Sayfa 667/930 İlkİlk ... 167567617657665666667668669677717767 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,329 - 5,336 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

bu yıl karı yüksek olursa temettü + bedelsiz verse, temettü sonrası da defter değerine yaklaşsa daha iyi. 40 kuruş temettü yerine 20 kuruş + % 20-30 bedelsiz olsa şahane olur.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3. İşyat portföyünü enflasyon oranına göre iki kat büyütsün varsın aynı oranda temettü dağıtmasın. Portföyün büyümesi demek hisse fiyatının da artması demek. Bana enflasyon üstü temettümü versin yeter.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    bu yıl karı yüksek olursa temettü + bedelsiz verse, temettü sonrası da defter değerine yaklaşsa daha iyi. 40 kuruş temettü yerine 20 kuruş + % 20-30 bedelsiz olsa şahane olur.
    aynen... süper olur

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    İsmini hatırlayamadım, yıllar önce bir portföy satın almıştı İsyat, o günden beri bir bedelsiz imkanı var ama neredeyse 10 yıl olmuştur bu satın almaya .

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Pek katılmıyorum, neden bedelsiz hissenin iyi olacağını düşünmüştünüz? merak ettim

Aynı portföy büyüklüğü için daha fazla hisse sahibi olmak neden iyi olsun, neyi değiştirecek ki , keşke hep hisse miktarı sabit kalsa hatta enflasyon üstü kar getirdiğinde farkı portföyde tutsa. Hatta süper kar getirdiğinde minik minik her yıl geri alım ya da sermaye azaltımı yapsa :-)

Alıntı Originally Posted by ozanz Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Pek katılmıyorum, neden bedelsiz hissenin iyi olacağını düşünmüştünüz? merak ettim

Aynı portföy büyüklüğü için daha fazla hisse sahibi olmak neden iyi olsun, neyi değiştirecek ki , keşke hep hisse miktarı sabit kalsa hatta enflasyon üstü kar getirdiğinde farkı portföyde tutsa. Hatta süper kar getirdiğinde minik minik her yıl geri alım ya da sermaye azaltımı yapsa :-)
    bunu daha önce de defalarca tartışmıştık aslında, bedelsiz veren hisse eğer şirkette bir sıkıntı yoksa bir süre sonra geldiği fiyata tekrar gidiyor. petkim yıllardır bedelsiz veriyor mesela. Ayrıca temettüden vergi kesiliyor ama bedelsizden vergi vb. yok. ISYAT bu yıl 20 kuruş temettü + bedelsiz verse hatta bunu farklı aylarda gelenek haline getirse hem sermaye artar hem de temettümüzü yine almış oluruz. yedek akçede tutmak yerine sermaye arttırmış olur şirket.

Ben de parayı portföyde tutmanın mantığını anlamadım, temettü olarak dağıtma, sermaye arttırma ve portföyde tut. Bunun bize karı ne? Bu hisse zaten iskontolu olduğu için rağbet görüyor, defter değerinde yani 1.5 TL olsa zaten kimse almaz, burada da yazı yazmaz. Ben tabii bunları uzun süre portföyde tutma mantığı ile yazıyorum, hisse birden defter değerine gelsin satıp gideyim diyen için temettü ve bedelsizin mantığı yok.

Neticede bu yıl iyi gidiyoruz bakalım nazar değmez inşallah. Geçen yıl çok kulaklarını çınlattık portföy yöneticilerinin bu yıl da tebrik ederiz alkışlarız nasipse.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8. [QUOTE=esramarka;3419171] Ayrıca temettüden vergi kesiliyor ama bedelsizden vergi vb. yok.
    sanırım burda bir yanlışlık var. yatırım ortaklıklarının verdiği temettülerde vergi kesilmez diye biliyorum.

Sayfa 667/930 İlkİlk ... 167567617657665666667668669677717767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •