Sayfa 875/930 İlkİlk ... 375775825865873874875876877885925 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 6,993 - 7,000 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. herkez satmış güzel bir şirket işgirişim deki yüzde 30 payı yeter..
    Son düzenleme : muhteberu; 08-07-2020 saat: 22:27.

2. Satacak tabi, bununla mı uğraşsın. alıyon hooop aşağı, günlerce elden çıkaracam diye düşün... iş değil..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bura mahalle kahvesi değil,o yüzden kimse kimseye yaz yazma diye ayar veremez.Forum kuralları belli küfür yok siyaset yok gerisi serbest isteyen istediğini yazar.Bu açıdan bazı sözlere cevap yazmak lazım geldiğinden gene yazıyorum.Bu kağıt neden pahalı dedim argumanımı açıklıyayım .Ben bir fon kursam misal içine eurobond koysam ,kafama görse hisse ,altın, faiz, vıop falan bazı şeylere para yatırsam misal 271 milyon lirayla bu işleri yapsam sonra size dönsem bu fonu sana satayım ben fazla bişi istemem yıllık maaşımı ofis kiramı beraber çalıştığım arkadaşların maaşlarını çay kahve paralarını falan her yıl bu fondan alayım yeter.Bu fonu 300 milyon kabul edelim sana yüzde 1 ini 3 milyona satayım gelecek yıl bu fon para kazanırsa sana payını veriirim zarar ederse hakkını helal et desem kabul edermisin.Ya hkm bu fonun kar edeceği garanti mi sen ya zarar edersen ben senin 270 milyonluk malına neden 300 milyon vereyim demezmisin.Hah işte bu nedenle bu fon net aktif değerinin üstünde fiyatlanırsa pahalıdır .Artık daha açık nasıl anlatılır bilmiyorum.İşyatın bileşimindeki değerler hakkında analiz yapardım ama önce şu basit konuları açıklıyayım da kompleks konular sonra konuşulur.Hey allahım bu forumda zamanında ne düzeyli analizler olurdu insan üzülüyor valla.Arkadaşlar borsa kurtlar sofrasıdır mantığını bilmediğiniz enstrumanlara yatırım yapmayın.
    Valla ben bu yazıyı yazdım sonra bana bu yazdıklarımı yedirdiler))))))))Bu fonun içinde şu anda 221 milyonluk enstruman var 447 milyon borsa değeri var.1 liralık mala 1.89 lira veriliyor ve kağıt düşmüyor herkes bu fiyatı uygun görüyor.Ben bu işi çözemediğimden yazmıyorum kağıda uzak duruyorum.Koca işyat reysaş gibi rtlab gibi uluun gibi bir şey oldu çıktı.Demek ki benim borsada alacağım dersler bitmemiş,o zamanlar tartıştığım arkadaşlardan özür dilerim onlar haklı çıktı ben haksız.Şimdi pahalı satın desem gene olmaz eski yazıları okuyun kendi kararınızı verin değerli arkadaşlarım.Cidden değişik zamanlardan geçiyoruz.

Alıntı Originally Posted by Ycldkmn Yazıyı Oku
    Syn serkan hocam syn kalvin, syn hakem, syn trade shark ve ismini şu an anımsayamadığım ve nick teleffazu biraz zor olan syn hocalarım neden susuyorsunuz ben asgari ücretli evlenme hayali olan ama 4 yıldır evlenemeyip neredeyse ayrılma derecesine gelmiş bir sistem kölesi halimle yıllardır 3 4 5 adet isyat toplama gayretine girip bir şekilde param olsun diye çabalamaktan teknik temel anlamayan mal birisiyim siz ise benden kat kat üstün zeka oran orantı bilgiye sahipsiniz susmak yerine bizlere birşeyler yazıp çizseniz iyi veya kötü en azından haftalık raporun açıklamasını yapsanız lütfen bilginizi susarak değil anlatarak paylaşın saygılar.. Yazım hatalarım için affola
    Değerli kardeşim elimden gelince bir cevap yazmaya çalıştım, cevabım sizin sorunuza istinadendi.Şimdi kağıdı kötülüyorum gibi olmasın yatırımcıları var sevenleri var zamanında benim ful portföyümü gömdüğüm bir kağıt işyat.Ama maalesef bir de işin aması var o konuyu eski tartışmalarda ayrıntılı okuyabilirsiniz.

Sen daha buralarda mısın. Bir türlü bırakamadım gitti bu hisseyi. Gel yine ortak olalım. Yorumların değerli senin. Ama işin defter değeri falanlara girme.. En son 1.66 dedin, yazdın çizdin bir de baktın 3. 02kadar yol aldı.. Sonrası malum. Sayın Hkm geçen sene bu zamanlar sizinle biraz atılmıştı. Sizi tekrar burada görmek güzel. .
    Değerli kardeşim elimden gelince bir cevap yazmaya çalıştım, cevabım sizin sorunuza istinadendi.Şimdi kağıdı kötülüyorum gibi olmasın yatırımcıları var sevenleri var zamanında benim ful portföyümü gömdüğüm bir kağıt işyat.Ama maalesef bir de işin aması var o konuyu eski tartışmalarda ayrıntılı okuyabilirsiniz.
    ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Sen daha buralarda mısın. Bir türlü bırakamadım gitti bu hisseyi. Gel yine ortak olalım. Yorumların değerli senin. Ama işin defter değeri falanlara girme.. En son 1.66 dedin, yazdın çizdin bir de baktın 3. 02kadar yol aldı.. Sonrası malum. Sayın Hkm geçen sene bu zamanlar sizinle biraz atılmıştı. Sizi tekrar burada görmek güzel. .

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn magnetic dedik ya işyat yazdıklarımı bana yedirdi diye)))))))) Demek ki borsada olmaz diye bir şey yok ,borsa hesap kitaba gelmiyor.Baksanıza yatırım fonu defter değerinin iki katına gitti şimdi de düşmüyor.Arkadaş bana atıfta bulundu diye cevap yazdım.İşyat benim hep radarımda bir gün gene yolumuz keşişecek işyatla da o gün bugün değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Sn magnetic dedik ya işyat yazdıklarımı bana yedirdi diye)))))))) Demek ki borsada olmaz diye bir şey yok ,borsa hesap kitaba gelmiyor.Baksanıza yatırım fonu defter değerinin iki katına gitti şimdi de düşmüyor.Arkadaş bana atıfta bulundu diye cevap yazdım.İşyat benim hep radarımda bir gün gene yolumuz keşişecek işyatla da o gün bugün değil.
    İşyat 2019 ve 2020'de olağanüstü fiyat/hacim ve alışılmamış hareketlere sahne oldu (Diğer Y.O'larda da durum benzer)
    Uzun vade tutanlar için dolar ve enflasyon bazlı getiriye dikkat etmek dışında:
    +Önümüzdeki 2.çeyrek bilanço için beklentim 14 milyon TL. Kalan 6 ayda da bu kadar kar(!) etse 28 milyon eder. 2021 için 0,17-0,18 kuruş temettü verebilir. Bilemedin 0,20 olur. Daha fazlası için yedeklerden de kullanabilir ama özkaynaktan yer, bu hoş olmaz.
    +Tahvil ve CDS fiyatları da ana etkileyici unsur.
    +Her zaman iskontolu işlem gören fonun portföy değeri ise 1,42. Mantıklı mı değilmi ,artık orasını yatırımcı karar vericek. Bunun bir yatırı fonu olduğu unutulmamalı.
    Syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. 6 aylık bilanço yaklaşıyor, bilanço tahmini yapabilecek dostlar yorumlarını yazarsa ya da beklentilerini açıklarsa çok seviniriz....

Sayfa 875/930 İlkİlk ... 375775825865873874875876877885925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •