Arama sonucu : 5 madde; 1 - 5 arası.

Konu: Hisse karimdan stopaj kesmisler

1. Hisse karimdan stopaj kesmisler

Merhaba arkadaslar. 2 yildir borsadayim. Bosta duran para ile yatirim fonu aliniyor satarken ise %10 stopaj kesiliyor tamam bu normal. Ama hissede boyle bisey yok. Simdiye kadar hissemi satip komisyonumu oduyodum bu kadar. Ancak bugun hesaplarimi kontrol ettigimde elimdeki oyayo hisselerinin 4 parca halinde satilarak islem gordugunu her islemin altinda da odenilen komisyonla beraber ayrica birde %10 stopaj kesildiğini gordum. Daha onceki islemlerimde boyle bisey yoktu. Yani elimdeki hisseyi satar iken onceden sadece komisyon oduyodum simdo bir de stopaj mi cikti. Sacma degilmi. Yatirim danismanina bi turlu ulasamadigim icin bir bilgi de alamadim. Yeni bi kanun mevzuat falan mi cikti bizim haberimiz mi yok. Ne guzel is kar edince karin yuzde onunu al. Madem oyle tum zararlarimin da yuzde onunu verseler

2. Yatırım ve gayrimenkul yatırım ortaklıklarında aldığınız tarihten 1 sene geçmemişse ve kar etmişseniz satarken kardan stopaj kesilir. Diğer hisselerde yok bu sadece yo ve gyo larda var. Temettüler de brütten yatar diye biliyorum ayrıca, bu kısmı daha tecrübeli biri teyit ederse sevinirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    Yatirim ortakliklari temettuyu brut=net oderler yani kesintisiz, stopaj kesintisi yapilmaz.
    Baska vergisel avantajlari da olabilir benim bilmedigim.
    Ben de isgsy alip satinca %10 kesinti olmustu.
    Yeni bir sey degil yani.
    Gecmis olsun.
    Vergilendirilmis kar kutsaldir.
    Size yol su elektrik olarak geri doner yemezlerse.
    Syg,

4. Dudu bey sizinle aynı başlığa yazabilmek büyük şeref

Değinmeden edemeyeceğim hergün 1 adet tüpraş alıyorum ve 3000 adet olana kadar da durmayacağım. Size ve düşünce tarzınıza desteğimi burada da belirtmek istedim. Saygılar.

5. Cok sacma degilmi ama. Daha öncede yo hisseler brut takasa girenler yada b c grubu alip sattım o zamanlar hesap hareketlerini surekli kontrol ederdim ilk defa boyle bisey ile karsilasiyorum

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •