Sayfa 695/930 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    1) 2019 yılı kapanış fiyatı - 1.10
    2) 2019 yılı karı - 55 milyon
    3) 2020 yılında hisse başı temettü ne olacak? - 25kr
    4) 2020 yılında temettü dağıtmadan önceki fiyat ne olacak? - 1.35

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    sn. Serkan74;

beklentileriniz bu yöndeydi...

tabi, siz temkinlisiniz her zamanki gibi.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

Pardon arkadaşlar temmuz ortası diye yazmışım daha hazirandayız)))))) Bu seçim falan kafa bırakmadı tabi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    p demişimdir,işyat matematiğin borsada en güzel ve en dürüst çalıştığı kağıtdır.20 yıldır borsadayım borsada param olmasından korkmadığım tek kağıtdır.Çakallık yoktur,spek yoktur,şeffaf ve dürüsttür.Kazanırsa karını yatırımcısına verir ,hatta bazı yıllar kazanmadan da verir)))))Kimseyi üzmez,uçmaz kaçmaz ama asla da batmaz.Temettü emeklisi olurum diyen genç arkadaşlar içinde benim gözümde borsadaki tek adrestir.Herkese saygılar sevgiler.
    bilgisayar ekranın yanına asılacak yazılardan.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Tahminlere gelince bu fonun değeri ile alakalıdır.Bu yıl ki gözkamaştırıcı fon performansını ben valla öngöremedim.Geçen yıl fon yöneticilerine az saydırmamıştık.Bu yıl nazar değmesin çok ama çok iyi gidiyorlar, böyle giderse.1.20 1.25 arası temettü öncesi değer bence makul..

5. Birde diğer sayfalarda bu kağıdı kötülerler yok enflasyona yeniliyor yok uzun vadede şirket büyümüyor yok öz sermanye küçülüyor bilmem ne diye hayret Gerçekten borsanın en güven verici kağıdı insan üzülüyor yükselirken , keşke daha çok alsaydım diye
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Birde diğer sayfalarda bu kağıdı kötülerler yok enflasyona yeniliyor yok uzun vadede şirket büyümüyor yok öz sermanye küçülüyor bilmem ne diye hayret Gerçekten borsanın en güven verici kağıdı insan üzülüyor yükselirken , keşke daha çok alsaydım diye
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Değerli kardeşim sen boşver o borsa gurularını sen cebine bak))))) Bu kağıtda gelip de alçak işyat şöyle battım böyle zarar ettim diye yazan hiç gördün mü.Kağıtdan çıkan da allah bin bereket versin bu kadar kar bana yeter diye çıkıyor.248 milyon fon değeri olan kağıt sana bugün 160 milyondan satılıyor.Bu fonda ne var ,çoğu eurobond ,şirket tahvilleri,az bişi borsa kağıdı altın falan.Böyle bir fonu sana bu kadar iskontoyla satıyor işyat,yıl sonunda da temettünü veriyor daha ne yapsın.İşin sırrı gelen temettülerin hepsini yemeyeceksin bir kısmını ayırıp gene işyat alacaksın.Hepsini yersen faiz alternatifi olan bu fonda umduğunu bulamayabilirsin elbet.Ama iddiam odur ki ,misal 10 yıl dediğimi yapan biri beklediği süre boyunca flaş çıkış yapan yatırım aracı kadar olmasa da en çok kazanan ikinci veya üçüncü yatırımı yapmış olur.Misal faiz,döviz,emlak,diğer borsa kağıtları için bu dediğim kıyası ister retrospektif ister prospektif olarak yapın dediğimin doğru olduğunu görEceksiniz.isyatı olanın gece uyuma problemi olmaz,eh borsada parası olup da bu dediğimin ne büyük bir nimet olduğunu bilmeyen varsa o arkadaş hemen borsadan çıksın,çarparlar adamı valla))))))Burası borsa kim kime korsa diye atasözü olan bir borsadır İMKB)))))

7.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    sn. Serkan74;

beklentileriniz bu yöndeydi...

tabi, siz temkinlisiniz her zamanki gibi.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Benim tahmin tutacak galiba

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yok değerli kardeşim olumsuz hiç bir şey yok.Bakma sen bizim tecrübeli arkadaşlara))))2 ay önce yazdık bu bir fon,değeri neyse borsaya aynen yansır.Geçen yılki değerlemeler bilanço sonu mattan itibaren dolara karşı alınan pozisyon nedeniyle her gün değeri düşen kağıdın ağustosta dip yapması nedeniyle oldu.0.74 ü gördü.O zaman fon değeri neydi ,martda bilanço sonrası 230 milyon olan fon düşe düşe ağustosda 212 milyona düştü.Bu yıl ne oldu şu anda yıbaşına göre 35 milyon kar var,248 milyon üstü fon değeri var,şu anda düz hesap 23 kuruş kar cepte.E yarın temettüye gitse 0.77 ye düşer gayet de normal bir işyat hareketi olur.Daha önümüzde 7,5 ay var,gözden kaçan bir nokta var ,şu anki fon değeri üzerinden yani 248 milyon üzerinden kar edecek bundan sonra ,yani geçen ağustosta 212 milyona düşen fondan yüzde 20 öndeyiz hem de temmuz ortasında.212 milyonun faizi başka 248 milyonun başka di mi)))))) Yani sadece faiz açısından bile çok avantajlıyız.Hep demişimdir,işyat matematiğin borsada en güzel ve en dürüst çalıştığı kağıtdır.20 yıldır borsadayım borsada param olmasından korkmadığım tek kağıtdır.Çakallık yoktur,spek yoktur,şeffaf ve dürüsttür.Kazanırsa karını yatırımcısına verir ,hatta bazı yıllar kazanmadan da verir)))))Kimseyi üzmez,uçmaz kaçmaz ama asla da batmaz.Temettü emeklisi olurum diyen genç arkadaşlar içinde benim gözümde borsadaki tek adrestir.Herkese saygılar sevgiler.
    Dediklerinize tamamen katılıyorum. Bu sebepten de tüm malı çıkmış bulunmaktayım. Düşen borsada %50 kar çok tatlı geldi Yaz sonu eylül başı oluşan fiyata göre tekrar giriş yapma umudundayım
    hayırlı olsun.

Sayfa 695/930 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •