Special Days Image
Sayfa 135/997 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Sn. Rxpu güzel açıklamış durumu, ben de bir cereyan şirketi üzerinde bakkal hesabı yaptım, bakkal Hasan efendi bile the end olduğunu görürdü.
    Aslında bu işin ibreti alem için bir çözümü var.

Ama siyasi olarak yapamayabilirler.

Şöyle: Şirketlerin ortakları şirketlerin kamuya olan borçlarından tüm mal varlıkları ile sorumlu. Ancak kamu dışında özel sektöre ve bankalara olan borçlarından sadece sermayeleri ve şirket varlıkları ile sorumlular.

Yeni sistemde bir kararnameye bakar.

Enerji şirketlerinin kredi alacakları kamuya devredilir ve bu alacaklar bir kararname ile statü olarak kamu amme alacağına dönüşür.

Bu durumda da bu şirketlerin ortaklarının tüm mal varlıkları (yalıları, yatları, arabaları, g.deki don dahil) haczedilebilir.

Ama bu tür çözümleri dile getirenleri fazla faşizan bulup maliye bakanı yapmazlar o ayrı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Şöyle: Şirketlerin ortakları şirketlerin kamuya olan borçlarından tüm mal varlıkları ile sorumlu. Ancak kamu dışında özel sektöre ve bankalara olan borçlarından sadece sermayeleri ve şirket varlıkları ile sorumlular.

Enerji şirketlerinin kredi alacakları kamuya devredilir ve bu alacaklar bir kararname ile statü olarak kamu amme alacağına dönüşür.

Bu durumda da bu şirketlerin ortaklarının tüm mal varlıkları (yalıları, yatları, arabaları, g.deki don dahil) haczedilebilir.

Ama bu tür çözümleri dile getirenleri fazla faşizan bulup maliye bakanı yapmazlar o ayrı.
    ne yaptiniz sn. rxpu

vallahi çok radikal olmuş bu soylem !!! bu sekilde ilerlersek bu isin sonu yok.

bankalar karsilik ayirsin daha iyi

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Hakîm ortak varsa olur o ancak, atıyorum ben A şirketinde 10 bin gaymelik hissim var, malimlan mülkümlen sorumlu olursam yürümez o is.

Komandit şirketler o şekildeydi sanirim, Turkiyede kaldığını sanmiyorum.

Bir şekilde sınırı olmalı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Hakîm ortak varsa olur o ancak, atıyorum ben A şirketinde 10 bin gaymelik hissim var, malimlan mülkümlen sorumlu olursam yürümez o is.

ltd. şirket ortakları kamu borçlarından sorumlu olurlar
    lakin a.ş. ortakları yönetici değilse kamu borcu filan dinlemez..!!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

asil soru su olmali sn reha kaya??

kamu borcuna karsilik niye butun malvarligi ile sorumlu tutulur hakim ortak veya kanuni temsilci? o zaman niye diger borclar icin sermaye sınıri var ?

devletin yaptigi resmen ayrisma ve eyyamciliktir ? kendi alacagina imtiyazdir ? hicbir hukuki mantigi gecerliligi yoktur ? sacma sapan bir duzenek ?

is enerji sirketlerine dayanmissa ! "hirsizin hic mi sucu yok" ?? hirsiz kim acaba burada

yatırım tavsiyesi degildir

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    ltd. şirket ortakları kamu borçlarından sorumlu olurlar
    lakin a.ş. ortakları yönetici değilse kamu borcu filan dinlemez..!!
    Şu an meydanda kamu borcu filan yok zaten, bildiğim kadarı ilen banka borcu.

Kamu bankası alacağı diye, bir şey hic duymadım bilgim yok.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    asil soru su olmali sn reha kaya??

kamu borcuna karsilik niye butun malvarligi ile sorumlu tutulur hakim ortak veya kanuni temsilci? o zaman niye diger borclar icin sermaye sınıri var ?

devletin yaptigi resmen ayrisma ve eyyamciliktir ? kendi alacagina imtiyazdir ? hicbir hukuki mantigi gecerliligi yoktur ? sacma sapan bir duzenek ?

is enerji sirketlerine dayanmissa ! "hirsizin hic mi sucu yok" ?? hirsiz kim acaba burada

yatırım tavsiyesi degildir
    Valla billa benim kabahatim neyim yok, bu borcu ben yapmadım yeminlen, sadece kredi kartı borcum var, tallahi maaşı alınca ödeyeceğim!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Şu an meydanda kamu borcu filan yok zaten, bildiğim kadarı ilen banka borcu.

Kamu bankası alacağı diye, bir şey hic duymadım bilgim yok.
    bankaya olan borç, şirkete müteselsil kefil olmadıysa ne şirketi olursa olsun ortağı ilgilendirmez..!!
    tabii kollektif şirket epey azaldığı için onu hariç tutuyorum..

Sayfa 135/997 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •