmalılarsa koskaca işbank bu işe nasıl izin verdi.Borsada patronla anlaşmadan spek kağıda girmez.En kötüsü bizimkiler yaptıysa operasyonu suç değil mi.Cidden borsada en çok şaştığım iş oldu,koskaca işyatın bu hale gelmesi.Bakalım sonuç ne olacak.Bu arada ben defter değerini geçemez demiştim ,20 yıllık borsa hayatımda bir ders daha aldım,borsada olmayacak iş yok,tartıştığım arkadaşlardan özür dilerim,onların borsa aklı benimkinden daha iyiymiş.Onlar borsada olmaz olmaz diye uyarmışlardı.Umarım 3 den satıp paralarını cebe atmışlardır.

3. kaldırdı kafayı tekrar dur bakalım

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn serkan boşverin o hesapları,işyat o hesapları umursamadan fiyatlanalı baya oluyor.Spek kağıdı oldu bence,birileri operasyon çekti,operasyon bitmeden hareketler anlaşılamaz.Bir bakmışın yarın 3.5 yapar bir hafta sonra 1.5 artık analiz falan manasız.İsyatın bizim bildiğimiz mantığı artık işlemiyor.Benim asıl aklıma takılan bu kağıda operasyon nasıl çekilebildi,işbank nasıl müsade etti,operasyonu çeken grup kağıdın çoğunu elinde tutan işyatı yöneten bizim portföy yöneticileri ile anlaşmalı değilse kafalarına mal yeme korkusu olmadan nasıl kağıdı 3 e çekebildiler,bizimkilerle anlaşmalılarsa koskaca işbank bu işe nasıl izin verdi.Borsada patronla anlaşmadan spek kağıda girmez.En kötüsü bizimkiler yaptıysa operasyonu suç değil mi.Cidden borsada en çok şaştığım iş oldu,koskaca işyatın bu hale gelmesi.Bakalım sonuç ne olacak.Bu arada ben defter değerini geçemez demiştim ,20 yıllık borsa hayatımda bir ders daha aldım,borsada olmayacak iş yok,tartıştığım arkadaşlardan özür dilerim,onların borsa aklı benimkinden daha iyiymiş.Onlar borsada olmaz olmaz diye uyarmışlardı.Umarım 3 den satıp paralarını cebe atmışlardır.
    Aynen sayın hkm, tadımız tuzumuz kalmadı. Ne güzel her yıl ufak ufak yolumuzu buluyorduk enflasyon +10 puan cepteydi. Şimdi yerini dolduramıyoruz, altın aldık attık kenara maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında işyattaki bu fiyat hareketleri bizim borsanın halini özetliyor.Yahu sen borsanın en şeffaf kağıdısın,aslında borsa kağıdı bile değilsin bir fonsun,çoğunluk lotun türkiyenin en güvenilir kurumlarından işbankın yönetiminde,birileri nasıl gelip kağıtda operasyon çekebiliyor,nasıl müsade ediyorsun değil mi.Ama burası türkiye,işlem yaptığımız mecrada bist her şey mümkün.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Geçen sene ISYAT'tan bu hareketleri yapacak deseler asla inanmazdım.
    Gerçekten borsada agresif hareketlilik seviyesi genele yayıldı.
    syg.

Fiyatlamayı yukarı yönlü etkileyen faktörler
    -İşbankası hisselerinin devri
    -Yüksek karlılık
    -Temettü tarihinin yaklaşması.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. Gelecekler donup dolasip gelecekler elleri mahkum. Temettu paylarinin babalari bu sene ya pas geciyor yada kus kadar temettu ile seneyi gecirecekler. Dusunun bakalim bi kere hem temettu vermeyecekler hem tum gelecek seneleri tamamem belirsiZ. Gelecek sene icin kesin bu swnwnin acisini cikaracak temettu verebilirlermi.. ama isyat busene temettu verimliliginde en twpelerde olacak... gelelim seneye digerleri tamamen belirsiz iken biz burda acaba seneye portfoy 40 milyon mu artar 30 milyonmuyu konusyoruz.. dikkat edin oyle x x x kat farkli bilancolar falan beklemiyoruz.. alti belli ustu belli. Ha bu arada gecen sene aniden bi komisyon bedwli miydi neydi o gelmisti portfoy bi anda 10 milyon gibi artmisti cok iyi hatirliyorum burada yazilanlari. kimse inanamisti yanlislik var falan denilmisti.. sadece 10 milyon portfoy farki bizim twmettu hesabimi nevkadar degistiriyor farkinda olmak laZim..
    Daha hazine devir beklenti soylenti pozitif negatif derken illaki birilerinin dikkatini cekiyor ve bizede biseyler duser mantigi ususenler ile istenmeyen hareketler yapabiliyor her iki yonede. Bekleyelim gorelim herkesin kendi karari hakkinda hayirlisi olsun..

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Geçen sene ISYAT'tan bu hareketleri yapacak deseler asla inanmazdım.
    Gerçekten borsada agresif hareketlilik seviyesi genele yayıldı.
    syg.

Fiyatlamayı yukarı yönlü etkileyen faktörler
    -İşbankası hisselerinin devri
    -Yüksek karlılık
    -Temettü tarihinin yaklaşması.
    Ben bu devir işinin isyat icin ne olumlu tarafı var anlamış değilim. Devir olunca kar mi artacak?
    Bilen biri anlatırsa sevinirim.

Sayfa 835/930 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •