Sayfa 44/47 İlkİlk ... 344243444546 ... SonSon
Arama sonucu : 376 madde; 345 - 352 arası.

Konu: SEKUR - Sekuro Plastik

1. İnşallah Sn. Yelkenci. Hep birlikte kazanırız.

Alıntı Originally Posted by yelkenci Yazıyı Oku
    Sn. Baybo bey sizi sankodan da biliyorum. Bu hisse özelinde Sanko nun da hayırlı olsun. Umarım en kısa zamanda hedefine ilerler
    Genelde kendi ölçütlerime göre beklentisi olan kağıtlarda bulunmaya çalışıyorum. Sanko da lotları saya saya Ana pazarı hak ettik. Burada da şirketin efk sı , pazar canlığı ve pazar beklentileriyle bulunmaktaydım. Portföyümü ne kadar çok bölersem yanıldığım kağıtlardaki zararı diğerlerinden öıkarma olasılığım ve paralel hateketlerle riski azaltma yöntemini seçiyorum. 30 senede öğrendiklerim bana bunu gösterdi. Bilanço dipnotları, resmi kap açıklamaları, teknik hareketler, şirketin esas faaliyetinden ne kadar para kazanabildiği gelecek fiyatlamaları tahmin ederek spek hareketleri öncesi fursatları yakalamaya çalışıyorum hep.

İnşallah hep birlikte kazanırız. Her kağıdın ayrı hikayesi vardır. Hikayesine güvendiğim kağıtlardan kolay kolay vazgeçmem.

Saygılar.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir sürüp giden küçük yatırımcı muhabbetidir.

2. Şirket ciro ve FAVÖK büyümesine bakarsak değerleme olarak piyasanın çok gerisinde kaldı. Son birkaç haftadır takasta ciddi değişimler var. Bunun yarısı kadar olan şirketler 250-300 milyon piyasa değerine ulaştı Sekur halen 165 milyon lira değerinden işlem görüyor. Üstelik 2-3 senede bir yeni yatırım yapıp sektör ve şirket olarak önü açık olmasına rağmen.

3. Sizden öğreneceğimiz çok şey var desenize. Ben genelde teknik olarak uygun kağıtları seçiyorum. Tabi ki faaliyet alanı-kârı, rakip şirketler ile olan karşılaştırmaları ve daha da önemlisi şirket ne vadediyor. Bunlara da bakarım. Söylediğiniz gibi ky olarak hep birlikte kazanalım. Bereketli kazançlar dilerim
     Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Genelde kendi ölçütlerime göre beklentisi olan kağıtlarda bulunmaya çalışıyorum. Sanko da lotları saya saya Ana pazarı hak ettik. Burada da şirketin efk sı , pazar canlığı ve pazar beklentileriyle bulunmaktaydım. Portföyümü ne kadar çok bölersem yanıldığım kağıtlardaki zararı diğerlerinden öıkarma olasılığım ve paralel hateketlerle riski azaltma yöntemini seçiyorum. 30 senede öğrendiklerim bana bunu gösterdi. Bilanço dipnotları, resmi kap açıklamaları, teknik hareketler, şirketin esas faaliyetinden ne kadar para kazanabildiği gelecek fiyatlamaları tahmin ederek spek hareketleri öncesi fursatları yakalamaya çalışıyorum hep.

İnşallah hep birlikte kazanırız. Her kağıdın ayrı hikayesi vardır. Hikayesine güvendiğim kağıtlardan kolay kolay vazgeçmem.

Saygılar.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir sürüp giden küçük yatırımcı muhabbetidir.

4. Sn. yarımada emeğinize sağlık. Takastaki değişimler umarım fiyatta yükselişlerin öncüsüdür.
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Şirket ciro ve FAVÖK büyümesine bakarsak değerleme olarak piyasanın çok gerisinde kaldı. Son birkaç haftadır takasta ciddi değişimler var. Bunun yarısı kadar olan şirketler 250-300 milyon piyasa değerine ulaştı Sekur halen 165 milyon lira değerinden işlem görüyor. Üstelik 2-3 senede bir yeni yatırım yapıp sektör ve şirket olarak önü açık olmasına rağmen.

5. Teknik olarak düşeni kırmış görünüyor. Ben cuma hareketiyle onay aldığını düşünüyorum. Çanak hedefi olan 26 TL 13.70 ler kırılınca önümüzde olacaktır.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Acemi teknikçi bakışıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by yelkenci Yazıyı Oku
    Teknik olarak düşeni kırmış görünüyor. Ben cuma hareketiyle onay aldığını düşünüyorum. Çanak hedefi olan 26 TL 13.70 ler kırılınca önümüzde olacaktır.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Acemi teknikçi bakışıdır.
    Senenin son günlerinde yapacağı olağanüstü genel kuruldan bakalım ne karAr çıkacak. Kayıtlı sermaye tavanını artırmışlardı. Şimdi alınacak bir yüzde 200 gibi bir bedelli kararı ile finansal borçlarını azaltabilir. Zaten efk sı güzel seviyelerde. Bedelli sonrası karlılığında çok önemli gelişmeler yaşanabilir. Bir de ana pazar geçişimiz var . Sektörümüz de güZel. Bekleyelim izleyelim.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir bitmeyen küçük yatırımcı muhabbetidir.

7.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Senenin son günlerinde yapacağı olağanüstü genel kuruldan bakalım ne karAr çıkacak. Kayıtlı sermaye tavanını artırmışlardı. Şimdi alınacak bir yüzde 200 gibi bir bedelli kararı ile finansal borçlarını azaltabilir. Zaten efk sı güzel seviyelerde. Bedelli sonrası karlılığında çok önemli gelişmeler yaşanabilir. Bir de ana pazar geçişimiz var . Sektörümüz de güZel. Bekleyelim izleyelim.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir bitmeyen küçük yatırımcı muhabbetidir.
    Olağanüstü genel kurul artırılan sermaye tavanının esas sözleşmede güncellenmesi için yapılıyor. Benim bildiğim sermaye artırımı kararları genel kurulda alınmaz. Sermaye artırımına yönetim kurulu karar verir. Mutlaka sermaye artırımı yapacağını düşünüyorum ( yüksek ihtimal bedelli) ama bunun zamanı belli olmaz.

Sayfa 44/47 İlkİlk ... 344243444546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •