Sayfa 306/997 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Olan gene Mehmetçiğe olacak.

Sen ve senin gibiler , vatanseverliği en son öğreneceğimiz kişiler abartın bey.
    seviyeli yaz...ben sahis olarak hic kimseyi suclamadim....... senin kasintin niye?..

Ayrica dediklerim yalanmi ?

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Bu savaşın çıkma gerekçesini anlamadan daha yoksunsun. Ülkenin başına , ümmete halife olmak için açılmış bir beladan sözüm ona kurtulmak için topluma algılatılan , aslında betoncu yandaşlarına yeni iş sahaları açabilmek için şehit olacak Mehmetçiklere aldırılmayacak bir savaştır bu.
    Hukumetin Suriye politikasini en basindan beri karsiydim ve hala karsiyim...Suriyenin yerle bir olmasi en az 500 bin insanin olmesi 15 milyona yakin insanin ic ve dis multeci olmasinin vebali ve sorumlulardan biride bu hukumettir.....,
    iktidar partisi farklida olsa Turkiye, emeperyalist Suriye atesine baska bir sekilde yine duserdi/dusurulurdu.....Tipki bir zamanlar Irak da icine dustugumuz cekic guc tuzagi gibi.

....Turkiye Eninde sonunda Bati ile karsi karsiya gelecekti.....2001 ekonomik krizi bile bu projenin bir parcasi idi....cunku buyuk bolgedel yikim projesinde hedef ulkelerinden biride Turkiyedir....Bati hic bir iktidar degisigikliginde bu projeyi raftan kaldirmaz....

Ben her meseleye sizler gibi koyu ic siyaset gozlugu ile degil daha genis, tarafsiz ve objektiv bakmaya calisiyorum.....kimi elestirecekseniz dogru ve adil elestirin....,Ben Turkiyenin bunca ic sorunlara ve ekonomik zorluklara ragmen dis politikada Bati ve Avrupa ya karsi bu kadar direncli ve kararli durabileceklerini tahmin etmiyordum......Ulkenin uluslararasi arenalarda bir oz guvene sahip olmasinda Bu hukumetin rolunude gormek gerekir...Kibris Harekatindan beri sahit olmadigimiz bir durum idi.

2.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Bu savaşın çıkma gerekçesini anlamadan daha yoksunsun. Ülkenin başına , ümmete halife olmak için açılmış bir beladan sözüm ona kurtulmak için topluma algılatılan , aslında betoncu yandaşlarına yeni iş sahaları açabilmek için şehit olacak Mehmetçiklere aldırılmayacak bir savaştır bu.
    +1

ilaveten,

suriye savaşının $ ile ne ilgisi var. O kadar okçuyu boşuna mı yetiştirdik.?
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    seviyeli yaz...ben sahis olarak hic kimseyi suclamadim....... senin kasintin niye?..

Ayrica dediklerim yalanmi ?

Hukumetin Suriye politikasini en basindan beri karsiydim ve hala karsiyim...Suriyenin yerle bir olmasi en az 500 bin insanin olmesi 15 milyona yakin insanin ic ve dis multeci olmasinin vebali ve sorumlulardan biride bu hukumettir.....,
    iktidar partisi farklida olsa Turkiye, emeperyalist Suriye atesine baska bir sekilde yine duserdi/dusurulurdu.....Tipki bir zamanlar Irak da icine dustugumuz cekic guc tuzagi gibi.

....Turkiye Eninde sonunda Bati ile karsi karsiya gelecekti.....2001 ekonomik krizi bile bu projenin bir parcasi idi....cunku buyuk bolgedel yikim projesinde hedef ulkelerinden biride Turkiyedir....Bati hic bir iktidar degisigikliginde bu projeyi raftan kaldirmaz....

Ben her meseleye sizler gibi koyu ic siyaset gozlugu ile degil daha genis, tarafsiz ve objektiv bakmaya calisiyorum.....kimi elestirecekseniz dogru ve adil elestirin....,Ben Turkiyenin bunca ic sorunlara ve ekonomik zorluklara ragmen dis politikada Bati ve Avrupa ya karsi bu kadar direncli ve kararli durabileceklerini tahmin etmiyordum......Ulkenin uluslararasi arenalarda bir oz guvene sahip olmasinda Bu hukumetin rolunude gormek gerekir...Kibris Harekatindan beri sahit olmadigimiz bir durum idi.
    Hayır, sen çoğumuzu suçladın.

Ulkemiz savasa giriyor...Her taraftan Ulkemize yonellik olumsuz aciklamalar yapiliyor...
    Bazilarida doviz yukselecek diye sevincten gobek atiyor...soz lafa gelincede herkes vatansever..

Diyerek.

Sana sordular, kim bunlar diye, cevap vermedin.

Burada konu, yaklaşık 200 Milyar tutan kişiler ve şirketler.

200 Milyar kaç dolardır bilirmisin ? 200 tane, bin milyon dolar.

Belki sende yok, sadece bu düzeysizlerin yalakalığını yapıyorsun.

Onların vatansever olup olmadığını tartışmaya açıyorsun.

Ülkeyi yok bahasına satan alçaklar için üstelik.

Adamda biraz utanma olur.

4.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yakın gelecekte bunlardan çok daha büyük tehlikeler var.

İklim değişiklikleri, suların yükselmesi dışında.

Dünya, 1 Milyar nüfusa 100.000 yılda geldi, 2 Milyara ise 100 yılda.

1970 lerde 4 Miyara 40 yılda geldi.

Şu an 8 Milyar olduğu, 40 yıl içinde 32 Miyara varacağı tahmin ediliyor.

Çok yakında ülkemize 5 Milyonların çok üstünde insan, sadece açlık ve susuzluk nedeniyle gelecek.

Gelmese bile, içeride en az 3 çocuk diyen hasta anlayış, yeni çocuk üretimine hız kesmeden devam edecek.

Yatırımda uzun vade - uzun vade diyenlerin, geleceği için, betona yatırım yapanların, vadeleri, öle sanıldığı gibi çok uzun yıllar değil artık.

Bilmem. Yatırım kararlarınızda ne derece etkili olur.

Ancak pek iyi günler beklemiyor bizleri.
    Sen 1 cocugu elit olmak sandın bakamayacagın cocugu dogurma dediler. Ama güney doğuda herkes 10 15 cocuk yaptı ve onlar büyüdü heryere dagıldı her köşe basını ele geçirdi ve hdp nın oyları 7 milyonu buldu. Sen bu kafayla gidersen 30 yıl sonra kürtler 70 milyon türkler 30 milyon kalır. Sonrada bakamayacak cocuk değil yiyecek yemegın kalmaz. Bak suriyleliler nasıl doguruyor 30 yıl sonra onlarda ayrı bir bela olacak.

Aslında abd nın isteği türkiyeyi parcalamak değil aksıne türkiyeyi büyütmek arap nufus kürt nufus bilinçli artırılıyor ve sonunda bas edilemeyecek düzeye gelince konfederasyon işin içine girecek. Abd nın isteği bu. Özerk yönetim. Ve 2030 dan sonra türkiye en büyük 10 ekonomı arasına girecek bunu biz değil böyle olmamızı isteyenler yapacak. Ve o an kım ıktıdarda ise bundan nemalanacak.

5.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Ulkemiz savasa giriyor...Her taraftan Ulkemize yonellik olumsuz aciklamalar yapiliyor...
    Bazilarida doviz yukselecek diye sevincten gobek atiyor...soz lafa gelincede herkes vatansever..
    Bunu diyen,trol değilimde dedi,yahu söyle kim seviniyor+ne savaşı?sadece şanlı ordumuz Suriye sınırındaki eşkiyayı süpürecek,hayır sonrasında uzun uzun açıklamışsın peki sonuç?5 milyon sığınmacı ülkemizde ,sınırlar kalbur gibi,buda parası değer kaybetmesin diye 3 kuruş parasıyla dolar alan vatandaşın suçu değil mi?

Beni seviyesizce yazmakla itham eden pıtırcığa bak sen..

Tınaz bey in de dediği gibi; bu topikte yazıyorsun , savaşa giriyoruz diye dolarları değerlendiği için zil takıp oynayacak insanlardan hem de onların vatanseverliğini sorgulama cüretinde bulunuyorsun .

Bak kardeşim , bir insanın vatanseverliğini sorgulamak , o kişiye ana avrat küfür etmekten daha ağır , daha seviyesiz bir yaklaşımdır. Sen önce , ben şahıs olarak kimseyi kast etmedim ki kaçak güreşini bırakıp , sana yekten sorulduğu gibi kimmiş onlar cevabını , yani kurduğun cümlenin gizli öznesini açık seçik bir söyleme dürüstlüğünü göster bakalım. İsim ver , isim. Sonra ciğeri 5 para etmeyenlerin , onlar mı yoksa kaçak güreşip ortaya söyleyenler mi olduğuna bakalım.

7. O 3 KURUŞ DEDİĞİNİZ PARA DTH 180 milyar dolar üzerindeydi en son baktığımda, gidip fazla da bozdurmasınlar 50 milyar doları bozdursunlar, makul seviyede kalıp pula dönmesin gavurun matbaada şakır şakır bastığı parası. ithalatı patlatmasın.

8. Bir İNAT uğruna Yarab ne güneşler batacak...
    Esada kafa tutup esadın yanında olan rusya ve iranla aynı yataga girmek
    Nasıl bir mantıktır, zamanında pkk ile masaya oturdular şimdi gidip esadla
    Masaya otur, kendi topraklarını koruması için destek ver, ne diye askerlerimizi
    Ölüme yolluyorsunuz, bu sefer adamların ellerinde kaç bin tır dolusu silah var
    onları kullanmayacaklarınımı sanıyor bu üstün zekalılar..

Sayfa 306/997 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •