Sayfa 643/930 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    Ek 22135

Kısa bir analiz yaptım arkadaşlar. ISYAT'ın geçmiş 7 yılda nereden nereye geldiğini görebiliriz.
    Bazı yıllarda yedek akçeyi de ekleyip temttü verdiği olmuş; mesela 2017 yılında 25 milyon kar ediyor. 7 milyonda yedek akçe ekleyip, toplam 31 milyon civarında temettü ödemesi yapıyor.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Eline sağlık bilgilendirme için
    Mümkünse yanlarına temettü dağıtımı sonrası fiyat ve iskonto oranı bilgisi varsa yazabilir misiniz?
    Mesela 2015'te 91 kuruş (temettü sonrası) (bugüne çok benzemesi açısından)
    ISYAT Analiz.jpg

Elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Rakamlar KAP'tan alınmıştır. Sadece İSKONTO bölümünü ben hesapladım.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

3. Ayrıca; sanırım temettüler hesaba yarın yatıyor. Herkes nakitte olacağına göre yarın hisse de hareketlilik görebiliriz.
    Yasal Uyarı

4.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    Ayrıca; sanırım temettüler hesaba yarın yatıyor. Herkes nakitte olacağına göre yarın hisse de hareketlilik görebiliriz.
    yarın saat 16-17 arası herkezin hesabına yatmıs olur.aracı kurumlar paraları farklı saatlerde geçiriyor hesaplara ,en geç işyatırım yatırıyor, geçen sene bu şeklil olmustu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    yarın saat 16-17 arası herkezin hesabına yatmıs olur.aracı kurumlar paraları farklı saatlerde geçiriyor hesaplara ,en geç işyatırım yatırıyor, geçen sene bu şeklil olmustu
    evet geç saatte yatırırlarsa VIOP hesabında değerlendirmekte fayda var
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. 2013 -Ocak ayındaki 100 TRY 2019 Ocak ayındaki 183.66 ediyor. Altı yıl sonra aynı alımgücüne ulaşmak için 83.66 TrY daha fazla ödedik.

Yani 6 yılda yaklaşık %80 paramızın deger kaybı var.

isyat portföy büyüklüğüne ve ödenen temettü tutarına bu açıdan da bakmak lazım.

Kaynak hesaplama aracı için:

http://www3.tcmb.gov.tr/enflasyoncalc/enflasyonyeni.php

Saygılar,

7.  Alıntı Originally Posted by ozanz Yazıyı Oku
    2013 -Ocak ayındaki 100 TRY 2019 Ocak ayındaki 183.66 ediyor. Altı yıl sonra aynı alımgücüne ulaşmak için 83.66 TrY daha fazla ödedik.

Yani 6 yılda yaklaşık %80 paramızın deger kaybı var.

isyat portföy büyüklüğüne ve ödenen temettü tutarına bu açıdan da bakmak lazım.

Kaynak hesaplama aracı için:

http://www3.tcmb.gov.tr/enflasyoncalc/enflasyonyeni.php

Saygılar,
    Aynı değer kaybı her enstrüman için geçerli. 2013 yılından bu yana Altın, Döviz, Vs Diğer ürünler ve ISYAT karşılaştırlması yapıp anlamak lazım.
    Yasal Uyarı

8. Aynı deger kaybının diğer yatırıma araçlarında olduğu konusunda hemfikir ve emin değilim.
    Elde edilen temettüleri vs eklesekte bir döviz veya mevduat getirisini geçemez.

(En basiti portföy 7 yılda 260’lardan 230’a gidiyor.
    Dolar 2013 Ocak 2’ de 1.77 su an ise 5.50 en basitinden üç katı değer kazanmış.

Bu arada ben yatırımcının geçen süre içindeki karını değil portföy ve temettü büyümesi ile ilgileniyorum.
    Bana göre cepten yiyor(uz)

Not:Metro ile gidiyorum, yolda ancak bu kadar bilgi bulabildim:-)

Sayfa 643/930 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •