Sayfa 305/930 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405805 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Daha 0,80 belki 0,79’u görecek sabırlı olmak lazım.

0,90’lar Ekim Kasımdan önce gelmez. Sanmıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. merhaba stopaj kesintisi olmadı tmettüden. acaba belli bir miktara kadar mı olmuyor yoksa bir sınırı yok mu

3. YO' ların temettusunde stopaj kesintisi yoktur.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. uzun zamandır burada yazdıklarınızı okuyorum. tüm büyüklerime, aklımdaki soruları soran, cevaplayan herkese teşekkür ederim öncelikle.. üniversite ögrencisiyim, ülkemizden zaten sürekli dışarı akan parayla doymayıp, borsamızdan her sene milyonlarca dolar temettü alan fonları araştırdıkça bu işin böyle olmaması için yapılacak en mantıklı şeyin, ülkemizdeki insanlara borsanın "kumar" olmadığının bilincinin aşılanması olduğunu düşünüyorum. her ne kadar borsamızda bir tuhaf bir galip babalar bizim gibi her ay 100tane işyat hissesi alacak parayı zor denkleştiren insanların cebindeki 3 kuruşa gözünü dikmiş olsada, her ne kadar spk buna ses çıkarmasa da, her ay 100 tane işyat hissesi alarak geleceğime yatırım yapıyormuş gibi hissediyorum. dememişler ama biz diyelim: "az alan kalpten, çok alan maldan." ben daha 3 aydır bu mecradayım, bazılarınız ben doğmadan beri borsa hayatının içinde. forumda bilgilerini hiç çekinmeden genç kuşakla paylaşan yardımsever ve bilgili insanların hepsine teşekkür ediyorum, bugün hayatımda ilk temettümü aldım tamı tamına 57 lira 72 kuruş. daha güzel günlerde konuşmak dileğiyle.. sizden birçok şey öğrendim, teşekkür etmeseydim olmazdı. başta "dudu" abi/amca ve tüm genç yatırımcıya örnek olan büyüklerime sevgiler, saygılar..

Alıntı Originally Posted by caner Yazıyı Oku
    uzun zamandır burada yazdıklarınızı okuyorum. tüm büyüklerime, aklımdaki soruları soran, cevaplayan herkese teşekkür ederim öncelikle.. üniversite ögrencisiyim, ülkemizden zaten sürekli dışarı akan parayla doymayıp, borsamızdan her sene milyonlarca dolar temettü alan fonları araştırdıkça bu işin böyle olmaması için yapılacak en mantıklı şeyin, ülkemizdeki insanlara borsanın "kumar" olmadığının bilincinin aşılanması olduğunu düşünüyorum. her ne kadar borsamızda bir tuhaf bir galip babalar bizim gibi her ay 100tane işyat hissesi alacak parayı zor denkleştiren insanların cebindeki 3 kuruşa gözünü dikmiş olsada, her ne kadar spk buna ses çıkarmasa da, her ay 100 tane işyat hissesi alarak geleceğime yatırım yapıyormuş gibi hissediyorum. dememişler ama biz diyelim: "az alan kalpten, çok alan maldan." ben daha 3 aydır bu mecradayım, bazılarınız ben doğmadan beri borsa hayatının içinde. forumda bilgilerini hiç çekinmeden genç kuşakla paylaşan yardımsever ve bilgili insanların hepsine teşekkür ediyorum, bugün hayatımda ilk temettümü aldım tamı tamına 57 lira 72 kuruş. daha güzel günlerde konuşmak dileğiyle.. sizden birçok şey öğrendim, teşekkür etmeseydim olmazdı. başta "dudu" abi/amca ve tüm genç yatırımcıya örnek olan büyüklerime sevgiler, saygılar..
    Bu zihniyetteki genç arkadaş eminim bir temettü günü 57 bin 720 lirayıda temettü hesabına yatmış olarak görür.Cidden çok takdir ettim.Ha bu arada dudu üstad bu kağıdı pek beğenmiyor.Onu da not düşeyim.O şirket bir şey üretsin sade temettü değil özsermayede büyüsün istermiş.O yüzden bizim işyat onun radarında değil)))))))

6.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    işyat bu dalgayı bu şekilde atlatırsa endeksin ilk yukarı dönüşünde 90 ları zorlar mı acaba ?
    sen işyat'ı çok yanlış tanımışsın....

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    sen işyat'ı çok yanlış tanımışsın....
    temettü hesaba yatınca bana bi rehavet çöktü rahatladım pammık gibiyim şuan )) 3 ayda 48,750 geçti hesaba daha ne tanıyım en iyi arkadaşım benim işyat )

8.  Alıntı Originally Posted by caner Yazıyı Oku
    uzun zamandır burada yazdıklarınızı okuyorum. tüm büyüklerime, aklımdaki soruları soran, cevaplayan herkese teşekkür ederim öncelikle.. üniversite ögrencisiyim, ülkemizden zaten sürekli dışarı akan parayla doymayıp, borsamızdan her sene milyonlarca dolar temettü alan fonları araştırdıkça bu işin böyle olmaması için yapılacak en mantıklı şeyin, ülkemizdeki insanlara borsanın "kumar" olmadığının bilincinin aşılanması olduğunu düşünüyorum. her ne kadar borsamızda bir tuhaf bir galip babalar bizim gibi her ay 100tane işyat hissesi alacak parayı zor denkleştiren insanların cebindeki 3 kuruşa gözünü dikmiş olsada, her ne kadar spk buna ses çıkarmasa da, her ay 100 tane işyat hissesi alarak geleceğime yatırım yapıyormuş gibi hissediyorum. dememişler ama biz diyelim: "az alan kalpten, çok alan maldan." ben daha 3 aydır bu mecradayım, bazılarınız ben doğmadan beri borsa hayatının içinde. forumda bilgilerini hiç çekinmeden genç kuşakla paylaşan yardımsever ve bilgili insanların hepsine teşekkür ediyorum, bugün hayatımda ilk temettümü aldım tamı tamına 57 lira 72 kuruş. daha güzel günlerde konuşmak dileğiyle.. sizden birçok şey öğrendim, teşekkür etmeseydim olmazdı. başta "dudu" abi/amca ve tüm genç yatırımcıya örnek olan büyüklerime sevgiler, saygılar..
    aferin caner, senin yazını okuyunca kendi çocukluğum geldi aklıma....
    Ben hisse senedi ile 14 yaşında tanıştım. o zamanlar harçlıklarımla karaköy tezgaz piyasasına gider tezgahlardaki hisselere bakıp seçip alırdık. Şimdi çok garip geliyor ama o zamanlar hisseler fiziki olarak elden ele satılıyordu. Adana C hissesi almıştım. evde dolabıma koydum sakladım. her gün takip ediyorum düştü mü çıktı mı? Sonra zamanı geldi hisse bedelsiz sermaye artırımı yapacak. Araştırdım yapı kredi bankası aracılık ediyor. Aldım senetleri elime gittim karaköy yapıkredi şubesine. görkemli tarihi bir binaydı. Elimde senetleri görünce şaşırdılar, "hepsi bu mu? çok azmış" dediler. Tabi ben marur duruşumla" Evet hepsi bu" dedim. Bana randevu verdiler şu gün gel işlemi yapalım dediler. günü gelince tekrar gittim hisselerdeki kuponları kestiler. sonra bedelsiz miktarına göre yeni senetler verdiler. küsürat olduğu için bir de yarım hisse verdiler. o zamanlar 1 hisse 1000 TL sıfır atılmamış daha. 500 TL nominal değerli hisse de var. atsan atılmaz satsan satılmaz. 44.5 tane adanaC oldu bölünme sonrası. Sonra biraz daha sakladım baktım bunun takibi zor. 44 tane senedi babamın aracı kurumuna verdik hesaba geçtiler. kalan yarım hisse bende kaldı, sakladım o hisseyi. hala daha bendedir o yarım hisse... hatırası var

Sayfa 305/930 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •