Sayfa 5/243 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1942 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Fx blıtz trade (dow gold usd bıtcoın)

1. Dow Jones bütün rallilerin ana desteği %61.2 fibonachi desteği 26.400-26.500de kendini sınayacak gibi

Ama önceki yükselişlerde 27.300 çok sert direnç olmuştu. Son rallide alanlar, buradan kademeli testereli alabilir
    Son düzenleme : fuzzy_logic; 25-02-2020 saat: 21:57. Sebep: İndiği yer 5 dakikadea 500 çünkü)))
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. BITCOIN
    TOBO içinde TOBO
    8500lerden dönerse 2-2.5 aya 14.000-15.000
    Çalışırsa eğer 4 yıllık devasa TOBO hedefi 4 ayda 30000+
    4 Yıllık TOBO,
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Merhaba, altın bozdurmak için mantıklı mı artmışken?

4.  Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku

Dow Jones bütün rallilerin ana desteği %61.2 fibonachi desteği 26.400-26.500de kendini sınayacak gibi

Ama önceki yükselişlerde 27.300 çok sert direnç olmuştu. Son rallide alanlar, buradan kademeli testereli alabilir
    neden Dow Jones la ters hareket etmeye başladılar?

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    XAUUSD - Altında bu TOBO 'yu gözleyen var mı? Normalde TOBO 'ların dipte olması gerekir diye biliyorum gerçi. Bu hafta bunu gözlüyo olacam...

Ek 25335

Saygılar

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    XAUUSD - Altında bu TOBO 'yu gözleyen var mı? Normalde TOBO 'ların dipte olması gerekir diye biliyorum gerçi. Bu hafta bunu gözlüyo olacam...

Ek 25335

Saygılar
    Omuz çizgisi kırıldı, ve fiyat şu anda geri çekilme yapıyor. İnşallah bugün buralarda tamamlanırsa gece yeni günlük mum ile alım yönünde mevzilenmeyi uygun buluyorum. Farklı fikirleri de duymak isterim...

Saygılar

Ek 25338

7. elliot dalga teorisi ile ilgili bilgi kaynağı var mı

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Karapoyraz Yazıyı Oku
    elliot dalga teorisi ile ilgili bilgi kaynağı var mı
    Bullabileceğiniz en genel geçer kaynak EWI (ElliotWave International) - https://www.elliottwave.com/
    Bunun haricinde youtube da birsürü video var - ama malesef heeeerkes video çekmeye kalkıştığından, doğru ve net bilgi sağlayan bir video bulmak zor.

Bu herifin sayımları genelde isabetli: https://www.forexfactory.com/vincy*balboa
    Bu herifin sayımları da öyle: https://www.forexfactory.com/infinitus

Elliot dalga teorisi abartı kapsamlı olmakla beraber uzun süreli bir eğitimi gerektirir. Dalgaların sadece fiyat değil zaman anlamında da karakterlendirmesini yapar. Diğer taraftan, bu kadar çok farklı faktörün olması sonuç analizin kişiden kişiye değişmesiyle sonuçlanır. Yani 10 tane Elliot sayımı yapan trader ı bir odaya kapasanız, 1 saat sora odaya dönseniz 10 'unda da farklı sayımlar olacaktır (büyük ihtimalle).

Olumlu yönü yok mu? Elbette var.
    1- Piyasada birbirini tekrarlayan pattern ların var olduğunu görmenize olanak sağlar. Ve bi süre sonra bunları otomatik görmeye başlarsınız (Elliotçularda bu çok yaygın bi özellik)
    2- Elliot dalga stratejisi size kesin SL ve TP seviyeleri verebilir. Ve bu SL seviyeleri oldukça dar olacaktır.
    3- Belirgin ve kesin SL TP seviyelerinin varlığı Para Yönetim planlamanızı daha iyi yapmanıza olanak sağlar

Şimdilik aklıma gelenler bunlar - bildiğim kadarıyla cevap vermek istedim. Elbette konuya daha da hakim olanlar vardır.

Selamlar

Sayfa 5/243 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •