Special Days Image
Sayfa 685/930 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sn mrasen dediğiniz trade i hep aynı miktarda parayla yaptığınızı varsayalım.Misal 780 lira ile aldınız 790 dan sattınız 4 kez yaptınız ,karınız komisyonlar hesaba katılmasa bile stopaj da hesaba katılırsa 36 kuruş olur.Hiç dokunmasanız bugün 0.87 den satsanız 81 lira kardaydınız.Yani aslında zarar ettiniz.Kağıdın uzun süreli yatay dönemleri oluyor o zamanlarda sineğin yağını çıkarma babından ve günlük ekmeğini borsadan çıkarmanın zevkini yaşamak için dediğiniz iş yapılabilirdi.Ama bu yıl temettü öncesi sat haziranda temmuzda çıkış başlayınca kağıda dön olayı işlemedi.Nedeni de basit bu yıl kağıt beklenenin üstünde 3 aylık kar açıkladı.O yüzden hareket erken başladı.Kağıdın durgunluk zamanlarında dediğiniz meşgale ile iştigal oyun babında elbet olabilir.Neticede koca koca okumuş etmiş adamlarız kahveye gidip yanık oynayacak halimiz yok ya))))))))))Ha yanık sevenlere lafım yok benimki espri babında alınan olursa şimdiden özür dilerim.Kağıdın yükseliş trendi zamanlarında dediğiniz işe gerek yok kağıtda stabil kalmak daha karlı olabilir.
    bir anlamda haklısın.
    dün 87-88'den sattıklarımın çok azını 86'dan alabildim.
    Bugün seans öncesi verdiğim 87'den alış talimatı gerçekleşti ve pozisyonumu korumuş oldum.
    Bu işten kalan para çok az gibi gözükebilir.
    Ama kalıyor.
    Vergi olayını düşünmüyorum.

Öte yandan 3 Eylül 2015 tarihinde 91 kuruştan aldığım ve bu güne kadar dokunmadığım stok bir portföyüm var.
    4 kez temettü aldım
    2016 12,5
    2017 12,5
    2018 18,7
    2019 18,7
    Yarın 90 kuruşa yine satış gireceğim.

2. Günaydin ISYAT çılar...

3.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    bir anlamda haklısın.
    dün 87-88'den sattıklarımın çok azını 86'dan alabildim.
    Bugün seans öncesi verdiğim 87'den alış talimatı gerçekleşti ve pozisyonumu korumuş oldum.
    Bu işten kalan para çok az gibi gözükebilir.
    Ama kalıyor.
    Vergi olayını düşünmüyorum.

Öte yandan 3 Eylül 2015 tarihinde 91 kuruştan aldığım ve bu güne kadar dokunmadığım stok bir portföyüm var.
    4 kez temettü aldım
    2016 12,5
    2017 12,5
    2018 18,7
    2019 18,7
    Yarın 90 kuruşa yine satış gireceğim.
    3 eylül 2015 teki aldıklarını sattın, satmaya başladıgında ilk aldıgın ilk önce gider, enson 80 den aldım 86 ya verdim diye bişey yok.bilgin olsun.hesabını iyi yap 91 kademesinde artık senin malın yok.

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    3 eylül 2015 teki aldıklarını sattın, satmaya başladıgında ilk aldıgın ilk önce gider, enson 80 den aldım 86 ya verdim diye bişey yok.bilgin olsun.hesabını iyi yap 91 kademesinde artık senin malın yok.
    Ne fark eder Lot aynı Lot sadece vergi açısından farkı olur yani bir yıl geçmeden sattıklarınızın vergisi olur onun dışında bir fark yok. ISYAT kriz senaryosu için yedek akçe mutlaka ayırır o yüzden 30-40 kuruş gibi bir Temettü beklemiyorum. Muhtemelen 20-25 kuruş civarı Temettü verecektir. Belki klasiği olan 18.7 kuruş bile verebilir kimse de bir şey diyemez sonuçta. Geri kalan da yedek akçeye gider. Faizlerin sürekli arttığı bir ortamda bu çok mantıklı bir gelir olmayabilir ama benim gibi uzun vadeciler için her ortamda garanti gelir önemlidir.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

5. Evi satıp hisse alacak bir arkadaş vardı galiba. Ne oldu o ? Neye karar verdi ? Özel değilse bizimle paylaşırsa memnun olurum. Bol kazançlar...

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    bu konu çok uzadı bence.
    ben vergiyi umursamıyorum.
    geçmişe dönük listelerim elimde
    aldıklarım ve sattıklarım ile para kazanıyorum
    tutsam daha mı çok kazanırdım?
    belki evet belki hayır
    ama risk adjusted return benim daha iyi bir oranda..
    dedim ya.. boşverin beni..

bugün ABD pozitif kapattı
    yarın vadeliler bizim yönümüzü belirler
    ISYAT 80-89 sıçramasını hazmedecek (belki yine 87-88)
    sonrasında yine bir sıçrama yapabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Evi satıp hisse alacak bir arkadaş vardı galiba. Ne oldu o ? Neye karar verdi ? Özel değilse bizimle paylaşırsa memnun olurum. Bol kazançlar...
    Adam bi düşüncesini paylaştı , paylaştığına pişman oldu Artık geri gelip ne yaptığını söyler mi bilemem

8.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    bu konu çok uzadı bence.
    ben vergiyi umursamıyorum.
    geçmişe dönük listelerim elimde
    aldıklarım ve sattıklarım ile para kazanıyorum
    tutsam daha mı çok kazanırdım?
    belki evet belki hayır
    ama risk adjusted return benim daha iyi bir oranda..
    dedim ya.. boşverin beni..

bugün ABD pozitif kapattı
    yarın vadeliler bizim yönümüzü belirler
    ISYAT 80-89 sıçramasını hazmedecek (belki yine 87-88)
    sonrasında yine bir sıçrama yapabilir.
    benim bahsettigim vergi değilki , 91 den aldıklarım var hala duruyor diye yazdıgınızı hatırlıyorum yanlısmıyım ,bende bir gerçegi dile getirdim ,üzgünüm ama onlar durmuyor . herkezin yatırım anlayısı farklıdır ,satmak işinize gelmiş satmıssınız bence bir sorun yok.kazancınızı afiyetle yiyin kar cebe yakısır.

Sayfa 685/930 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •