Sayfa 661/930 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Yılmadım kaç gündür 78 kuruştan yazıyordum
    ve bugün 78 kuruştan alabildim.

yarın 79 kuruşa satmaya çalışacağım.
    eğer 78'den alabilmenin yanısıra 79'dan da satmayı başarabilirsem... bunu sürekli tekrarlıyor olacağım.

ha bu arada...
    31.3.2019 kar zarar raporu çıktığında bir zıplama da yapabilir.
    çünkü (yuvarlatışmış olarak yazacağım)
    2018/1Ç 5 milyon TL kardan,
    2019/1Ç 20 milyon Tl yükselen kar
    Türkiye gibi borsa okuryazarlığı düşük olan bir piyasada extra ilgi doğurabilir düşüncesindeyim.

Yarın 79 'dan satış yazacağım gibi aynı zamanda 78'den alış yazmaya da devam edeceğim

3.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku

eğer 78'den alabilmenin yanısıra 79'dan da satmayı başarabilirsem... bunu sürekli tekrarlıyor olacağım.
    Buna borsada scalping denir. Başarırsanız %1.28 brüt kar edersiniz, bundan %10 stopaj ve aracı kurum komisyonunu da düşmek lazım. Fena değil, ayda bir iki kez bile yapsanız mevduat getirisini geçer gibi görünüyor.
    Bu hissenin dezavantajı çok sığ ve stopaj var. Avantajı da istikrarlı ve sakin, büyük hareketler yok, nispeten öngörülebilir bir hisse.
    Size kolay gelsin..

4.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku

İmkansız görev gibi . Kolay gelsin ne diyelim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku

kafandaki kurmus oldugun plana göre yazıyorum : yılmadın 78 kurusu bekledin - 79 dan almadın -86 ya zıpladı malesef alamadıgın için satamadın - döndü 78 den aldın - buna başarımı diyelim ben anlamadım.yapmıs oldugun strateji planı beni tatmin etmedi, şimdi hesapla bu pilanla ne yaşadın ve şimdiden sonra 78 den alıp 79 a satacak 1 kurus için caba harcayaksın oysaki 79 dan alsan 85-86 ya satardın. seni alkıslıyorum büyük borsacısın
    Son düzenleme : kalvin; 18-04-2019 saat: 09:46.

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    kafandaki kurmus oldugun plana göre yazıyorum : yılmadın 78 kurusu bekledin - 79 dan almadın -86 ya zıpladı malesef alamadıgın için satamadın - döndü 78 den aldın - buna başarımı diyelim ben anlamadım.yapmıs oldugun strateji planı beni tatmin etmedi, şimdi hesapla bu pilanla ne yaşadın ve şimdiden sonra 78 den alıp 79 a satacak 1 kurus için caba harcayaksın oysaki 79 dan alsan 85-86 ya satardın. seni alkıslıyorum büyük borsacısın
    Konuya bakış açısı getirdiğiniz için teşekkür ederim.
    Benim 100 bin adet hareket görmeyen ISYAT'ım var (son 4 yıldır)
    Yanısıra kısa süreli hareket ettiğim (yani fiyat çizgisinin altına indiğimde aldığım, üstüne çıktığında sattığım) bir miktar daha var. Genelde bu rakam 20 bin ile 50 bin arasında. Gün içinde yukarıya SATIŞ yazdığım. :down:

78-79 kanalını bu tahtanın sahibi olan bir kişi yönetiyor
    O milisaniyeler ile 78'de 1. sırada ALICI
    79'da ise kısmen satıcı (yani 78'den alabildiği kadar)

Dün 78'den 100 bin adet aldım
    Bugün 79'dan 100 bin adet sattım (78 den almak çok güç, 79'dan satmak kolay)
    Çok bir şey olmasa da bir miktar para kaldı.
    Ama daha önemlisi 78'den alabilmek mümkün olabildi.

Bugün tekrar 78'e ALIŞ yazdım.
    Hisseyi al ve sonsuza kadar her gün hareketsiz takip etmek yerine, sizlere de arada bu tür aksiyonlar yapmayı tavsiye ediyorum.

86'ya vurduğunda kısmi satışım oldu. Ama 83 kuruşa koymuştum (Yani %5 yukarıya)
    Onu henüz geri yerine koymadım

7.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Konuya bakış açısı getirdiğiniz için teşekkür ederim.
    Benim 100 bin adet hareket görmeyen ISYAT'ım var (son 4 yıldır)
    Yanısıra kısa süreli hareket ettiğim (yani fiyat çizgisinin altına indiğimde aldığım, üstüne çıktığında sattığım) bir miktar daha var. Genelde bu rakam 20 bin ile 50 bin arasında. Gün içinde yukarıya SATIŞ yazdığım. :down:

78-79 kanalını bu tahtanın sahibi olan bir kişi yönetiyor
    O milisaniyeler ile 78'de 1. sırada ALICI
    79'da ise kısmen satıcı (yani 78'den alabildiği kadar)

Dün 78'den 100 bin adet aldım
    Bugün 79'dan 100 bin adet sattım (78 den almak çok güç, 79'dan satmak kolay)
    Çok bir şey olmasa da bir miktar para kaldı.
    Ama daha önemlisi 78'den alabilmek mümkün olabildi.

Bugün tekrar 78'e ALIŞ yazdım.
    Hisseyi al ve sonsuza kadar her gün hareketsiz takip etmek yerine, sizlere de arada bu tür aksiyonlar yapmayı tavsiye ediyorum.

86'ya vurduğunda kısmi satışım oldu. Ama 83 kuruşa koymuştum (Yani %5 yukarıya)
    Onu henüz geri yerine koymadım
    ne diyim bana göre değil ,kafama yatmadı 1 kurus için saç dökmeye değmez bence.

8. ayrıca şunuda eklemek isterim bu uyguladıgın taktik için daha uygun kagıtlar mevcut sıg kagıtlarda boşa zaman kaybıdır bu taktik,

Sayfa 661/930 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •