Sayfa 114/997 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 905 - 912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bence esas soru,geçebilirler mi?burada bir çok kez dile getirildi bankalardaki gerçek döviz miktarı,DTH lerin ancak %10-20 sini karşılıyor geri kalan?
    Banka verir milletin eline TL'yi, ondan sonra "hadi canım dükkanın önünü kapatma" der.

O vakitten sonra mudilerin derdini marko paşa bile dinlemez. Çünkü hesap açarken imzaladığımız sözleşmede bu tür bir seçenek yazıyor. Döviz hesaplarını TL olarak ödeme hakkını bankaya peşinen veriyoruz yani.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Hesabında 1 milyon TL ve daha üzeri para olan mudilerin 01ocak-31temmuz 2019 aralığında döviz hesapları 83,4milyar TL arttı.

TL mevduatlardaki artış 2,5milyar TL ile sınırlı kaldı.

https://www.bloomberght.com/milyoner...z-aldi-2232823

Büyük para zararı hiç sevmez. Bu adamlar fizikiye geçer mi? geçerse neler olur? Beni endişelendiren durum budur.
    Kimse para kazandigi sistemi/duzeni yikmak istemez..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı, S-400 sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Ankara'ya intikalinin bugün tamamlandığını açıkladı.

Bunları da depoya koyduk.
    Bir de patriot alalim dedi Reis, deneriz hangisi iyi bakariz..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

dudu teyzem ne fark eder hava savunma saglansinda ha patroyit ha se400
    ama en ucuz yontem
    dusman ucak pilotlarinin gozlerine lazer neyim tut bak ayni isik gormus tavsan gibi olurlar dona kalirlar

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Hesabında 1 milyon TL ve daha üzeri para olan mudilerin 01ocak-31temmuz 2019 aralığında döviz hesapları 83,4milyar TL arttı.

TL mevduatlardaki artış 2,5milyar TL ile sınırlı kaldı.

https://www.bloomberght.com/milyoner...z-aldi-2232823

Büyük para zararı hiç sevmez. Bu adamlar fizikiye geçer mi? geçerse neler olur? Beni endişelendiren durum budur.
    Fizikiye gecmeleri biraz zor olur...100 bin dolari bile cekip eve koysalar risktir. Hele hele kimse 1 milyon dolari cekip evinde sakliyacak kadar aklini kaybetmez herhalde...

Geriye parayi yurt disina goturmek olur. Onada devlet kolay kolay izin vermez....Ayrica yurt disinda negativ faiz ve vergide var.

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bence esas soru,geçebilirler mi?burada bir çok kez dile getirildi bankalardaki gerçek döviz miktarı,DTH lerin ancak %10-20 sini karşılıyor geri kalan?
    Maksimum %3 ila %5 , %10-20 arası oranlara merkez bankası devreye girdiğinde ve ZK'lar bozularak ulaşılabilir. (tabii bozulabilirse)

Hatta bazen bu %3-5 arsı oranda dalgalanan döviz likiditesi sıfıra hatta eksiye dahi düşebiliyor.

Merkez bankasının bu nedenle TL-USD swap ihaleleri açabiliyor. Önemli nedenlerinden birisi de eksi olan likiditeyi sıfıra veya artıya çekebilmek için.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Yani banka sizin yatırdığınız USD'yi kasasına aynen O şekilde koyup dönem sonunda %x fazlasıyla verecekti, böyle mi düşünüyordunuz?

Bunu gerçekten merak ettim...

mudurum aslinda sistemde BUG var
    bangada cok az para var diyelim
    genede gidiyon
    ev satisi
    senin hesaptan onun hesaba transfer oluyo digi para
    digital ortamda

ama aslen . para. gene yok gene yok
    noolucak simci

benim matematik zayif birazda

Sayfa 114/997 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri