Sayfa 160/997 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. la ne teknik kaldı ne matematik artacak mı artmacak mı yazı tura ya da rulet gibi bişey oldu kırmızı mı yeşil mi bul kırmızıyı al parayı akm
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

geçtiğin köprü bile dolara endeksli..evet.. evet.. doğru duydun.. Turkiye de geçtiğin köprü dolara endeksli geçiş fiyatına sahip..

bunlar gelmişler sanki "genius" gibi tl faizi al sonra başka enstrümana zıpla filan diye akıl veriyorlar.. bunların medya versiyonu da bbht de "tl de istikrar var ama halk neden dth larını bozmuyor" diye ağlaşıyorlar komedi..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by reynman Yazıyı Oku
    Yaklaşık 20 yıldır Hisse Net takip ederim, ben bu konu kadar,
    bilgisiz, fikrinde bağnaz, trade bilmeyen daha kötüsü anlamayan, siyasi düşünce ve görüşü mantığının önüne geçmiş kişileri bir arada görmemiştim.
    Kabak gibi görünüyor işte bu USD artmayacak, yani reel getiri yapmayacak daha neyin kafasını yaşıyorsunuz.
    Yabancılar enayi değil 190 Milyar DTH olmuş, 2019 da 30 milyar USD sadece artış olmuş, millet döviz artsında para kazanalım diye pusuya yatmış, yabancıda gerizekalıya usd yi arttırıp herkese para kazandıracak.

Hem de Dünyada bol para dönemi başlamışken, cari açık sıfırlanmış, ekonomiler yavaşlarken, emtialar ucuzlarken, bankalar kredileri tamamen yavaşlatmışken, bunu bekliyorlar.

sonrada ağlaşıyorlar niye bu kadar kötü habere rağmen döviz artmıyor. ÇÜNKİ KİMSE ENAYİ DEĞİL, SENİN ALDIĞIN UCUZ USD Yİ 7-8 LİRAYA SENDEN ALSIN.

Piyasada pozisyon aşkı olmaz, TL faiz iyidir onda kalırsın, USD ışık verir ona geçersin(büyüme artar, cari açık çoğalır, sıkı para döner, çok olumsuz bir gelişme olur Rusya krizi mesela)
    para borsaya geçer onu alırsın.

adam amazondan kitabı usd ile alıyorum, nasılsa diye tüm parasına USD alıyormuş, sadece akıl fikir versin diyorum, boşuna ağlaşmayın diyeceğim ama , müstehak böyle insanlara, alsın beklesin parasıyla
    1- 20 sene takip etmişsin ama piyasadan ve işleyişinden bi b...k anlamamışsın. piyasayı anlamamışsın. bu kadar sene piyasa içinde olup da yabancının gelip buradan benim onun dth larını alarak doları yükselteceğini sanan çok BİLGİLİ insan. bu piyasa senin düşündüğün gibi işlemez. keşke 20 yıl boyunca dersini iyi çalışsaydın. yada okul hayatına dönüp tekrar başlasaydın. İnan bana bu 20 yıl içinde 2 kere tıp bitirirdin de hayatını heba etmezdin. çok bilirmiş gibi böyle boş boş konuşmazdın. 7-8 tl de insanların tl ye dönmesi onlara mal çakılmış yatırımcı pozisyonuna sokmaz. bu piyasa bist değil. piyasacılarla takılarak bu ağızlarla az buçuk duyumlarınla insanlara ahkam kesme.... Şurada insanlara diyebilir misin? 1 sene içinde dolar yükselmez. Yükselirse o kabağı ben alırım diye

4.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Yapma Tınaz hoca.

Yiğidin hakkını ver. Trollük ne ifadesi var ki... bi gösterin de görelim...

Fikrinize uymayan her yazıya kulp takmamak lazım.

Bence çok güzel ve doğru tespitleri var arkadaşın... bu topik için...
    Hocam,

Geçenlerde bunlardan biri geldi, ' siz dolarcılar böle hepten dinsizmisiniz ' dedi.

Ortalığı gerdi gitti.

Simdi diyorlar ki, gelin bu hırsız taifesine militanlık ( trollük ) yapın, yoksa dinden çıkarsınız.

Beyincikleri bu kadar.

Şimdi bu yeni nickle gelenin, trollükten mi, yoksa bu işten anlıyor olmasından mı yazdığını anlamadım.

Yazdığı benim için yok hükmünde.

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    geçtiğin köprü bile dolara endeksli..evet.. evet.. doğru duydun.. Turkiye de geçtiğin köprü dolara endeksli geçiş fiyatına sahip..

bunlar gelmişler sanki "genius" gibi tl faizi al sonra başka enstrümana zıpla filan diye akıl veriyorlar.. bunların medya versiyonu da bbht de "tl de istikrar var ama halk neden dth larını bozmuyor" diye ağlaşıyor komedi..
    Çünkü dünya ve siyasi görüşünden bağımsız olarak halkımız maddi anlamda yediği kazıkları asla unutmuyor,geçen seneki kur atağında tl de yakalanan veya döviz borçlusu olarak büyük zarar yazan kişi,esnaf veya ayakta kalabilen şirketler asla pozisyonlarını değiştirmek istemiyor,döviz bu şekilde bir ileri iki geri gitmeye bir yıl daha devam etse bile bana göre DTH lerin ancak %10 u çözülür,geri kalan azıcık aşım ağrısız başım diyerek dövizde kalmaya devam eder,ta ki ciddi bir kar yazdığına ikna olana kadar...

6. 2018 1 nisanında 3.80 olan USD nin 2018 Ağustos ayında 7.20 olması ihtimali...bi anda olup bitiyor herşey...ani ve kısa sürüyor...

Kimse artık RTE ve AKP ye güvenmiyor...

AKP artık : Bir avuç Aileyi/Akrabaları Kalkındırma/Kayırma Partisi oldu...Kimse kalmadı partide...

7. bir altında yazdıklarımın yorumunu merak etmedim değil.

medya tamamen kontrol altında.. ekonomi hakkındaki gerçekleri ve anomalileri yabancı basından takip etmek zorunda kalıyoruz..

düşünün.. swap olayının perde arkası.. gerçek rezerv miktarı.. merkezden hazineye aktarımlar..

bu haberleri ilk once yabancı basından, ft den, wall street journal veya reuters ten alıyoruz..

bir de kalkmışlar finans merkezi kuracağız diyorlar..daha doğru dürüst haber kanalın/medyan yok ekonomi alanında..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 160/997 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •