Sayfa 113/997 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Ekonomik gidişatı görmek isteyenler hafta sonu otomotivleri gezsin. Dün aracım için kapora aldım ptesi satışı vereceğim diye. Bugün gittim vw audi bmw yi gezdim. Bırakın fiyatı ellerinde araç yok. Tüm stoklar erimiş.
    Tabi bunda şöyle bir hususta olabilir diye düşünüyorum. Eskiden misal ayda 3 gemi araç geliyorsa ellerinde kalan araçlara kampanya yapıp veriyolardı. Şimdi 2 ayda 1 gemi geliyorsa zaten araç az geldiğinden kampanya yapılacak araç kalmamış demektir.

ilk dolarımı geç almıştım malum ülke uçuyordu(!) evler kapış kapış giderken bi de biz alalım derken asıl malı kaçırdık..

dolayısıyla 1,8-2'lerden alamadım maaleef.. 3.08 veya daha azıydı sanırım alışım..

takriben 3 yıl diyelim...

çok merak ediyorum burda sabah akşam doları gömenlere, mevduatçılara, borsacılara vs... dolar almayıpta ne alarak paralarını 3'e 5'e katladılar(kimse verdiğini demez bu arada, borsadayken bende aldığımı söylerdim)..

bir de altın gitmediği zamanlarda altına gömenler vardı.. hala utanmadan yazıyorlar bu forumlarda.. bi tanesini hala yan forumda ara ara bilmiş tavırlarda görüyorum.. bu iguanaların ortak özelliği en ufak haklılık durumunda ortaya çıkıp sonra bulundukların yerin rengini alıp ortadan kaybolmalarıdır!..

yok altının bi hükmü yokmuş, onlara göre 10 dolar etmezmiş, kullanım alanı yokmuş vs. devir değişmişmiş.. teknoloji çağında altında neymiş..!

gram 70-80 liralardan 290'lara geldi.. varmıymış değeri kıymeti kendinden menkul insancıklar...

bu forumda bildiğim tek bişey varsa kim çok yüksek perdeden konuşuyor bilmiş edalardaysa, şeyinin üstüne oturduğudur...
    bence her ses tabiki dinlenmeli ama rasyonaliteden ve çok kolay kolay değişmez gerçeklerden çokta uzaklaşmamak gerektiğidir...

Doları 5,5 larda tutunca ülkece uçmuyorsun..
    Senin demenle Amerika batmıyor..
    Amerikayla bi zıtlaşmaya bakan duman olacak bi para birimin var..
    Ve daha iyisi olana kadar Altın parlamaya devam edecek...

Son not: listre fiyatı 140-150lik sıfır Golfü 110'a satarlarsa tabi bir miktar iş olur.. veya 180'liği 140'a vs vs...
    sen önünü görebiliyomusun onu söyle.. veya kaçımız eskiden olduğu gibi korkmadan uzun vade borçlara girebilir.. kaç kişi işinden gücünden çok çok emin...
    ben değilim şahsen ve asla girmem en az bi kaç yıl...

3. Piyasada düzelme falan yok, işler ve karlar yarıya düştü ve o halde devam ediyor. Bir kur şoku daha gelirse tüm zamanların en sarsıcı krizini görürüz.

Kredi faizleri düşecek ve piyasaya para verilecek o zaman işler artmaya başlar. Bankaların dış kredileri döndürme oranı %65 diye uzmanlar belirtiyordu.

Yani yurt dışından aldıkları 100 birim kredinin 35 birimini ödüyorlar, 65 birimi tekrar borç alıyorlar anlamına gelir. Nette bu kadar çok borç ödeyen banka yurt içine de kısıtlı kredi verebilir.

Eskiden bırakın nette ödeme yapmayı geçen sene 100 birim borç aldılarsa bu yıl 110 birim borç alıyorlardı.

Kredi yoksa iç piyasa hareketlenemez.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ekonomik gidişatı görmek isteyenler hafta sonu otomotivleri gezsin. Dün aracım için kapora aldım ptesi satışı vereceğim diye. Bugün gittim vw audi bmw yi gezdim. Bırakın fiyatı ellerinde araç yok. Tüm stoklar erimiş.
    Tabi bunda şöyle bir hususta olabilir diye düşünüyorum. Eskiden misal ayda 3 gemi araç geliyorsa ellerinde kalan araçlara kampanya yapıp veriyolardı. Şimdi 2 ayda 1 gemi geliyorsa zaten araç az geldiğinden kampanya yapılacak araç kalmamış demektir.
    Batmadan önce genelde mağazalarda ürün bulunmaz.
    Şaka bir yana odd rakamları aylık olarak açıklanıyor buradan işaret alınabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Batmadan önce genelde mağazalarda ürün bulunmaz.
    Şaka bir yana odd rakamları aylık olarak açıklanıyor buradan işaret alınabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hayır birde neden satışlar artsın? ötv indirimleri kaldırılmış,millet mazoist mi indirimli almadığı aracı şimdi alsın?temmuz satışları sert düştü diye biliyorum,şu an sadece indirimli araç alma hakkı bulunan filo,şirket vb alım yapıyor olmalı ve evet şirket ler çok daha az araç getiriyor ülkemize...

6. Benim bacanak babasının yüzde 94 raporu ile Toyota Corolla aracı ÖTV siz 50 bin indirim ile alacak.

25 asgari ücret demek bu.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7. Hesabında 1 milyon TL ve daha üzeri para olan mudilerin 01ocak-31temmuz 2019 aralığında döviz hesapları 83,4milyar TL arttı.

TL mevduatlardaki artış 2,5milyar TL ile sınırlı kaldı.

https://www.bloomberght.com/milyoner...z-aldi-2232823

Büyük para zararı hiç sevmez. Bu adamlar fizikiye geçer mi? geçerse neler olur? Beni endişelendiren durum budur.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Hesabında 1 milyon TL ve daha üzeri para olan mudilerin 01ocak-31temmuz 2019 aralığında döviz hesapları 83,4milyar TL arttı.

TL mevduatlardaki artış 2,5milyar TL ile sınırlı kaldı.

https://www.bloomberght.com/milyoner...z-aldi-2232823

Büyük para zararı hiç sevmez. Bu adamlar fizikiye geçer mi? geçerse neler olur? Beni endişelendiren durum budur.
    Bence esas soru,geçebilirler mi?burada bir çok kez dile getirildi bankalardaki gerçek döviz miktarı,DTH lerin ancak %10-20 sini karşılıyor geri kalan?

Sayfa 113/997 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •