Sayfa 258/997 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. 01 Ekim Salı 12:01 İTO: İSTANBUL'DA PERAKENDE FİYATLAR EYLÜL'DE AYLIK %1,11 ARTTI

01 Ekim Salı 12:00 İTO: İSTANBUL'DA PERAKENDE FİYATLAR EYLÜL'DE YILLIK %13,1 ARTTI

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    01 Ekim Salı 12:01 İTO: İSTANBUL'DA PERAKENDE FİYATLAR EYLÜL'DE AYLIK %1,11 ARTTI

01 Ekim Salı 12:00 İTO: İSTANBUL'DA PERAKENDE FİYATLAR EYLÜL'DE YILLIK %13,1 ARTTI
    İTO 1,11 diyorsa ülke genelini Tuik bey 0,70-80 civarı açıklar.

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Arttırıyorum. Yani azaltıyorum aslında.
    0,49-0,59 diyorum

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    nasıl olsa siparişle veri acıklanıyor eksi bile gelse şaşırmam

5.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    nasıl olsa siparişle veri acıklanıyor eksi bile gelse şaşırmam
    Eksi gelir
    Yıllıkda 10-11 bandına düşeriz..
    Devlet bankaları tahvile saldırttırttırttırılır..
    Tahvil 12 lere düşünce
    Ekim de MB 2.5 3 puan faiz indirir..

PPF ler 13 olmuş bile..

10 puan faiz indirimi var 3 ayda..

Hayatımda böyle bi sert çakılış görmedim .

Bu işin arkasından çok pis bişiler patlayacak..
    Ya bi anda IMF denilecek..
    Yada kopup gidecez..Kontrolü tamamen kaybedecekler..

IMF gelip dolar 8-9 10 tl leri de görebilir..(IMF in ben düşük dolar kuru isteyeceğini sanmıyorum çünkü batıklar TL üzerinden..TL ne kadar değersizleşirse verecekleri dolar da o kadar azalır)
    Borsa önce çakılıp ardından çok sert 3-4 senelik bir ralliye de kalkabilir..

Her türlü abidikliğe hazır olmak lazım artık..
    Çünkü belli ki hükümet tarafında harekete geçildi..

REİS in faiz insin enflasyon düşer teoremini isbat için herşeyi yapacaklar..

6. zannetmek, tahmin etmek, insanımızdaki sıkıntı bu!
    tycon employerlar olarak; servetimizi onsa arbitre ediyoruz. nedeni belirttiğimiz üzere sayısı sürekli artan kağıt para olan banknote dan çıkıyor ve sınırlı sayıda olan onsa giriş yapıyoruz.

dünyada tüm ülkelerin paralarının toplamı 867 trilyon usd cebindeki para ve dolaşımda olmayan işlem hacmi örneğin türkiye'deki emisyon hacmi 160 milyar tl iken dolaşımdaki para miktarı günlük işlem 3 trilyon tl idir. bunlarım toplamları bütün dünya devletlerinin para toplamı 867 tirlyon usd!

buna karşın dünyada mevcut ons miktarı 5.milyat adet ons (31.10gr) altın toplamda 171.050.000 ton!

olması gereken 1=1 orandaki mevcut değeri yani talep dengesi göz ardı
    edilmekle beraber 168.000USD olur. arz talep dengesi ise fiyatı daha yukarı taşır.

USD olayına 01.10.2019 dan itibaren usd ka lira 10 12 20 100 tl olur diyenlere matematiksel ve algoritmik olarak şunu söyleyebilirim. usd 1 lira bile olur 100 lirada olur. serbest piyasada söyle bir durum vardı algoritmal olarak bende hisse senedi basarken tahtadaki alış kısmına barımki 4.milyon tl yi hafif hafif elden çıkarırım yoksa tahtaya birden 500bin lot basarsam elimde kalır onlar.. güvercinleri ürkütmemek lazım..
    konuyu fazla uzatmadan kardeşlerime tavsiyeler, talep arz dengesi pramidi; ( bak burası çokomelli bunu youtube da bulamazsınız)
    1.cil arz talep merkez bankası ve altbank olan yerleşik banka talebin
    2.cil arz talep altbank vatandaş..

aynı anda bankaya gitmediğiniz takdirde usd 1 tl dahi olur ilerleyen günlerde .

dıj güçler bunu tetiklemedikçe usd stabil durağan hatta hatta türk piyasalarında negative ayrışabilir.

benim gibi yüksek döviz sahibi kişi yada kurumlar dahi usd nin 20 tl olmasını istemez.

nedenini bulmak size bıraktığım bir seçim... saygılar
    Son düzenleme : atakan_bb; 01-10-2019 saat: 14:32. Sebep: imla

7.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    70 e baraj kurdu yine ustune izin yok hisse senedi gibi sanki koskoca dolar
    200 milyar dolar iyi para
    Dolar al emanet et sat de bunu dolarin cikmasini bekle
    Guzel is
    Dth ci kurdu baraji yine taze taze dth kuzulari

8. dxy 100'e vurmak üzere hala güvercin troller burada,kösele gibi surat var yahu.neymiş fed faiz indirecekmiş dolar çöp olacakmış yahu siz gidin önce aç karnınızı doyurun.

Sayfa 258/997 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •