Sayfa 680/930 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Yabancı payını değerlendirmeyi anlamlı bulmuyorum. Zaten çok azdı, şimdi çok çok az oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    son dönemde temettü dağıtan kagıtlar yaptıkları karı mevduat faiz de değerlendirip temettü vermiyorlar , bu yüzden yabancı oranı işyatta da bu tür bir şey olabilir diye düşmüş olabilimi acaba bilemiyorum. yoksa işyatta herşey yolunda kar çok iyi anlık olarak.kaçılacak bir kagıt değil hatta girilecek bir kagıt neden çıkıs yaptılar çok anlamsız, benim aklıma bu temettü vermeme mevzusundan başka birşey gelmiyor.
    Son düzenleme : kalvin; 08-05-2019 saat: 12:56.

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    son dönemde temettü dağıtan kagıtlar yaptıkları karı mevduat faiz de değerlendirip temettü vermiyorlar , bu yüzden yabancı oranı işyatta da bu tür bir şey olabilir diye düşmüş olabilimi acaba bilemiyorum. yoksa işyatta herşey yolunda kar çok iyi anlık olarak.kaçılacak bir kagıt değil hatta girilecek bir kagıt neden çıkıs yaptılar çok anlamsız, benim aklıma bu temettü vermeme mevzusundan başka birşey gelmiyor.
    Daha önce de yazdım, sadece temettü veriyor diye yabancı yatırımcı bir hisseye yatırım yapmaz. ISYAT benzeri hisselerdeki yabancı oranı hiçbir şey ifade etmez. Yabancı hem sermayesi artan hem de Temettü veren sanayi hisselerine ya da bazı dönemlerde banka hisselerine yatırım yapar. ISYAT'taki yabancı çıkışı aslında bize genel olarak yabancının BIST'e bakışını gösteriyor.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Daha önce de yazdım, sadece temettü veriyor diye yabancı yatırımcı bir hisseye yatırım yapmaz. ISYAT benzeri hisselerdeki yabancı oranı hiçbir şey ifade etmez. Yabancı hem sermayesi artan hem de Temettü veren sanayi hisselerine ya da bazı dönemlerde banka hisselerine yatırım yapar. ISYAT'taki yabancı çıkışı aslında bize genel olarak yabancının BIST'e bakışını gösteriyor.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    işyat bistten farklı hareket eder bunu biz biliyorsak yabancı bizden daha iyi bilir, egerki sizin dediğiniz gibi yabancı oranındaki son düşüş biste göre davranıp işyattan çıktılarsa en fazla 85 ten çıkmıs olabilirler eee kagıt 84 şuan en baba 83 ten geri almaları gerekirki buda manasız bir hamle olur,oranlara bakıldıgında yabancı girişide olmamıs tekrar , yani 85 ten sattılar daha aşağıdan alma planları varsa tutmadı ,kağıt aşağı salmadı ,benim kanımca farklı bir nedeni var bu yabancı oranının düşmesinin,ilerde kokusu çıkar ben temettüye bağlıyorum.

Herkese merhaba
    Eğer yarın açıklanacak hisse değerinde düşüş olmazsa, ilave alım için son engel de benim için ortadan kalkmış olacak.

serkan yabancı payı çok düşmüş , ne düşünüyorsun bu konuda ?
    yabancı payını inceledim.
    ben mi yanlış görüyorum?
    %1.12'lik payı %0,88'e gerilemiş
    Yani düşüş sadece %0,24
    Nominal anlamda 384,000 lot azalma var.
    yaklaşık 300 bin TL kadar...
    dikkate alınacak bir rakam olacağını sanmıyorum.
    keşke olsa da.. yani azıcık gerilese de... eksiklerimizi kapatsak.
    0,84'den sattıklarım var, geri yerine koymam lazım da

6.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    yabancı payını inceledim.
    ben mi yanlış görüyorum?
    %1.12'lik payı %0,88'e gerilemiş
    Yani düşüş sadece %0,24
    Nominal anlamda 384,000 lot azalma var.
    yaklaşık 300 bin TL kadar...
    dikkate alınacak bir rakam olacağını sanmıyorum.
    keşke olsa da.. yani azıcık gerilese de... eksiklerimizi kapatsak.
    0,84'den sattıklarım var, geri yerine koymam lazım da
    işyattaki yabancı payına göre az değil , zaten işyatta yabancı oranı genelde 3,20 lerde gezer , bir ara bu oran baya artmıs ama nedeni neymiş bilemiyorum ozaman kagıt 1,54 lere vurmus , şuan herşey çok iyi giderken kar ve portföy büyüklüğü bakımından bahsediyorum niye çıkıs olmus niye 3,20 lerde değilde 0,88 lerde anlam veremedim. son zamanlardaki temettü veren şirketlerde kazandıkları karı mevduatta değerlendiriyorlar aklıma bizimkidemi acaba diye geldi .

işyattaki yabancı payına göre az değil , zaten işyatta yabancı oranı genelde 3,20 lerde gezer , bir ara bu oran baya artmıs ama nedeni neymiş bilemiyorum ozaman kagıt 1,54 lere vurmus , şuan herşey çok iyi giderken kar ve portföy büyüklüğü bakımından bahsediyorum niye çıkıs olmus niye 3,20 lerde değilde 0,88 lerde anlam veremedim. son zamanlardaki temettü veren şirketlerde kazandıkları karı mevduatta değerlendiriyorlar aklıma bizimkidemi acaba diye geldi .
    3,20 herhalde birkaç yıl önceki payı
    son birkaç ayda bu pay oldukça minör

8.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    3,20 herhalde birkaç yıl önceki payı
    son birkaç ayda bu pay oldukça minör
    aynen 3,20 bir kaç yıl önceki pay. ama o zamanlarda kar ve portföy büyüklüğü bukadarda değildi.netice sene sonnda 30-31 milyon kar yaptı ve dağıttı , oysaki şimdi ilk ççeyrekte 23 - 2 çeyrek an itimari ile toplamda 32 milyon kar var .bu bakımdan çelişki var diye söylemek istemiştim.işyat neticede endekse göre vaziyet alınan bir kagıtta değil ,işyata girilmesinin en büyük nedeni yapılan kar ve dağıtılan temettüdür,bu bağlamda bakılırsa olaya bir terslik var.

Sayfa 680/930 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •