Sayfa 22/997 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Cuma gunu yola ciktim. 1 gece Antalya Side de kaldiktan sonra Fethiye ye gectim. O yol ne muhtesem, adrenalin dolu. 3 gece orada kaldim. Bugun Datcaya gectim, Dalyan a da ugradim.

Datcayi cok sevdim. Tam benlik yer. Ben burada yasarim. Bir de tekne alirim uleyn.

Buradan feribotla Bodruma gececem. Orada 1 gece kaldiktan sonra Kusadasina. 2 gece kaldiktan sonra Izmir e. Oradan Ankara ya ve son olarak memleket Adana ya

Ege de yasayanlar cok sansli. Mugla cok guzel yer. Araba yolculugu cok keyifli. Barcelona Fransa yapmistim ama bu daha bir guzelmis.

Seviliyorsunuz

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Emekli olunca bende oraya gidicem

Ege bolgesi tam anti amerika biryer. Insanlar guzel doga guzel. Insallah ecnebi turist gelmez oralara

2.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    Demokrasilerde çağdaş anlamda kriterler nelerdir 1- Çok seçenekli özgür bir seçim ortamı var mı? 2- hukuk devleti yönetenlere rağmen bağımsız olarak vatandaşın hakkını hukukunu gözetebiliyor mu? 3- Yönetenler halka şeffaf bir şekilde ve hukuki çerçevede hesap veriyor mu? Burada 4-5 yıllık seçim hesaplaşmasını değil, hukuki ve meclis yoluyla siyasi denetim mekanizmalarından bahsediyoruz. 4- İşkence, kötü muamele vs hukuksuzluklara karşı etkili ve hızlı önlem alınabiliyor mu? 5- O ülkede yaşayan vatandaşlar vatandaşı oldukları ülkeye ne kadar bağlılık hissediyorlar ve aynı toprakları paylaştıkları yurttaşlarına ne kadar güven duyuyorlar? Bu kriterlere göre c.başkanlığı hükümet sisteminde yaşayan yalnız ve güzel ülkenin halini değerlendirebilirsiniz.
    Hocam,

Bu dedikleriniz nufusu kalabalık ülkelerde maalesef yaşanamıyor.

Demokrasi az nufuslu ülkeler için demek lazım.

Bu yazdığınız kriterle uygun en iyi iki ülke var, Avustralya ve Kanada.

İkisinin de nufusu ülke coğrafyasına göre çok az ve bunlar uzun süre nüfus hareketlerini kontrol ettiller.

Avustralya uzun süre Çin göçlerine direndi, Kanada ise, 2.ci dünya savaşından kaçan Yahudi sığınmacıları bile almadı.

Unutmadılar ve belkide bu nedenle, Kanada'daki tüm servet Yahudi sermayenin elinde bugün.

Her iki ülkenin sosyal güvenlik ödemeleri çok güçlü.

Ülkeye ne kadar bağlılar sorusunu sadece bildiğim Kanada için cevaplıyabilirim, herkes kendi komünitisinde yaşıyor, 40 yıldır Kanada da yaşayıp İtalyanca dışında lisan bilmeyen İtalyanlar var. Ancak bunlar İtalya'dan çok Kanada'ya güveniyorlar, hukuk hak adalet açısından.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Şöför seni keklemiş..

(Ya da sen buradakileri kekliyorsun.)
    Ehliyetini sordum gosterdi dogum tarihi 1928 idi gecen sene oldu bu olay. Bak 90 yasindaymis adam

Is bulma kurumu onunde kuyrukta tanistim dipdiri guclu bir adamdi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Hocam,

İkisinin de nufusu ülke coğrafyasına göre çok az ve bunlar uzun süre nüfus hareketlerini kontrol ettiller.

Avustralya uzun süre Çin göçlerine direndi, Kanada ise, 2.ci dünya savaşından kaçan Yahudi sığınmacıları bile almadı.

Unutmadılar ve belkide bu nedenle, Kanada'daki tüm servet Yahudi sermayenin elinde bugün.

Ülkeye ne kadar bağlılar sorusunu sadece bildiğim Kanada için cevaplıyabilirim, herkes kendi komünitisinde yaşıyor, 40 yıldır Kanada da yaşayıp İtalyanca dışında lisan bilmeyen İtalyanlar var. Ancak bunlar İtalya'dan çok Kanada'ya güveniyorlar, hukuk hak adalet açısından.
    Benim tanidigim bazi turkler var amerikada adam 20 yildir amerikada ingilizce cok kotu ve amerikan filmlerini turkce dublaj izliyor boyle cok var burada

Yurtdisina cikacak olanlara soyluyorum. Hayat kaliteniz korkunc dusecek insan kalitesi cok cok dusecek ama cok guzel para kazanacaksiniz

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Emekli olunca bende oraya gidicem

Ege bolgesi tam anti amerika biryer. Insanlar guzel doga guzel. Insallah ecnebi turist gelmez oralara
    Tam emekli yeri vesselam.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Hocam,

Bence bahsettiğiniz iki ülkeninde bu hale gelmesinde doğal kaynak gelirinin büyük etkisi var. Doğal kaynakları olmasa yine gelişmiş ülke olurlardı, ama gıpta ile bakılan ülke olurlar mıydı bilemiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. Bu arada bir eskilerden damgacı abiyi gören vardı takım taklavatta kanser teşhisi vardı uzun zamandır Yok renkli bir kişi idi.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

berat bugun yarin gidecekmis ona gore poz alin..ytd
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Sayfa 22/997 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •