Sayfa 159/997 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Yaklaşık 20 yıldır Hisse Net takip ederim, ben bu konu kadar,
    bilgisiz, fikrinde bağnaz, trade bilmeyen daha kötüsü anlamayan, siyasi düşünce ve görüşü mantığının önüne geçmiş kişileri bir arada görmemiştim.
    Kabak gibi görünüyor işte bu USD artmayacak, yani reel getiri yapmayacak daha neyin kafasını yaşıyorsunuz.
    Yabancılar enayi değil 190 Milyar DTH olmuş, 2019 da 30 milyar USD sadece artış olmuş, millet döviz artsında para kazanalım diye pusuya yatmış, yabancıda gerizekalıya usd yi arttırıp herkese para kazandıracak.

Hem de Dünyada bol para dönemi başlamışken, cari açık sıfırlanmış, ekonomiler yavaşlarken, emtialar ucuzlarken, bankalar kredileri tamamen yavaşlatmışken, bunu bekliyorlar.

sonrada ağlaşıyorlar niye bu kadar kötü habere rağmen döviz artmıyor. ÇÜNKİ KİMSE ENAYİ DEĞİL, SENİN ALDIĞIN UCUZ USD Yİ 7-8 LİRAYA SENDEN ALSIN.

Piyasada pozisyon aşkı olmaz, TL faiz iyidir onda kalırsın, USD ışık verir ona geçersin(büyüme artar, cari açık çoğalır, sıkı para döner, çok olumsuz bir gelişme olur Rusya krizi mesela)
    para borsaya geçer onu alırsın.

adam amazondan kitabı usd ile alıyorum, nasılsa diye tüm parasına USD alıyormuş, sadece ALLAH akıl fikir versin diyorum, boşuna ağlaşmayın diyeceğim ama , müstehak böyle insanlara, alsın beklesin parasıyla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by reynman Yazıyı Oku
    Yaklaşık 20 yıldır Hisse Net takip ederim, ben bu konu kadar,
    bilgisiz, fikrinde bağnaz, trade bilmeyen daha kötüsü anlamayan, siyasi düşünce ve görüşü mantığının önüne geçmiş kişileri bir arada görmemiştim.
    Kabak gibi görünüyor işte bu USD artmayacak, yani reel getiri yapmayacak daha neyin kafasını yaşıyorsunuz.
    Yabancılar enayi değil 190 Milyar DTH olmuş, 2019 da 30 milyar USD sadece artış olmuş, millet döviz artsında para kazanalım diye pusuya yatmış, yabancıda gerizekalıya usd yi arttırıp herkese para kazandıracak.

Hem de Dünyada bol para dönemi başlamışken, cari açık sıfırlanmış, ekonomiler yavaşlarken, emtialar ucuzlarken, bankalar kredileri tamamen yavaşlatmışken, bunu bekliyorlar.

sonrada ağlaşıyorlar niye bu kadar kötü habere rağmen döviz artmıyor. ÇÜNKİ KİMSE ENAYİ DEĞİL, SENİN ALDIĞIN UCUZ USD Yİ 7-8 LİRAYA SENDEN ALSIN.

Piyasada pozisyon aşkı olmaz, TL faiz iyidir onda kalırsın, USD ışık verir ona geçersin(büyüme artar, cari açık çoğalır, sıkı para döner, çok olumsuz bir gelişme olur Rusya krizi mesela)
    para borsaya geçer onu alırsın.

adam amazondan kitabı usd ile alıyorum, nasılsa diye tüm parasına USD alıyormuş, sadece ALLAH akıl fikir versin diyorum, boşuna ağlaşmayın diyeceğim ama , müstehak böyle insanlara, alsın beklesin parasıyla

Güzel tespitleriniz var.

Ama 20 yıldır takip ettiğiniz bu foruma niye şimdi üye oldunuz. ?

milletin dth larını bozmaması birilerini yine germiş..

bir de sanki üstüne vazifeymiş gibi "tl den" faiz alırsın filan diye akıl veriyor.. komedi..

evet.. örnek olarak verdim.. amazondan her yıl hatırı sayılır oranda kitap alıyorum mesela.. dolar üzerinden.. tl kazanıyorum.. bir sürü enstrümanla alım satım yapıp (endeks , hisse vb) dolar üzerinden muhasebeleştiriyorum.. bu forumda defalarca yazdım bunları..

netice.. halk sizin saçmalıklarınıza inanmıyor.. boşuna ağlamayın..halk para kazanmak için dolar almıyor.. alım gücü korunsun diye alıyor.. ve orta uzun vadede alım gücü korunuyor.. burası net..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4. şu an doların artmaması tüm milletin yararınadır.ülke için çok iyi bir gelişme oldu.200 milyar lık kitlenin yanılmadığını düşünüyorum.bu kitle sayesinde birileri nin oyun alanı daralmıştır, kızgındır.%100 dolar da olan birisi olarak doların düşmesinin aleyhimize olmadığını biliyorum.nakitim dolar da olsa da geri ye kalan varlığım(taşınır, taşınmaz vs..) ve geleceğim her zaman tl de.işte bu yüzde dolar 1 sene daha çıkmazsa sorun yok.ortalama da 2013 senesine yakınsayacağız.o yüzden telaş edilecek bir durum yok.ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Güzel tespitleriniz var.

👍🏾👍🏾👍🏾 Çok güzel tespit

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Şimdi sen bu ilk mesajını trol olduğun içinmi, yoksa bu işten anladığını sandığın için mi yazdın.
    Yapma Tınaz hoca.

Yiğidin hakkını ver. Trollük ne ifadesi var ki... bi gösterin de görelim...

Fikrinize uymayan her yazıya kulp takmamak lazım.

Bence çok güzel ve doğru tespitleri var arkadaşın... bu topik için...

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Şimdi sen bu ilk mesajını trol olduğun içinmi, yoksa bu işten anladığını sandığın için mi yazdın.
    Boş verin dolar 3,5 lirayken 7 lira olacağına bende inanmadım ama oldu. TL bazında hem emeğimiz, hem birikimlerimiz buharlaştı. Benim gibi düşünenler dolarını bozmuyor. Bozmayacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Güzel tespitleriniz var.

Sizinki de çok güzel bir tespit olmuş

Sayfa 159/997 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •