Sayfa 148/997 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    belli bi vadede o tür dezavantajlar aşılır, teknolojik gelişme hızının ivmesi veri iken, bunlar teferruat.. iki yakıt var, birini kullanmak çölde bi yerde hegemonun askeri-sistemik kontrolü altında üretilip, uzun ve zahmetli bir nakliyat sürecinden sonra sana ulaşan ve 60 dolardan satılan bi yakıt var.. diğer yakıt 5 TL'ye satılıyor; ulaşmak da çok kolay, yurtiçinde her yerde her şekilde üretililebiliyo; bi güneş paneli, çer çöpü yakarak, rüzgar değirmeni, su barajı, nükleer santral, odun kömür santrali vs sonsuz kaynaktan temin edebildiğin bi yakıt..

şu an mesela libya normal kapasitesinin onda biri kadar satabiliyor, venezuella devre dışı, iran'a yasak koydu, nijerya/afrika- hiç bitmeyen gerilla savaşları.. opec ikide bir toplanıyo, ne kadar kısalım arzı? yani küresel olarak bi arz sıkıntısı falan yok, tam tersine arza katılmak isteyen ama katılmasına öyle yada böyle müsade edilmediği için kenarda bekleyen bi arz fazlası var..

lafın özü; hem arz hem talep tarafı ışık vermeyen bi emtia
    tamam ona laf zaten yok
    dediğim Düzce'ye kadar gittim
    oradan Ankara'ya devam ederken şarj için bekleme süresi ne olacak?
    sıkıntı diyorum
    biraz orada..
    bekleme süresinde.

insanlar robot değil ki. iran ırak libya vs tamam da. niye bekleyecekler ? uzun saatler şarj ı . adam ışık kırmızıdan yeşile dönüyor , saniye beklemeden kornaya asılıyor insanlar bizim burada :-)

yani tarafgir / ya da aleyhte değilim, sadece insanlar birşeyi tercih ederlerken nedensel düşünürler.
    alayım, sahip olayım önce acaba belki sonra bir vakit işte, orta/ uzun vadede sıkıntılar aşılır tarzı bir sevdaya girişirler mi? bilemiyorum.

not: ayrıca elektrik te depolanabilen bir yakıt / enerji cins i değildir.

2. şu anda dünya üstünde hiçbir şehirde elektrik depolama ünitesi yoktur.

Zaten sabit yerler icin cereyan depolanmaz, dağıtım şebekesi hasar görmedikçe, cereyan varsa vardir.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    amerikan seçimlerine 1 sene kaldı, cumhuriyetçiler başta olduğuna göre seçime en düşük petrol fiyatından girmek ister başkan, tipik amerikanyalı için petrol fiyatı- benzin fiyatı başat tüketim göstergesidir, depoyu daha ucuza fullüyosa keyfi yerine gelir..

petrol orta/uzun vadede aşağı trende mahkum, en çok petrolü arabalar tüketiyor, elektrikli oto giderek pazar payını alacak, bu kesin, yavaş mı olur- hızlı mı olur? sadece onu bilmiyoruz

arkadaşın dediği gibi brentin gözü yere bakıyo
    en cok petrolu arabalar tuketmiyor

iyi arastir

Ama eninde sonunda petrol fiyatlari dusmek zorunda. Bu kadar cok otobus ve araba elektrikli oldukca marjinal tuketimde dusecektir.

Petrol fiyatlarini ayakta tutan unsur tuketim degil belirsizlik

Petrol fiyatlari dustukce tuketimide artiyor yani baya elastik bir tuketim maddesi. Fakat eninde sonunda sifira yolu var. Herkes bu konuda hemfikir.

Ortadogu zaten cadi kazaniydi simdi ilkel kabileler bolgesi olacak.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Bu yıl elektrikli otomobil fiyatlarıyla biraz ilgilendim. Akü maliyeti ve diğer zorluklar hemen vazgeçmemi sağladı.

Birde devletimiz yakıttan aldığı vergiden kolay kolay vazgeçmeyecektir. Bundan dolayı elektrikli arabanın kullanımının yaygınlaştırılmasının önünü açacaklarını sanmıyorum. Petrole devam.....
    Turkiyede elektrikli arabalar amerikadaki gibi satilmiyor

ABD de arabayi alirsin senindir. TR de akusune ayda 70 euro kira veriyorsun satin alamiyorsun. Kimse almaz tabi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    şu anda dünya üstünde hiçbir şehirde elektrik depolama ünitesi yoktur.
    var sirf amerikada bir suru var al bir tanesi asagida

https://www.sandiegouniontribune.com...nia-power-grid

7.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    şu anda dünya üstünde hiçbir şehirde elektrik depolama ünitesi yoktur.
    Bu iş için çalışmalar yapılıyor:

Elon Musk 2017'de dünyanın en büyük elektrik depolama tesisini açtı, 1 saat boyunca 30.000 evin ihtiyacını karşılayabiliyor.

https://businessht.bloomberght.com/t...uk-pili-uretti
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Ali Ağaoğlu ve Işık Öktenin konuştuğu şu canlı yayını izlemenizi öneririm:

(canlı yayın akışı olduğu için 11-12 saat sonra silinecek, aşağıdaki linke tıklayıp canlı yayındaki sağ alt köşede duran saat kısmını 22:46 18 eylül olacak şekilde ayarlayıp dikkatlice izlemenizi öneririm, 2001'e döner vs. denilmiş)

https://www.youtube.com/watch?v=AIZPnH0kaYU
    Bankacılık sektörü hakkında konuşmak sıkıntılı olduğu için bu şekilde anlatılır en kibarca sanırım

Sayfa 148/997 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •