Sayfa 39/47 İlkİlk ... 293738394041 ... SonSon
Arama sonucu : 376 madde; 305 - 312 arası.

Konu: SEKUR - Sekuro Plastik

1. Olumlu endeks hareketlerine rağmen; Birkaç gündür kim oynaşıyorsa 15 kademe makasla, oynaşıp duruyor..
    Zaten genel hava icabı çerezlik ancak tutabiliyoruz...

İyice gına geldi..
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by emre73373 Yazıyı Oku
    Olumlu endeks hareketlerine rağmen; Birkaç gündür kim oynaşıyorsa 15 kademe makasla, oynaşıp duruyor..
    Zaten genel hava icabı çerezlik ancak tutabiliyoruz...

İyice gına geldi..
    Sabır arkadaşlar son çeyrekte ki atakla kara geçti kuvvetle muhtemel ilk çeyrek iyi kâr açıklar

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by zafkanka Yazıyı Oku
    Sabır arkadaşlar son çeyrekte ki atakla kara geçti kuvvetle muhtemel ilk çeyrek iyi kâr açıklar

Çeyreksel bazda son çeyrekte zarar etti. 2020 ilk çeyrekte de kur zararından dolayı iyi bir kar açıklama şansı yok. Zarar bile açıklayabilir.

Ama önemli olan şirketin büyümesi ve mevcut konjonktürde en avantajlı şirketlerden biri olduğu gerçeği.

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Çeyreksel bazda son çeyrekte zarar etti. 2020 ilk çeyrekte de kur zararından dolayı iyi bir kar açıklama şansı yok. Zarar bile açıklayabilir.

Ama önemli olan şirketin büyümesi ve mevcut konjonktürde en avantajlı şirketlerden biri olduğu gerçeği.
    Hocam niye kur gitti ise hammadde dolar bazında düştü. Naçizane benim öngörüm kur zararı olmaz 2. Ceyrek daha da iyi gelir. Çünkü esnek çalışma düzeni için bir basvurusu yok ve üretim de kesinti yok

5.  Alıntı Originally Posted by zafkanka Yazıyı Oku
    Hocam niye kur gitti ise hammadde dolar bazında düştü. Naçizane benim öngörüm kur zararı olmaz 2. Ceyrek daha da iyi gelir. Çünkü esnek çalışma düzeni için bir basvurusu yok ve üretim de kesinti yok

Kur zararının hammadde fiyatı ile ilgisi yok. İlk çeyrekte döviz borcundan dolayı kur zararının olacağı kesin. Kurlar böyle giderse ikinci çeyrekte de olacak.

Hammadde fiyatının düşmesi de ilk çeyrekte olumsuz etki eder. Çünkü stokta 1-2 aylık hammadde var. Ayrıca hammadde düşmesine bağlı olarak ürün fiyatları nasıl hareket ediyor bilmiyorum. Hammadde düşünce ürün fiyatları da düşüyor ise onun da bir avantajı olmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by hasan_boluk Yazıyı Oku
    Tmpol ve sekurou karşılaştırdim tmpol defter degeri 1.90 fiyati 3.80 .sekur defter degeri 4.20 fiyat 3.50 lira.
    30 ekim 2019 da hesap böyle 4.19 şu an ama defter değerimize göre 5 olmalı

7.  Alıntı Originally Posted by hasan_boluk Yazıyı Oku
    Hasılat 87 den 106 ya çıkmış. Stok 30 milyon. Makine yatırımı iyi olmuş. Tmpol Hasılatı 69 dan 61 e düşmüş tavan gidiyor.sekur fiyat olarak ucuz ve kağıt kalktı 3.82 yi de devirirse önü açık. 3.70 lerde spek bizi dokmeye çalışacak ama zor. 4.20 defter degeri var.çoğu şirket hasılatın da düşme var.karlar düşmüş. Sekur devamli zarar ederken artık düzenli kara geçti. BEBEK şirket bana göre.
    9 kasım tarihli bir analiz 4.20 hedefini zaten yakalamışız. 5 ve üzeri 1. Çeyrek bilanço ile olacak artık. Birde stok filan kalmamıştır satmıştır onları

8.  Alıntı Originally Posted by zafkanka Yazıyı Oku
    9 kasım tarihli bir analiz 4.20 hedefini zaten yakalamışız. 5 ve üzeri 1. Çeyrek bilanço ile olacak artık. Birde stok filan kalmamıştır satmıştır onları

Şirketin yıl sonunda 24 milyon liralık stoğu vardı. Yani şirket yaklaşık 3 aylık stokla ilerliyor. Bu stok Mart sonu bitmiş olmalı. Bunun yanında Ocak ve Şubat'ta aldığı hammaddelerde de petrol fiyatları yüksekti. Bu nedenle hammadde etkisi tam olarak Mayıs sonu biter. Ayrıca polietilen fiyatları petrol kadar düşmüyor. Petrol %50 düşse petrol türevleri %10-15 ancak düşüyor. Bu yüzden petrol düşüşüne çok bel bağlamamak lazım.

Şirketin kurlar bu şekilde yukarı gittiği müddetçe faaliyet karını net kara çevirmesi çok zor. Çünkü son yıllarda yaptığı yatırımlardan dolayı borç oranı fazla. Ancak şu anda muhtemelen tam kapasiteye ulaşmış durumda ve yeni bir yatırım yapması lazım. Bu borç rakamı ile yeni bir yatırıma girmesi riskli olur. Ben bu aşamada şirketin bedelli sermaye artırımı yapması gerektiğini düşünüyorum.

Sayfa 39/47 İlkİlk ... 293738394041 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •