Sayfa 653/930 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by uyk_ra Yazıyı Oku
    merhaba,
    önceki sayfalarda göremedim,
    temettü tarihi belli oldu mu?
    temettü dağıtıldı / işyatın kap haberlerine bakabilirsiniz. genelde işyat martın 25-27 si arası temettüsünü dağıtır.

2.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    temettü dağıtıldı / işyatın kap haberlerine bakabilirsiniz. genelde işyat martın 25-27 si arası temettüsünü dağıtır.
    teşekkür ederim. kontrol ettim 27sinde yatmış.

3.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    zararı gördüğünde belirttiğim zamanlarda zararına satmıstı, öyle hatırlıyorum.normalde 32 milyon kar yerine 40-50 milyon kar olmus olacaktı hisse zararı olusmasaydı.bu bu bakımdan hisse almasına sıcak bakmıyorum.tecrübeli değiller diye düşünüyorum.parayı garantiye yatırsa daha iyi olurdu.
    o iş öyle değil. aynı zamanda BIST30 kısa pozisyon açıldığı için borsa düştüğünde hisseler değer kaybetse bile kar elde edebilir.
    ama bu sefer tam tersi bist30 uzun pozisyon alınmış. demek ki borsanın yükseleceğine inançları tam.

bana kalırsa S400 krizi gündemden kalkmadan borsada pozisyon almak çok riskli. ama hisse pozisyonu toplam portföyün %3'ü bile değil. her türlü tolere edilir.

4. 3 aylık bilanço beklentim 21mil. kar şeklindedir. Bu gerçekleşirse geçen seneye göre %420 kar artışı gerçekleşmiş olacak.

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    3 aylık bilanço beklentim 21mil. kar şeklindedir. Bu gerçekleşirse geçen seneye göre %420 kar artışı gerçekleşmiş olacak.
    yazdıklarına tamamen katılıyorum ,ama neticede hisselerden zarar ediyor ,bu işi pek beceremiyorlar diye düşünüyrum,geçen sene bir hisse alıp kara geçtiğinde satmayıp zarar girdiğinde sattıgını hatırlıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    1 yılda daha fazla hisse alıp, 15 yerine 10 yılda gerçekten anlamlı bir gelire sahip olabilirsiniz. Yıllık 50 bin kendi birikimlerinizden ve ilave olarak her sene aldığınız temttüden hisse alırsanız zaten 3-5 yıl içinde bile farklı anlayacaksınız. Önemli olan disiplinli bir şekilde alım yapmaya devam etmek.
    Sagolun cevap icin, fakat yillik ancak bu miktari biriktirebilirim

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by natootan Yazıyı Oku
    Sagolun cevap icin, fakat yillik ancak bu miktari biriktirebilirim

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Yatırımın azı çoğu olmaz, siz disiplinli bir şekilde yatırım yapmaya devam edin. Uzun vadede mutlaka faydasını göreceksiniz.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Bundan sonra riske girmeyip parayı vadeliye koysalar da >20 kuruş temettü alsak. Şimdi hisse alıp düşükten satacak zarar edecekler bir çuval inciri heder edecekler diye korkuyorum.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 653/930 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •